Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pasztorapro

    újonc

    Sziasztok!
    Van egy Seagate és a Toshiba (mindkettő 6 TB-os) winchesterem. A Seagate eleve külső tárolásra volt használva 2018-as beszerzés. Azt nem is próbáltam gépbe szerelni. A Toshibát (Toshiba X300 6TB 7200rpm 2019-es beszerzés) viszont megpróbáltam beépíteni és még a biosban sem láttam, fel sem pörgött. Egy Gigabyte Z170X-UD3 alaplapom van. Másik gépben is kipróbáltam, ott sem látszott, pedig az egy fiatalabb alaplap Gigabyte B250M-D3H-Cf. Fel sem pörgött egyikben sem. Elküldtem garanciába, úgy frissen érkezés után 2 nappal, majd visszajött ugyanaz. És itt az érdekesség, hogy próbaként beraktam az USB 3.0-ás mobil rack-be és üzemel. A Z170X-UD3 alaplapon most is kipróbáltam és fel sem pörög. Ha üzemelő winchester helyére tettem be, ott sem üzemelt, fel sem pörgött. Ilyennel még nem találkoztam. A 2-3 TB-os lemezek simán üzemelnek.
    Windows 10 prof. van mindkét gépen jogtisztán, 500-600 W-os tápokkal.

    A baj viszont nem jár egyedül. A seagate (ST6000DM003) vinyót kihasználatlanság miatt kiszereltem, mert megállt az élet. Betettem az eredeti fólia tasakba és betettem a szekrénybe. Az adataimat rámentettem a Toshibára. Most úgy 5 hónapnyi állás után a vinyót elővettem és nem indul el. Meg se moccan. Levettem a panelt, megradiroztam az érintkezőket, de semmi. Összességében elég keveset üzemelt. Ilyen hosszú pihenés után mi történhetett. Találkozott-e Valaki ilyen problémákkal?

Új hozzászólás Aktív témák