Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicces

    addikt

    válasz DDL #38 üzenetére

    fúú! a 7294v-ről elég mokás emlékek jutnak az eszembe...
    de asszem lehet veni egységcsomagban is. illetve láttam már a készreszerelve :)

    még tejbetök koromban /kb 1. szakközép/ megjelent egy kapcsolás ezzel az ic-vel a hobby elektronikában. mivel akkor még csak vezetékeket forrasztottam össze, megkértem az egyik 2.-os szobatársamat, hogy csinálja meg az ic-hez a nyákot :DD
    apja egy ős beagos volt, de a gyerek ritka undoritó nyákot csinált nekem :))
    de akkor nem nagyon tudtak hozni az ic-ből, ugyhogy nem is lette belőle semmi.

    vettem azt hiszem egy tda7262-es egységcsomagot /2x20 watt/.
    egy régi vetitőből kiszedtem a trafót, és abból csináltam tápot neki;]
    belenyomtam egy muanyag asztali szemetesbe, rápattintottam a kuka tetjét.
    a be- és a kimeneteket tök jol kivezettem, kb 50 cm-es vezetékekkel.
    ment is a cucc vagy 1,5 évig :) de sajna az egyik oldal egy idő után elhalkult :(
    jah, és a táp az első iskolai munkadarabon csücsült :) egy ''házi'' probanyákon. első maratásom szüleménye.


    most viszont egy 7294-et bevállalnék. a pincébe jo lenne:)

    [Szerkesztve]

    :)

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz DDL #38 üzenetére

    ''Csak hangban alázzák le. Nem annyira az LM3886, henem az LM3875 és az OPA541, 549 vagy a TDA7294. A régi STK-k tényleg jók voltak (STK077,080). De a maiak felejtősek. És mint mondottam a hang fotosabb jelen esetben mint a teljesítmény.

    Nono. Az LM3886 igen jó kis modul, a Jeff Rowland féle legendás Concentra erősítőben 6 db ilyen dolgozik (csatornánként) és mi csak szeretnénk olyan erősítőt, de sose lesz olyanunk :( (bár végülis nem drága 10 ezer dezső újonnan, használtan 4-6 ezerért már meg lehet kapni).

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák