Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rover623

    félisten

    Indulásnak itt az én órám: [link]
    A leírás érdekes módon nem stimmel, mert az óra háza nem ezüst színű fém, hanem szintén fehér kerámia. :U

    Mivel a nyitott(abb) operációs rendszereket kedvelem, egyértelmű volt, hogy Wear OS alapú órára cserélem a 35 éve hordott Seiko "buta" órámat.
    Fontos volt, hogy a lehető legtöbb okosság benne legyen: GPS, NFC, pulzus mérés.
    Nem vagyok "ipari" kivitel, ezért próbáltam kerülni a most divatos hatalmas krumplikat, és lehetőleg kisebb méretű szerkezetet kerestem. Nem volt egyszerű, mert a gyártók nagy része úgy gondolkozik: vékony csukló=nő=rózsaarany és/vagy kristály berakás! :W
    Szerencsére most már kezdenek megjelenni az unisex modellek, és a méreteket is sikerül apró lépésenként visszaszorítani...igaz, általában az akkumulátor kapacitásának rovására! :(((
    Fentieken kívül nálam az óra a ruházat kiegészítője is, ezért a műanyag termékek már az első körben kihullottak!
    Szóval fél év keresgélése után döntöttem a mostani eszköz mellett...
    Ami ma Wear OS vonalon létezik az benne van, igényes anyagokból építkezik...de árban nincs úgy elszállva mint a top divatmárkák eszközei!

    Alapvetően meg vagyok elégedve vele, az üzemidő az egyetlen fájó pont. Persze számítottam rá, hiszen a piacon lévő eszközök közül az egyik legkisebb kapacitású akkuval rendelkezik, és az egész platformra jellemző jelenségről van szó!
    Hivatalosan egy napot kellene bírnia, ez csak úgy jön össze, ha nem megy az Always On Display funkció, és a Bluetooth-on kívül minden (GPS,WiFi,NFC) ki van kapcsolva! :O
    Ahogy most használom (reggel 6 körül veszem le a töltőről, Always on Display, BT-on kivül kikapcsolva minden), este 8-9 körül, mikor leteszem, 25-35% van még benne, szóval kb. éfjélig húzná ki.
    Ez 18 óra üzemidőt jelent, sztem! Van még hova fejlődni! ;]
    Remélem, a Google csiszol még kicsit az oprendszeren...jó lenne elérni tényleg a 24 órás üzemet! :P

    primus inter pares

Új hozzászólás Aktív témák