Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz toeri #134 üzenetére

    Látom nem vagy tisztában a HIGH-END-el. Gondolom a kevés tapasztalat miatt. A HIGH-END (nem a hájend!) a hangreprodukció magas iskolája. Nincs műszaki tartalma Egyetlen minőségi mutatója az, hogy a képzeletbeli egyenest mint elérendő célt mennyire közelíti meg.

    Vegyünk egy egyszerű szemléltető képet hangminőség alapján. 1m távolságban vonaltól kezdődnek a gagyi cuccok. 55 cm körül kezdődik a HIFI-hájend, 70cm körül az audiofil és úgy 95cm körül a HIGH-END. A HIFI mint jelenlegi műszaki szabványt kb. 20cm-től teljesítik. De esetenként a 80cm körüliek nem.

    Mondok egyszerű pédát. Amit sajnos csak az ért meg akit kicsit tájékozottab ezen a téren. Vegyünk egy alap házi-mozi erősítőt úgy 70k körül (a tipus nem lényeg) ez HIFI és a műszaki paramétereket teljesíti is. A másik meg az Audio Innovations S500-as csöves. Ez utóbbi meg csak a zaj adatokban teljesíti néhol. Mégis nagyszágreddel élethűbb a hangja...


    Nem sétáltam bele semmilyen csapdába, mert nem én fejtegettem, hogy a frekimenet szerint tudnia kellene. Viszont te meg elsiklassz rendesen a fölött amiről ténylegesen szólt a mondandóm. De semmi gond. :) A sugalmazás egyébként meg helytelen. Attól nem lesz jó basszus, mert legalább 100l-es vmi.. Még csak nem is szükséges feltétel.

    A frekimenetben pedig megint gázos az érverésed, mert az orgona lábpedál 25Hz környékén kez szólni. Ezt egy 60Hz-en -3dB tulajdonságú reflex doboz a büdös életben nem fog megszólaltatni. Legfeljebb a felharmónikusait.


    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák