Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #62853120 #11625 üzenetére

    Önálló rendszerpartícióhoz lehet nagyobb, valamit gyorsíthat rajta, némileg romló helykihasználással.

    Adattároláshoz alapértelmezett is megfelel, de ha csak nagyméretű fájlokat tárolsz, akkor nagy foglalási egység sem okoz számottevő helyveszteséget, ellentétben a sok kis fájl tárolásától.

    Például a képen látható, vegyes tartalmú meghajtón, amin 53000 fájl van, de ebből durván 400 db videofájl foglalja a hely nagyobbik részét, mindössze kb. 120 MB veszteség származik az alapértelmezett foglalási egység választása miatt. Ha kisebbre választottam volna, nem sokat nyerek, viszont lassabb lehetne a fájlrendszer kezelése.

    Partícionáló programok a veszteségi arányokat diagramon is képesek kimutatni, ha utólag szeretnénk átméretezni a foglalási egységet, hogy az átméretezéssel mit nyerünk vagy vesztünk, ehhez persze adatnak is kell lenni rajta, mivel azon múlik.

    De összességében nem egy érdekfeszítő téma, amúgy én sem szoktam ezzel foglalkozni, rendszerpartíción esetleg nagyobbra állítom.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák