Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Puma K #46495 üzenetére

    Én is szeretem, és használom sokszor, pont azért sírok a hiányosságain. ;)

    Az akadás a hardver elvárható teljesítményétől magasabb grafikai beállítás okozhatja.

    Nem erről van szó. Futhat egy program akár 120 FPS-sel is, de ha a megjelenítésbe beleszól valami (ahogy tesztelgettem, sajnos bármilyen más program, ami megjelenít valamit), akkor 1-2 frame idejére jóval nagyobb lesz a frametime és emiatt akadás látható a képen. Felteszem, te is láttad már a jelenséget, csak nem tudatosult benned, hogy ez az (pl. fordulj körbe egérrel full screenben, VSync on állásban, majd ugyanígy, csak borderless window-ban futtatva). Sajnos ezen még az sem segít, ha pl. a VSync be van kapcsolva, mert nem a kártya teljesítménye kevés, hanem a Windows/DirectX nem nyújt lehetőséget rajzolási folyamatok priorizálására (legalábbis én nem tudok róla, ezért szívesen venném, ha valaki tudatná velem, hogyan lehet megvalósítani), AMD és Nvidia kártyákkal is ugyanezt tapasztalom, bár AMD-n némileg jobb a helyzet vagy pl. kikapcsolt Aero-val is javul. Mondjuk Win10-zel még ezt nem próbáltam, de csodálkoznék, ha megvalósította volna a Microsoft, nem erről híresek. Szívesen mutatok róla video-t, ha úgy érthetőbb.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák