Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bolcsodal

    addikt

    válasz Rover623 #2 üzenetére

    Örülök, hogy megtaláltam a topicot. Régóta nézegettem én is az okosórákat, mire fejest ugrottunk a nejemmel a témába. Korábban mindketten MiBand-2-t nyúztunk.

    Neki egy Kate Spade - Scallop 2, nekem egy Fossil Sport (Gen 4) órám van.

    Neki mindenképp ékszer-szerű órát akartam szerezni, nekem leginkább sport/aktivitáskövetés volt a szempont.

    Alapvetően elégedettek vagyunk az órákkal, teszik a dolgukat. Amire használjuk:
    1. Értesítéskijelzés/minimális interakciós lehetőségek (delete, like stb).
    2. Napi teendők listája, ezekről értesítés.
    3. Hivások fogadása, elutasítása (egyikben sincs mikrofon).
    4. Zenelejátszó irányítás (Google Music/Neutron player hibátlanul működik).
    5. Aktivitáskövetés/GPS tracking futás közben.
    6. Amire még esetleg jó lesz később...:)

    Fő észrevételek:

    1. Akkuidő egy kényes kérdés, van hogy kibírnak egy napot, de ez inkább nem jellemző komoly használat mellett.
    2. Szerencsére villámgyorsan tölt mindkettő óra.
    3. Lehetséges, hogy az OS újdonsága, fejlesztés eddigi hiánya, vagy a komoly hátrány iOS-hez képest, de mindketten tapasztaltunk stabilitási gondokat. Fagyások, komoly lag-ok, lassú reagálás, amire csak egy restart a megoldás. Remélhetőleg ha lendültetet vesznek az órák (A Fossil Gen5 órák már elég komolyan néznek ki) ezeket a csuklásokat javítják. 2-3 naponta szoktak előfordulni.
    4. Mivel van lehetőségünk összehasonlítani én nem látok komoly különbséget a Snapdragon 2100 és 3100 chipset-ek között. Energiatakarékosság, akkuidő is szinte dettó a két óra esetében. Persze ez használatfüggő is.
    5. A Fossil Sport-nak van egy "sunlight boost" funkciója, amit a Kate Spade nem tud. Ilyenkor tényleg jobban látható az óra napsütésben.
    6. Az 512MB RAM komolyan visszafogja a chipseteket. A Fossil Gen5 órák mind 1GB RAM-mal érkeznek ez igen látványosan befolyásolhatja a felhasználói élményt.
    7. A Kate Spade rozsdamentes acél, nincs is vele gond. A Fossil alumínium megoldása egy "scratch-magnet", mint a hímestojásra úgy kell vigyázni rá. Ami valljuk be, egy sport óránál nem túl bíztató.
    8. Google Play - szokjuk. Kínálat még limitált, talán egy idő után túllépnek a fejlesztők a hárommilliomodik watch-face lehetőségen.
    9. Google Pay...egynelőre nincs olyan hitelkártyánk amivel működne. Később talán.

    Én kíváncsian várom a későbbi modelleket, főleg a Fossil-ra lesz érdemes figyelni szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    They drew first blood....

Új hozzászólás Aktív témák