Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Tristis #11267 üzenetére

    Szerintem ez nincs így, azon egyszerű oknál fogva, mert ma kisebb az érdeklődés a hifi iránt, mint volt mondjuk a 60-as, 70-es években. Sok nagy gyártó ráállt a házimozira. Míg akik csak sztereóval foglalkoznak, és audiophile hangminőségre törekednek, azok tényleg az elérhetetlen árkategóriába mentek fel. Bár lehet csak relatíve mondom ezt, mármint az alsó kategóriához/áruházi tömegtermékekhez viszonyítva.
    Ugye akkoriban egész másképp volt ez a műszaki cikkek árával. Egy fizetés simán rámehetett egy egyszerű magnóra, vagy akár még több is... Igazából valószínű csak az van, hogy a jó cuccok tartották az árukat, míg a tömeggyártásban készülő vackok egyre olcsóbbak lettek (nagyon durván olcsóbbak lettek), na de ez az árarány-változás épp elég ok, hogy az igazi hifi cuccok majdnem teljesen kiszorultak például egy MM kínálatából. Gyakorlatilag ugye csak azok vannak ott is, amelyek hm-val is foglalkoznak. Szerintem emiatt egy bizonyos szint felett bizony jóval drágábbak lehetnek ugyanazok a minőségű hangfalak (nem csak hangfalak, erősítők is, stb.) ma, mint mondjuk 30 éve. Én ahogy hallottam, ezt a gyakorlat is mutatja sajnos.

Új hozzászólás Aktív témák