Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Sinesol #20 üzenetére

    Ahogy Chaser mondta, a legvalószínűbb hogy PWM-es a szemkifolyós monitorod. Nekem jó régóta csak PWM mentes van, és úgy is romlik a szemem. Persze ebbe belejátszanak a munkahelyi nem épp "ProArt" monitorok is.

  • Chaser

    titán

    válasz Sinesol #20 üzenetére

    14" fhd kijelzős notebookom van, sok mindent lehet rá mondani, de azt nem, hogy pixeles : ) - és persze flicker free/srgb86% -
    maga az alacsony ppi nem okoz szem/fejfájást, az a "hullámzástól" van
    ezt szabad szemmel nem látod, ha a szeme sarkából nézi az ember akkor észlel valamit
    a fentebbi panel ha flickeres szemem kifolyik tőle, lehetne akármekkora felbontása
    mivel én nagyon érzékeny vagyok rá, szinte egyből látom ha valami pwm-es
    esélyesen a melóhelyi monitorod pwm-es, egyszerűen tesztelheted
    a mobil kameráján át nézed a képét, miközben nulláról emeled a fényerőt, ha pwm-es csíkok fognak szaladni le/fel a fényerő függvényében - 100% fényerőnél elvileg nem lehet már villogás, de láttam olyan kijelzőt ami ott is villogott -
    ez az agynak/szemnek streesz, akkor is ha közvetlenül nem érzékelik
    itt pl egy régebbi flickeres airt mértek

    szerk:
    ezek a csodák a led háttérvilágítás óta jelentek meg jellemzően, ccfl-es korszakban alig találkoztam ilyennel
    non-pwm vezérlésnél nincs villogás, de ugye a pwm vezérlés valamennyivel olcsóbb...: )
    ez telefonoknál is jelen van, és a legtöbb led-es világtásnál is, pedig azok elvileg 100%-on mennek
    a philips írt is erről egy kis szösszenetet, náluk majdnem minden "izzó" flicker free
    ez a kép szemlélteti mi a flicker

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz Sinesol #20 üzenetére

    27" 4K az csak kicsit rosszabb ppi mint a 13,3" FHD... nem gondolnám, hogy a felbontástól fárad el az ember szeme, fájdul meg a feje, inkább a PWM háttérpilács, az indokolatlanul magas fényerő rossz kontraszt mellett(fényviszonyoktól is függően), esetleg a más környezetből fakadó más viselkedés(monitor meredtebb bámulása fix távolságból fókuszváltás nélkül), plusz esetleg légkondi (csökkentett pislogásszám mellett erősebben szárítja az ember szemét)... szépen összeadódik ám...
    Amiben az Apple egyértelműen jobb, mint a PC-k az az hogy a MacOS sokkal jobban kezeli a magas ppi-s kijelzőket, Win alatt pl nagyon sok alkalmazásnak képes tönkremenni a méretezése(pl Steam-nek is), míg a 100% skálázás meg egérmozi...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinesol #20 üzenetére

    A szemüveg öltöztet. :))

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák