Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PWR

    aktív tag

    válasz gesuz #28 üzenetére

    Hello,
    hangfalepitesben jartas vagyok de erösitöepitesben nem...evek ota keresek es nem talalok olyan helyet, ahol az erösitöt egysegcsomagban lehet kapni. Ezt az Urban elektr. -t merre talalom meg? Aranyat erne az info! Ja, es egy ötlet, hogy hol lehet trafot csinaltatni? Otthon biztos nem allnek neki tekercselni...
    Köszi

    Üdv

  • PWR

    aktív tag

    válasz almásrétes #47 üzenetére

    Hello,

    haveromnak csereltünk HS2** (nem emlexem pontosan a tipusszamra, eleg elterjedt egy tipus volt) -ben melynyomot TWM-re, kb 3800Ft/db a 23 cm-es. most en is ilyen melyeket hasznalok sajat keszitesü dobozban. TWM melyei jok (kiveve a 30cm-eseket, nagy ürtartalom kö neki). a 23cm-esek jol szolnak egy kb. 20 literes bass reflex dobozban (vagy zartban is, csak kevesebb mely lesz) es a reflexcsö meretet sem kell szamolgatni, mereteket lehet venni kesz TWM dobozokrol. a többi TWM (közep, magas) eleg gaz. nekem visaton magas van a high end szeriabol, draga de nagyon szepen szol.
    Es EGYALTALAN NEM NEHEZ ÖSSZEHOZNI EGY SAJAT DOBOZT, csak kell egy kicsit barkacsolgatni meg ötleteket venni kesz hangfalakrol meg ott van a ''hangdobozepites'' könyv sok hasznos infoval. sok par hangfalat hoztam mar össze es sok haverom is azokat hasznalja evek ota. minden egyes megepitett hangfal utan tanulni lehet valamit es leközelebb mar kevesebb hibaval csinalod...persze csak ha van kedv es energia az epiteshez es a kiserletezeshez...maskülönben nincs ertelme nekiallni...es az eredmeny hallhato! persze szubjektiv dolog hallas utan megitelni a hangzast, de ha mar töb embernek is teccik?! es pl. hol kapok olyan hangfalat, melynek elölapja 40mm vastag (ha mar 20-as, örülhet az ember, most a 100eFt alatti kategoriakrol beszelek).
    Gboysoft, egyetertek a second-hand cuccokkal, nekem is bevalnak többnyire es 15-20eFt-böl mar rendes cuccokat ki lehet fogni (inkabb maganszemelytöl veszek, ugy megsporolok egy kis zse-t).
    üdv

    Üdv

  • PWR

    aktív tag

    válasz PaladiN #56 üzenetére

    hali,
    persze, hogy ügyesseg nelkül nem megy, de azt ugyis tudja magarol mindenki, hogy erdemes-e beleszallnia vagy annyira nem vagja a temat, hogy nem. ezert nem csinalok pl. erösitöt :-)
    A technikai hatter meg olyan , hogy nekem sincs tul sok szerszamom, legszüksegesebb keziszerszamok , egy vibra-csiszolo, egy furogep...dekot es egyebeket meg kerek kölcsön havertol, ha eppen kell...talan a felületkezeles a leghuzosabb resz, büdi meg nagy a dzsuva töle. de megcsinaltam többször is es amit most hasznalok cseresznyefurneros es hazilag furneroztam (enyv+vasalo+presnek az összes otthoni lexikon es kisebb-nagyobb butordarabok) nem mondom, kaosz volt, de megerte. biztos nem olyan szep , mintha egy profi csinalta volna, de szeretem a nem tömeggyartott cuccokat. es NEM HULLIK SZET, pedig hajtom szegenyt...

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák