- Okosóra és okoskiegészítő topik
- 2 az 1-ben töltőkábel a OnePlustól
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Mobil flották
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Macrodroid
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
XoZ
aktív tag
válasz
csuka86 #3256 üzenetére
A Battlefield 3 nem PhysX-es játék: PhysX játékok listája. Sebességnövekedést gyorsabb kártyákra való cserével lehetne elérni, pl. GTX670/680 SLI, GTX690.
-
XoZ
aktív tag
-
XoZ
aktív tag
válasz
ATtIs_80 #2627 üzenetére
Korábbi hozzászólásaimban leírtam, hogy a 3DMark Vantage miért nem alkalmas a társkártyás PhysX rendszer játékok alatti teljesítményének mérésére (ott 8800GTS és 8600GT kártyákból állt a rendszer): [link], [link]. GPU PhysX-es játékokkal érdemes tesztelni: játék lista.
-
XoZ
aktív tag
Szívesen
A Vantage előtti 3DMark tesztprogramok még nem használnak PhysX technológiát. Tehát tényleg csak játékokkal lehet tesztelni, és tulajdonképpen csak azokkal érdemes.
Ha a társkártyás és társkártya nélküli rendszert hasonlítunk össze, akkor az eredmény a következőktől függ:
- a fő kártya számítási kapacitása
- a társkártya számítási kapacitása
- a játékban szükséges grafikai és fizikai számítási kapacitás igény (ami ráadásul igen változó lehet játékon belül is)
Néhány példa (nem feltétlenül fordul elő mindegyik valós játékoknál):
- a játék nagyon erős grafikai terhelést jelent, ezért a fő kártyának alig marad kapacitása a PhysX számítására: ilyenkor érdemes használni társkártyát
- a játék közepes grafikai terhelést jelent, így marad számítási kapacitás a PhysX-re: ha erős a fő kártya, akkor nem feltétlenül kell társkártya, mert az is lehet, hogy a fő kártya PhysX-re megmaradó számítási kapacitása nagyobb, mint az aktuális társkártyáé
- a játék közepes vagy alacsony grafikai terhelést jelent, viszont nagyon nagy PhysX számítási kapacitásra lenne szüksége: ez egy speciális extrém eset, ilyenkor erősebb társkártya mellé kisebb főkártya a jó megoldás -
XoZ
aktív tag
A Vantage GPU tesztjénél nincs GPU-n számolt fizika, ezért itt a fő GPU teljes számítási kapacitása a grafika számításra áll rendelkezésre. Mivel ebben a tesztfázisban a PhysX beállítástól függetlenül a 8800 GTS számolja a grafikát, a CPU pedig a fizikát, ezért mindig ugyanannyi GPU pont lesz a végeredmény. Ebből, és az előző hozzászólásomban a CPU tesztről írtakból következik, hogy a három PhysX beáálítás között a CPU pontszámban lesz különbség, aminek az eredménye beleszámít a TOTAL pontszámba, és így nyilván akkor lesz a legtöbb, ha a 8800 GTS-en futottak a CPU teszt fizikai számításai. A Vantage tehát a társkártyás PhysX rendszer teljesítményének mérésére teljesen alkalmatlan, amire jó, az a különböző kártyák grafikai és PhysX számítási teljesítményének mérése.
-
XoZ
aktív tag
válasz
megint én #2304 üzenetére
A társkártya csak olyan játékoknál segít, amelyek támogatják a GPU PhysX-et: hivatalos list (a lista egy ideje nem frissült, azóta a Metro 2033 és Mafia II jött ki). Ezen kívül sok olyan játék van, ami használja a PhysX API-t ([link]), viszont ezek csak a CPU-n futtatják a fizikai effektek számítását, tehát itt nem segít semmit egy plusz kártya. A játékok nagy része pedig egyéb fizikai motort használ (pl. Havok), amelyek jelenleg kizárólag CPU-n futnak. Ezek közé tartozik az általad említett Counter Strike és Bad Company 2, tehát ezeknél sem érne semmit egy társkártya.
A társkártya kiválasztása nehéz dolog, mert eléggé eltér a játékok számításigénye, a physxinfo.com oldalon szoktak lenni tesztek. Ha viszonylag olcsón kell átlagos teljesítményű kártya, akkor a 8600 GT általában megfelel, valamivel drágább árkategóriában a GT220/GT240 ajánlható az alacsony fogyasztása miatt, kompromisszummentes megoldásként pedig akár GTX480 is szóba jöhet -
XoZ
aktív tag
A Vantage nem alkalmas a PhysX társkártya játékokban mutatott teljesítmény javító hatásának mérésére. Ennek egyszerű oka van: nem úgy működik a mérés, mint ahogy a játékban van használva a társkártya. Játék esetén a fő kártya számolja a játék grafikáját, és a társkártya csak a fizikáért felel, ezzel pedig tehermentesíti a fő kártyát a PhysX effektek számolása alól, és így az teljes teljesítményével a grafikával tud foglalkozni. A Vantage CPU tesztje úgy teszteli a CPU erejét, hogy a PhysX API segítségével fizikai számításokat végeztet a CPU-val, miközben egy viszonylag egyszerű grafikai megjelenítés is történik. Ez a CPU teszt úgy lett megírva, hogy ha PhysX képes GPU van a gépben, és engedélyezve van rajta a PhysX számítás, akkor a CPU helyett a GPU fog számolni. Ekkor tehát a viszonylag egyszerű grafika miatt az eredményt a GPU PhysX számítási teljesítménye fogja meghatározni (amiből a grafikai számítás alig vesz el), ezért kap több pontot a 8800 GTS, mint a 8600.
A konklúzió tehát az, amit Te is írtál: játékokkal érdemes tesztelni, ahol a bonyolult grafika lefoglalja a fő kártya számítási kapacitásának nagy részét, és így a társkártya alkalmazása segíteni tud a jobb FPS szám elérésében. -
XoZ
aktív tag
A PhysX egy API, ami futhat CPU-n és GPU-n: Prohardver cikk. Nagyon sok játék használja a CPU-n futó változatot, és néhány pedig a GPU-n is tud extra PhysX effekteket számítani. Utóbbi esetben is van lehetőség a CPU-n való futtatásra, de úgy általában élvezhetetlen a sebesség. A PhysX driverre szüksége van a CPU PhysX-et használó játékoknak is, ezért akkor is érdemes telepíteni, ha egyáltalán nincs NVidia kártya a gépben. Az NVidia videokártya driverekbe pedig alapesetben benne van a legfrissebb PhysX driver is.
Egyébként azt esetleg megpróbálhatnád, hogy csak az IGP-vel indítod a gépet, de alighanem így sem fog megjelenni a PhysX fül a 32 SP-s korlát miatt. -
XoZ
aktív tag
A 9400 sajnos nem PhysX képes, mert csak 16 SP-je van, és a minimum követelmény 32 SP: PhysX képes GPU-k listája, PhysX FAQ, 9400 IGP adatok.
-
XoZ
aktív tag
Ahogy ígértem, néhány újabb teszt az ATI + 8800GS PhysX társkártya témában:
- Warmonger: simán fut (nem igazán megy 60 FPS alá).
- Cryostasis benchmark: 1680x1050 minden maximumon 22,2 a minimum FPS, és 31,8 az átlag, ide már kevésnek tűnik a kártya.
- Mirror's Edge: 50 FPS alá nem megy a legmegterhelőbb üvegtörés effektnél sem. A GPU PhysX működéséhez törölni kellett a PhysxDevice.dll fájl, ahogy azt jános666 korábban kiderítette.
Szubjektív megjegyzés: a számomra legérdekesebb két játékban, a Batman-ben és a Mirror's Edge-ben PhysX effektek nagy része pont ott történik, ahol nem igazán láthatópl. a járkálás közben szálló papírlapok (a képernyő legalján), a gőzön/füstön áthaladó Batman hatása az áramlásra (a karakter háta mögött, tehát megint nagyrészt a látható képernyőn kívül), a futás közben mellettem kitörő ablaküveg (a képernyő legszélén).
-
XoZ
aktív tag
janos666 logout írásain felbuzdulva kipróbáltam az ATI kártya mellé tett NVidia PhysX gyorsítást egy Gainward 8800GS kártya segítségével. A hardver és szoftver összeállítás viszonylag problémamentes volt, Windows 7 RC 64 bit operációs rendszert és 191.07 verziójú drivert használtam a korábban belinkelt PhysX moddal. A telepítés simán ment, utána már csak a képernyő beállításokkal kellett küzdenem egy kicsit (extended desktop a Geforce kártyára), hogy be tudjam kapcsolni a hardveres PhysX-et. A tesztelésre túl sok időm nem jutott, a FluidMarkot próbáltam, a szoftveres mód szaggatásához képest simán futott. Ezen kívül a Batman AA-t néztem meg, mindent maximumra állítva (kivéve AA), 1680x1050-ben: a játék legelején, amikor az átvilágító folyosón kell áthaladni, akkor a beáramló gőz/füst CPU módban 6-7 FPS-re lassított, a 8800GS-sel 45 FPS volt a minimum, de jellemzően 50 környékére ment le a normál 60 FPS-hez képest (vsync on). További tesztelés következik majd, de sajnos a kártya hűtése nem túl halk, előbb ezt kellene megoldanom, de sajnos nincs hely a hangkártyám miatt.
-
XoZ
aktív tag
válasz
gabor85 #1706 üzenetére
Szerintem:
Ha racionálisan nézem, akkor ennyi pénzért nem vennék GTX275-öt, mert ennyiért már GTX285-öt is kaphatsz (persze ha érzelmi okokból veszed, akkor nem szóltam):
1. Olcsóbb GTX275, pl. ez vagy ha ATI is szóba jöhet, akkor 5850 (utóbbi esetben mindenképpen meg kell tartanod a 8800GT-t)
2. Kb. ennyi pénzért GTX285 vagy ATI 5870, esetleg használt GTX295
A 8800GT-t pedig kezdetben mindenképpen megtartanám, tesztelgetnék, és ezek függvényében döntenék az eladásáról.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Xbox Series X|S
- EAFC 25
- Elektromos autók - motorok
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- AliExpress tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Horgász topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- További aktív témák...
- Eladó ÚJ csak bontott állapotban lévő Xiaomi Redmi 13C 4/128GB / 12 hó jótállás
- Felújított számítógépek/merevlemezek Számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- Samsung Galaxy A04 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL PowerEdge R730xd 26SFF rack szerver - 2xE5-2680v3 (24c/48t, 2.5/3.3GHz), 64GB RAM, 10G, H730
- BESZÁMÍTÁS! Asus Z170 i7 7700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA 500W Zalman
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest