Hirdetés

2019. március 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

Mobilarena

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#69901) FoxiestFox

FoxiestFox
(PH! félisten)

LG G3

Lemaradt a típus.

[ Módosította: Ricardo ]

http://www.flickr.com/photos/sansphoto/ - https://www.instagram.com/alxreedxx/

(#69902) tzsolesz válasza Aryon87 (#69898) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Ja ja. Ott nem a minőség a lényeg, hanem a látvány inkább. A Face egyébként is korlátoz tudod, ettől függetlenül nagyon szép az eredmény, és szívesen látnám ezeket a funkciókat más gyártók készülékeiben is.
Ügyes a Huawei/Honor hogy ezt meglépte. :K

(Ott inkább az a baj, hogy nagyon okádék Huawei ajnározás megy. Valami szentélyt kellene ott felállítani. A csoport vezetősége szerint semmi sem érhet fel a Huawei/Honor páros kamerás képességeihez, semmi. Kicsit túlzásnak tartom, pláne admin szinten. Mert amíg a felhasználók között vita tárgy ez addig OK, de iszonyú vérfanság ami ott megy, ami szerintem a csoport imázsát is rombolja........ Kicsit gyerekes is már, sőt.......)
Nem kell rossz néven venni.... ;)

[ Szerkesztve ]

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#69903) Aryon87 válasza tzsolesz (#69902) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Tudom mire gondolsz, néha nekem is sok, mert lassan Samsun-féle hype megy ott is. Látod, én elvagyok minden márkával, tény jobban szeretem a Huaweit mint mást, főképp a sok extra miatt.
U11 is jó, de az most háttérbeszorult egy kicsit :D (lehet Gerner-nek igaza lesz ;] )
Viszont most jó ez a párosítás: minőség és látvány. Már csak a kettőt kéne összekombinálni :))

Helltak: Már régen nem arról szól ez a topik :N Még én alkalmazom azt nagyjából, amire a topik eredetileg létrejött annakidején..

FoxiestFox telótípus lemaradt!

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69904) jana1225

jana1225
(kvázi-tag)

[link]

[link]

Huawei P9

[ Szerkesztve ]

(#69905) Aryon87 válasza Aryon87 (#69903) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Pontosítanám az előzőt: a H9 is jó kamerában, de az éjjeli felvétel módot lehetne kicsit csiszolni, és akkor tényleg egyedi szintje lehetne. A pro mód az megint más, ott jó a dolog, csak ugye a macerázás, mire megtalálja az ember a megfelelő beállítást, pláne hogy az f2.2 miatt még jobban kell sakkozni, mint pl az U11-el.

Amúgy meg egyetértek abban, hogy a Huawei-féle featurekat én is szívesen látnám a többi gyártónál is. Ezért lett a H9 amúgy :)

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69906) Drakmusz

Drakmusz
(őstag)

A rossz időre való tekintettel,most inkább föld alattiakat hoztam.:)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Nexus 6P

Google Pixel XL https://www.flickr.com/photos/148782445@N04/

(#69907) tzsolesz válasza Aryon87 (#69903) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Pedig még mindig az a véleményem hogy a U11 a jelenlegi legjobb kamerás mobil. Egyszerűen a Note8-nál sem javították teljesen ki a túlélesítést, meg azt hogy a távoli apró tereptárgyak, falevelek összemosottak.

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#69908) Lacy6 válasza tzsolesz (#69907) üzenetére

Lacy6
(senior tag)

Szerintem ezzel nincs is vita, hogy jelenleg a legjobb kamerás mobil az U11.
Aryon is azt mondta, hogy a H9-be az extra featurekat élvezi ki, nem a minőség miatt szorult háttérbe nála az U11. Mondjuk lehet is látni a H9 éjszakai képeken, hogy oké hogy látványos de minőség az nem az igazi.
De ilyet nagyobb záridővel és fotószerkesztéssel az U11-el is lehet csinálni.
Igaz hogy több idő, de jobb lenne a minőség.

Mikor azt mondják: Nem éled túl a vihart, visszasúgom nekik mosolyogva: Én vagyok a vihar!

(#69909) Aryon87 válasza Lacy6 (#69908) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Lehet hogy jobbra ki lehet hozni az ilyen jellegű képeket, csak nem szokásom szerkesztgetni. Bár ha a 2-t egybe lehetne hozni, hogy az U11 minősége, és a H9 látványvilága egyesüljön, szerintem tök király lenne. :)

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69910) tzsolesz válasza Lacy6 (#69908) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

3dparti progikkal lehetne még szórakozni (fényfestéshez hasonló), de tapasztalataim alapján azok is minőségromlással dolgoznak. Fényfestés Samsunggal is lehet készíteni prof módban. Záridő maxra, ISO-t meg olyan értékre rakni, ami szimpatikus a témának, majd elmenteni fényfestés néven. Nem lesz olyan mint a Huawei féle, mert csak 10 másodperc a maximum, nem 30, de talán nem is kell annyi belőle. Lásd iszonyat minőségromlás.
Egyébként rengeteg olyan effekt, és képkészítési mód van a Samsungban (többi gyártót most nem mondom, mert nem ismerem) ami viszont a Honor/Huawei párosban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#69911) FoxiestFox válasza Aryon87 (#69903) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

Ja, LG G3.

http://www.flickr.com/photos/sansphoto/ - https://www.instagram.com/alxreedxx/

(#69912) dejvid8

dejvid8
(őstag)

Nexus 6P után, melyik telefont ajánljátok? Kamera a legfontosabb kb, elég magasra tette a lécet, és úgy érzem hogy csak a Pixel lenne megfelelő váltás. A másik ami még képbe jöhet, az a HTC U11.
Van olyan, aki nexus 5x/6P-ről váltott U11-re?
Van olyan jó kamerában, mint a Pixel és Nexus?
Ami a Pixel mellett szól: szoftver, számomra szebb külső, 240fps slowmo, talán(?) jobb kamera.
U11 mellett szól: Ár, dual sim, erősebb processzor.

Google Pixel (Quite Black) & Huawei Watch & XBOX One S & Zenbook. VISCA!

(#69913) Aryon87 válasza dejvid8 (#69912) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Ketto kozul barmelyiket is valasztod, a legerosebb kamerat kapod, amennyiben az az elsodleges.

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69914) Drakmusz válasza dejvid8 (#69912) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

Nappali tejesítmény tekintetében jelenleg LÉNYEGESEN jobbat nem fogsz találni a piacon.Az U11 képalkotása nagyon hasonló egyébként.Az első Pixel generációra nem érdemes váltani,nagyjából csak a HDR+ algoritmusa változott.Az újaknál már markánsabb a különbség.
Viszont sajnálatos módon az árakat is fellőtték az egekbe.Már csak egy nagyágyú maradt az idei évre,a Mate 10.
Egyébként Aryon kollégával már csináltunk egy 6P-U11 összevetést,csak azóta már galád módon kitörölte képeket.....
:D

[ Szerkesztve ]

(#69915) dejvid8 válasza Drakmusz (#69914) üzenetére

dejvid8
(őstag)

Pixel 2-t biztos nem veszek, nálam egy telefon nem ér annyit, de ez már más téma.

Meg ha U11 mellett döntenék, először meg kell barátkozzak a csilivili üveg kinézettel, mert valahogy nagyon nem tetszik.

Esetleg valahol nem lelhető fel az az összehasonlítás? :D
Szívesen megnézném, sokat segítene szerintem nekem.

[ Szerkesztve ]

(#69916) Aryon87 válasza Drakmusz (#69914) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Nincs helyem a driven :B :DD

dejvid8
Viszont gépen sztem még talán megvannak, este megnézem. Ha megvan, képhosttal feltszem.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69917) dejvid8 válasza Aryon87 (#69916) üzenetére

dejvid8
(őstag)

Köszi, annak örülnék. :R

(#69918) Aryon87 válasza dejvid8 (#69917) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Hamar utánanéztem, a gmailban még megvannak Drakmusz képei, így már csak az én gépemről kell összeguberáljam, és vagy éjjel, vagy holnap megosztom Neked :K

A design hamar megszokható. nekem a silver verzió van, sztem szép (Honor 9 szebb mellette :) ). De ha ráraksz egy fekete szilikontokot vagy bármi mást, máris mindegy a kinézet :) (tok meg mindenképp kell rá, nekem átlátszó szilikon van rajta)

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69919) Blackmirror válasza Aryon87 (#69896) üzenetére

Blackmirror
(senior tag)

Bőven elfér ez itt, nekem tetszenek.

S9+

(#69920) andrys83 válasza Aryon87 (#69896) üzenetére

andrys83
(fanatikus tag)

Pro modban csináltad?vagy csak simán a gyári effekteket alkalmaztad?megvettem a h9et gyönyörü telefon.kamerával még nem csináltam képeket.majd hétvégén.

[ Szerkesztve ]

(#69921) Aryon87 válasza andrys83 (#69920) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Ezek az "ejjeli felvetel" moddal keszult. A pro mod az siman unalmas kepeket adott volna. Ez sokkal jobb.
Ami a lenyeg: allvany kell hozza. Iso100ra beallitani, kicsit megbuvolni a fokuszt, ugy hogy kezed a kamera ele teszed, majd hagyod dolgozzon, utana meg egyszer elinditani a felvetelt. A masodik sokkal jobb szokott lenni :)

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69922) balazs1022 válasza Aryon87 (#69896) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Sokat javultál. :) A minőségen még javítani kellene :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#69923) Aryon87 válasza balazs1022 (#69922) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Köszi. Direkt írtam, hogy ez a mód nem a minőségre megy, hanem a látványra. :)
Már unom a pro mód adta dolgokat, már sablonosak számomra, pláne hogy sokadjára osztom meg ugyanazokat a témákat. Kis változatosság, bár tudom, nem ide illik, mert ugye ide a tökéletes képek kellenek :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69924) Varoz válasza Moz (#69887) üzenetére

Varoz
(őstag)

Nem értem mi alapján lettek dobogósok a jelenlegi telefonok, a Pixel 2-t sem értem. Ott az első kép az U11-el összehasonlítva szerintük jobb, én meg ránézek és fényévekkel jobb az U11 képe. A Pixelen annyit látok, hogy szénné vannak a húzva a színek, de maga a kép rosszabb.

Volt 2 szivárvány az előbb. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#69925) Varoz válasza Varoz (#69924) üzenetére

Varoz
(őstag)

Basszus, lemaradt a típus. :B

hTC U11

Drakmusz

Én nem a tetszést néztem, hanem a minőséget. Azt meg elég objektíven látom, hogy pl a feliratok a Pixelen mosott sz.rok, a hTC-n meg szépen olvashatóak. :K
Messziről egyébként a Pixelé tetszik, de belenagyítva rögtön szertefoszlik ez a tetszés. Olyan, mintha szerkesztett kép lenne. Direkt a képedbe tolja a színeket, hogy megfogjon, de igazából rosszabb, minta konkurencia.
A Samsung jut eszembe erről a módszerről. ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#69926) Drakmusz válasza Varoz (#69924) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

Az ilyen képeket megmutatod 5 embernek és ötféle vélemény fog születni,nagyon szubjektív dolog ez.:)

(#69927) Gabbbb válasza Varoz (#69924) üzenetére

Gabbbb
(senior tag)

Egy panorámaképet hasonlítunk egy rendes képpel? o_O

(#69928) Drakmusz válasza Varoz (#69925) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

Azért fel ne húzd magad.... :)
Ha az én két éves 6P-m állta a sarat az U11-el szemben,akkor az új Pixeleknek is menni fog.Nem kell ezt olyan véresen komolyan venni.Minimálisak a különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#69929) Varoz válasza Gabbbb (#69927) üzenetére

Varoz
(őstag)

Azok saját képek, ha nem volt egyértelmű, bár lehagytam véletlenül a típust! :D

Drakmusz

Dehogy, csak értetlenül állok a dolog előtt.
Szerencsére nem a DXO értékeléstől van az élen az U11 kamerája. :))

[ Szerkesztve ]

(#69930) Lacno válasza Aryon87 (#69896) üzenetére

Lacno
(őstag)

Nézegethető képek.

Ájfonom még nem vót.

(#69931) Aryon87 válasza Lacno (#69930) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Ugy-ugy :K

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69932) Moz válasza Varoz (#69924) üzenetére

Moz
(PH! nagyúr)

Nekem mindegy :)
Rég nem érdekel. hogy mit tud automatában egy telefon.

Instagram : https://bit.ly/2PSpeTF - iPhone XR

(#69933) Gabbbb válasza Varoz (#69929) üzenetére

Gabbbb
(senior tag)

Ne haragudj, nem olvastam el az utolsó mondatot :Y

(#69934) dejvid8 válasza Varoz (#69929) üzenetére

dejvid8
(őstag)

Mert szerinted a Google Pixel csak a pontszámban van az élen? :D

[ Szerkesztve ]

(#69935) Carline

Carline
(őstag)

Lányomék Ausztriai cserehéten voltak az Alpokban.
Tőle hoznék pár képet.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

HDR ráfért volna egy-két képre, de mentségére nem tudta mi az. :)

Redmi 3s

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#69936) Aryon87 válasza dejvid8 (#69917) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

No itt lenne pár Nexus 6P és HTC U11 összehasonlítás. Jelzem, hogy az én képeim még az alap kameraszoftverrel készültek, azóta kapott 2 frissítést is. Esedékes majd egy újabb összehasonlítás, a Honor 9-et is bevonva.

N6P:

[link][link][link][link][link][link][link][link]

U11:

[link][link][link][link][link][link][link][link]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69937) Aryon87 válasza Carline (#69935) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Hát a táj az valami álomszép :Y

Samsung S9+ & Huawei P9

(#69938) kengyel válasza Carline (#69935) üzenetére

kengyel
(PH! nagyúr)

Nagyon szép helyen voltak !

kengyel

(#69939) akooos

akooos
(PH! kedvence)

Na itt a kert tél.
Ma még V10:

ha délután találok tokot a Note 8-hoz, azzal is hozok képeket már.

(#69940) Ricardo válasza akooos (#69939) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Még mindig nagyon szép a táj :K

Kíváncsian várom a Note 8-cal készített képeid.

(#69941) tzsolesz válasza Aryon87 (#69936) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

A HTC U11 nyert. Mégpedig azért, mert sokkal töb részletet tartalmaznak a képek bárhová belekattintva, mint a 6P. Plusz nem is mossa a távoli részleteket. Picit ugyan zajosabb is, de ez pont hogy jó, és abszolút nem is zavaró. A 6P több részletet mos össze. Annyi még hogy látszólag gyorsabb a képalkotása a U11-nek, mert láthatóan volt egy pici szél, és ez meg is látszik a 6P képein, ezt nagyon jól korrigálta a U11, észre se venni, szépen kivehetőek a pici falevelek is, nem torzultak el. A 6P képei talán egy leheletnyit dinamikusabbak, de ez a szoftvertől függ túlnyomó részt.

(#69942) OPiiPO válasza akooos (#69939) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

jól néz ki - ez hol van amúgy? köszi!

"Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?"

(#69943) tzsolesz válasza akooos (#69939) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Ez itt a kert. ;] :D

Amúgy tényleg nagyon baró a képed. :K

[ Szerkesztve ]

(#69944) Gabbbb válasza Aryon87 (#69936) üzenetére

Gabbbb
(senior tag)

Jól sejtem, hogy HDR+ nem volt bekapcsolva a 6p-n?

[ Szerkesztve ]

(#69945) Lacy6 válasza Aryon87 (#69936) üzenetére

Lacy6
(senior tag)

HTC U11 ezt a csatát is megnyerte :)
Ugyanaz a véleményem mint tzsolesz-nak.
A 6P nagyon elmossa a részleteket, valamint egy lilás árnyalat van a képeken.

Mikor azt mondják: Nem éled túl a vihart, visszasúgom nekik mosolyogva: Én vagyok a vihar!

(#69946) Drakmusz válasza Lacy6 (#69945) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

Akkor lecserélem.Nem bírom tovább....
:)

[ Szerkesztve ]

(#69947) tzsolesz válasza Drakmusz (#69946) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

1. Mivel a te telefonod még most is übereli a piacon lévő csúcsok 95%-át kamerában, csak ezért lecserélni, hát nem tudom.
2. Egy telefon nem csak kamerából áll.
3. jah, semmi...... (Itt jött volna az hogy gondolom csak vicceltél, akkor nem szóltam, de látom szerkesztettél, és ott egy smile)

[ Szerkesztve ]

(#69948) Drakmusz válasza tzsolesz (#69947) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

Pedig majd lassan le kell váltani,kezd megöregedni.Különösebb baj nincsen vele,de szeretnék egy korszerűbb vasat.
Viszont szerkesztésre még mindig az egyik legjobb az egész mezőnyt tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#69949) Lacy6 válasza Drakmusz (#69948) üzenetére

Lacy6
(senior tag)

Csak a kamera miatt nem éri meg lecserélni, még az U11-re se.

Miért érzed azt, hogy kezd megöregedni?
Nagyon jó készülék és sokáig úgy volt, hogy én is ezt veszem de végül lemondtam róla a nagy méret miatt.
Szerkeszteni RAW-ba szoktál?
Neked van tehetséged a fotózáshoz, a helyedbe már rég váltottam volna fényképezőre.
Egy Sony A6000-es gép és egy SIGMA 30mm f/1.4 C DC DN obi már nagyobb teret adna.

(#69950) tzsolesz válasza Drakmusz (#69948) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Korábban is nézegettem a képeidet itt és a csoportban is (Face...), és valóban nagyon szépek, ötletesek. Jó szemed van hozzá. Gratula. :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.