Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree

    senior tag

    Bocshogy bepofátlankodok ide de nemakarok új topikot nyitni.

    2 napja vettem egy Samsung vinyót (80Gb, 7200rpm, 2Mb puffer, ATA133), 3 év gari. És most vicceskedik: amikor először beraktam a gépembe elég sok (5-8 mp) ideig detektálta bútoláskor az IDE meghajtókat, de megtalálta és bebútolt, az XP felismerte de nem volt már időm vele foglalkozni. Másnap odaadtam egyik havernak, ő felpartícionálta, megformázta, és elkezdett rá adatokat másolni. Rá is másolt gond nélkül 30Gb-ot, a sebességgel sem volt gond (állítása szerint, 20Gb 6 perc alatt ment rá), utánna egyszercsak elkezdte ''fagyasztani'' a rendszert: megállt félúton a másolásban, és akadozott az egér. Átdugta másik kábelre de ottis ugyanaz, aztkövetően x-edik bútoláskor már az eszköz nevét sem írta ki csak összevissza karaktereket. (A srác ért annyira hozzá hogy nemő kúrta el és megis bízok benne - most nemezt kellene feszegetni.) A vinyó nem lett leejtve és nem dugtunk rá semmit rosszul. Külsérelmi nyom nincs.
    Ma du. megnézem énis a gépembe, mégis hogyviselkedik. De szinte biztos hogy vissza kell vigyem a boltba. Ezzel kapcdolatba lenne pár kérdésem:

    Számít-e a csomagolás megléte-állapota a garancia szempontjából? Itt arra az átlátszó műanyag ''tokra''-dobozra gondolok amiben szállítják. Az enyém ugyanis kicsit (de téleg csak kicsit) hibás, az egyik sarkán behorpadt és kicsit kiis lyukadt, a másik oldalon meg elszakadt a széle. Elég sérülékeny ha valahogy megkezdődik. Valaki azt mondta hogy lehet hogy a csomagolással eggyütt él a garancia - igaz ez? Lehet ebből gondom? Inkább ne abban vigyem? Vihetem anélkül (gari szempontjából).
    3 napig cseregaranciás, jóltudom? Ez azt jelenti hogy adniuk kell helyette egy másikat? Ezt ott rögtön, vagy megkell várni hogy mégis milett a másikkal (ezgondolom eltart pár hétig)?

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

Új hozzászólás Aktív témák