Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T-ohm

    csendes tag

    válasz Gab #16 üzenetére

    Hali én is szoktam hangfalat építeni de nem értem miért lenne olyan sok idő...

    Ha valaki nem akar kisérletezni a hangzással,akkor menjen be egy normális boltba ott meg lehet hallgatni a mélyládákat,hangfalakat és amelyik tetszik azt gyári méretek alapján le lehet másolni én egy ultimate mélyládát néztem ki nem rég a natúr doboz 15000 ft a boltban,ha nem akarunk vesződni otthon a fűrészelgetéssel meg méricskéléssel akkor egy asztalossal lehet beszélni aki levágja a lapokat,ezeket 18mm mdf lapból szoktam csinálni.az asztalos 1200ft-ot kért volna az anyagér és a fűrészelésért,de nekem vannag kisseb gépeim és akár szekrény elemekből is elkészíthető a doboz. Ha megvannak a lapok akkor csak össze kell csavarozni,de ajánlott faragasztót is használni az illesztésekhez mert stabilabb és légmentes lesz majd ki kell vágni a hangszóró,csatlakozó, és esetleg a subcső helyét ezeket is érdemes szilóval beragasztani hiszen a doboz nem szédszedésre készül a csavarokat süllyesztve tegyük be és akár ki glettelhetjük a helyét hogy ne látszódjon (erre vannak kifejezetten ilyen tipusu fa tapaszok),majd némi csiszolás és festhető vagy kárpitozható. Kárpitozásnál is faragasztót érdemes használni ami fehér de száradás után átlátszó lesz,tehát nem baj ha átüt a kárpiton,aminek a teljes felületét be kell kenni.

    Nekem egy mélyláda összerakása, mérések kb 15perc, fürészelés kb30 perc,
    összecsavarozás és ragasztás kb 30perc,némi csiszolás az illesztéseknél ha szükséges, csati,hangszóró,cső beillesztése kb 10 perc kárpitozás 30perc, durván 2 óra alaat megvan.

    Hang csillapító anyagot nem szoktam használni mélyládánál de a hivatalos anyagot helyettesíthetjük vatelinnel is ami úgyan azt a hatást kelti és olcsóbb.

Új hozzászólás Aktív témák