Hirdetés

2019. március 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

Mobilarena

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#65901) bajzal válasza tomboy0013 (#65900) üzenetére

bajzal
(őstag)

Ilyenkor az algoritmus szerintem már rárak egy adag zajmentesítést, így elvesznek a részletek. De manuálisban tök jó :)

(#65902) Yasuo válasza no more (#65899) üzenetére

Yasuo
(fanatikus tag)

Tényleg, Aryon. :DDD Szegény elcserélte, erre itt a javító sw frissítés... :D

[ Szerkesztve ]

S9+

(#65903) no more válasza Yasuo (#65902) üzenetére

no more
(PH! kedvence)

:DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#65904) Aryon87 válasza Yasuo (#65902) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Hat igy jartam :DD

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65905) Azie válasza tomboy0013 (#65896) üzenetére

Azie
(senior tag)

A manuális nagyon jó, ez alapján simán venném a telefont, az automata mosott és húzza a szemet alapméretben, belenagyítva már nem húz.

csíra

L930, elővesz-lő-automata

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#65906) Aryon87 válasza tomboy0013 (#65896) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

A manualis az tenyleg nagyon jo lett. De az automatan is latom a javulast. :K

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65907) tomboy0013 válasza Azie (#65905) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

A csírás kép nekem életlennek tűnik. Van amúgy 930-am, nappal szerettem de este elég gyászos volt még a 920-hoz képest is.

(#65908) psajti

psajti
(fanatikus tag)

Mai Balaton és S8 párosítása :)

[link] [link]

[link] [link]

[link] [link]

[link] [link]

[link] [link]

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#65909) Azie válasza tomboy0013 (#65907) üzenetére

Azie
(senior tag)

az is, azt vettem észre, hogy az ms-nél idővel romlik a kameraszoftver, nem javul. 920-nál és 930-nál is megjelenés után kb fél évvel a csúcson volt, utána meg folyamatosan romlott a buildekkel. Van olyan 930-as korai videóm ami tökre rendben van meg van nem régi , ami vállalhatatlanul zajos

a csírás képnél nyomtam a kameragombot 2x. nem nézegettem nem állítgattam

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#65910) Aryon87

Aryon87
(PH! nagyúr)

Megint keso delotani/kora esti fotozas:

[link]

[link]

[link]

ilyen
olyan

[link]

Xiaomi Mi6

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65911) Mans20 válasza zseko (#65895) üzenetére

Mans20
(PH! addikt)

Köszi, már akartam is írni van-e valakinek koncertfelvétele. Elég jó lett, a hngot is szépen veszi. :) A 4K verzióra azt írja nem érhető el.

(#65912) Aryon87

Aryon87
(PH! nagyúr)

3 video
Ketto 4K felvetel egy pedig FHD. A 4k-s videozasok kozben a telefon vegig huvos volt, egyaltalan nem emelkedett a homerseklet.

Driveba toltott videok:

[link]

[link]

[link]

Mi6

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65913) zseko válasza Mans20 (#65911) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

Bocs, valamiért privát lett a beállítása :F Átállítottam, most már jónak kell lennie. Így már értem miért nem nézte meg senki :D
A youtube egyébként rontott valamennyit a minőségén, valamivel jobban néz ki attól.

[ Szerkesztve ]

(#65914) Aryon87 válasza Aryon87 (#65910) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Ennel elrontottam a 2 linket, ezt szerettem volna betenni az egyik helyebe.

[link]

Mi6

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65915) S e t h

S e t h
(PH! kedvence)

És a győztes pedig.............

[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#65916) tzsolesz válasza S e t h (#65915) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Ennyi. Nem kell hozzá sasszem. Eddig nekem az összes összehasonlítós tesztből ez jött le itt a topicban is. A G6 most a csúcs. :K Van egy jópár ember itt, aki meg akarja magyarázni az ellenkezőjét, meg ugye vannak dolgok amiben elmarad valóban a G6 képalkotása a többi csúcstól, de azok meg másban véreznek el, és ezek alapján azok más dolgok igenis fontosabb szempontok a végkimenetelt nézve.....

[ Szerkesztve ]

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#65917) Aryon87 válasza S e t h (#65915) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

:Y
Jol latom??

Azt meg az en fejem volt szedve...

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65918) tzsolesz válasza Aryon87 (#65917) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Annyit még hozzá teszek, hogy ez csak egy teszt a sok közül, de iránymutató dolog az, hogy ha nem is sokkal, de itt a G6 nyert.

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#65919) Ricardo válasza tzsolesz (#65918) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Nálam nem egyértelmű azért a győzelem. Igaz csak "átfutottam" de például a portré kimondottan homályos lett a G6-tal.
Azt viszont ez a teszt is megmutatta, hogy olyan egetverő eltérések már nincsenek ebben a kategóriában

(#65920) Vikooo

Vikooo
(PH! addikt)

Honor 9 GSMA review

"If you are going for landscape photos, the dusk photos are fine, but the night images quite often lack sharpness due to either focusing issues or camera shake even though the Honor 9 is equipped with plenty of tools to help it get them right."

Sajnálatos, reméljük javíanak rajta. Többször említ fókuszálás problémát pedig van itt minden, lézer, mélység és fázis alapú hybrid AF.

"Using the manual mode and a tripod makes wonders, though." - Kb mindegyik Camera2 api -s telefonnal :)

Szerintem a telefonnál pont az a lényeg, kézből mit tudsz kihozni belőle. Ha állványt viszek, viszem a fényképezőmet.

Amúgy meg egál a P10 -zel:

"The Honor 9's photos haven't improved since the P10 series, but that's to be expected and they were pretty great anyway."

[ Szerkesztve ]

P10 képeim: https://flic.kr/s/aHsmfB9T9s

(#65921) Aryon87 válasza Vikooo (#65920) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

A fokuszalasgond azt a kepkesziteskor, vagy videozaskor?

Mert a Mi6-nal is neha van ezzel gond..

Szerk: latom mar.. ejszakai fotoknal.. Mi6 detto

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65922) Vikooo válasza Aryon87 (#65921) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

Fényképezésre írják. Gondolom frissítik majd a fw -t és jobb lesz. Talán.
PDAF pont az éjszakai képeknél jön jól ahol a kontraszt alapú mit sem ér.

S7E mit tud éjszaka? :P

[ Szerkesztve ]

P10 képeim: https://flic.kr/s/aHsmfB9T9s

(#65923) Aryon87 válasza Vikooo (#65922) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Nemtom ;]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65924) Drakmusz válasza Ricardo (#65919) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

És ez mindig is így volt.Majd egy másik összevetésben pedig teljesen új sorrendet hoznak ki.Érdekességnek jók ezek az összehasonlító tesztek,nagyjából ennyi.

Google Pixel XL https://www.flickr.com/photos/148782445@N04/

(#65925) gerner1 válasza Drakmusz (#65924) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Egyetértek.

(#65926) tomboy0013 válasza Drakmusz (#65924) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Nem ez az 1. vakteszt amelyikben a G6 nyer.

(#65927) Drakmusz válasza tomboy0013 (#65926) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

Ez mondjuk igaz.Amúgy írják is a tesztben hogy a mai mezőnyben nincs egyértelmű győztes,olyan elhanyagolható különbségek vannak.De ezt már számtalanszor kibeszéltük.
Mivel az enyém tudja egy Pixel XL képalkotásának 90%-át(igazából csak a HDR+ algoritmusa változott),ezért megállapítottam hogy a 2017-es mezőnyt tekintve is elég jól állok!
Úgyhogy megnyugodtam!:D

(#65928) Aryon87 válasza Drakmusz (#65927) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

:DDD
Plusz a jó érzéked is rásegít a kimagasló szinthez :K

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65929) no more válasza Aryon87 (#65917) üzenetére

no more
(PH! kedvence)

Na, most már a G6 visszakerül a listára, a H9 a fókusz hiba miatt pedig le? :P

(#65930) Drakmusz válasza Aryon87 (#65928) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

:)
(#65908) psajti Jó kis sorozat lett.Az elsőt nagyon megszerkeszteném,szeretem az ilyen képeket!!

[ Szerkesztve ]

(#65931) Aryon87 válasza no more (#65929) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Nem hinném hogy olyan vészes lenne a helyzet azzal.
Anno a Mi5-nél is gond volt az optikai stabival videózás közben, szoftveresen kiküszöbölték a hibát.
Mi6 is nyűglődik a fókusszal, tegnap a Margit szigeten a szökőkutat videóztam, a "folyamatos autofókusz" rendre elmászott ahogy egy pillanatnyi szünet volt (ez sötétben,videót feltettem amúgy). Belemásztam a beállításokba, és megtaláltam az érintésfókuszt, mindjárt megjött az esze is..
Plusz a távoli dolgokat sem tudom vele beméretni normálisan, többszöri próbálkozásra sikerül csak.
Szoftveresen tuti javítani fogják remélem.
Már biztosra elhatároztam hogy az S8 jön ki Telekomtól, persze ha addig nem esik be a képbe a Honor 9...

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65932) zseko válasza tzsolesz (#65916) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

Én azt gondolom, hogy pár szemponttól eltekintve, eléggé szubjektív, kinek mi fekszik jobban. Nekem például a G6 fotói nem igazán jönnek be. Bár végül én is csupán átfutottam az oldalon, mivel az sem tetszett :P hogy össze-vissza sorrendben vannak a fotók, és a kivágásnál azon kellett állandóan agyalni, meg keresni, hogy akkor most ez végülis melyik telefonnal készült? :F Az is meglepő, néhány esetben mennyire fakó képet sikerült lőni az S8-al. Videónál meg a kép is fakó, a hang is tompább, mégis azt hozták ki elsőnek. Nem minden esetben azonos az ízlésem egyik-másik képnél, hogy miért az az első amire szavaztak.
Annyit látni azért, hogy alapvetően most már bármelyik telefon megfelelhet a normál fotózásra, videózásra ezek közül.

(#65933) no more válasza S e t h (#65915) üzenetére

no more
(PH! kedvence)

Hihetetlen, hogy tényleg csak apró különbségek vannak a telefonok között... Kinek, melyik "stílus" jön be. :) Meglepődtem az XZP-n, végre képes az is normális képeket lőni (bár ráfér még pár update). A HDR+ továbbra is csodaszép!

[ Szerkesztve ]

(#65934) CsGábor válasza Aryon87 (#65931) üzenetére

CsGábor
(kvázi-tag)

"Már biztosra elhatároztam hogy az S8 jön ki Telekomtól"

Emlékeim szerint hiába voltál nagyon elégedett az s7e fotóival, nem bírtad sokáig elviselni hogy samsung. Biztos nem akarod megvárni a H9-et vagy esetleg egy U11-re válltani? Honorral szimpatizálsz ez már kiderült az U11 kamerája meg nagyon hasonlatos fotókat készít - állítólag - mint a Samu (szerintem jobb az U11, de én elfogult vagyok mert nekem az van ;] )

(#65935) Moz válasza CsGábor (#65934) üzenetére

Moz
(PH! nagyúr)

Vannak már erre rég topikok, milyen mobilt vegyek, offtopikok, stb. Én toleráns vagyok, de pár hónapja szinte csak erről a tragikomédiáról szól az egész fórum. Mindegyikünk esett már bele, de kinőttük, leálltunk.
Mindegy milyet vesz, lecseréli, aztán majd idővel más lesz az értékrend.
Elnézést mindenkitől, ez a témában az utolsó hsz-om.

ON : a HTC kamerája nekem is tetszik.

[ Szerkesztve ]

Instagram : https://bit.ly/2PSpeTF - iPhone XR

(#65936) Dr. 444Hertz válasza S e t h (#65915) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Számomra nagyon nem egyértelmű, hogy melyik a győztes, mert mindegyik másban jó.
Mindenesetre tény, hogy a G6 semmivel sem rosszabb, mint a konkurencia, az XZP meg kellemes csalódást okozott.

Soulworker JP <3

(#65937) gerner1 válasza no more (#65929) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

😃😃

(#65938) Aryon87 válasza CsGábor (#65934) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Inkább írtam privit ezzel kapcsolatban, Mozzarellának igaza van..
És bocsi :B

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65939) leslien válasza Aryon87 (#65938) üzenetére

leslien
(PH! kedvence)

Moto családra érdemes lesz oda figyelni.. pl a Moto z play 2 ben és a Htc U 11 ua. szenzor van

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?....

(#65940) Moz

Moz
(PH! nagyúr)

iPhone 6S raw (nem én lőttem, de jól mutatja, hogy raw-ban az almák is igen jók) :

[link]

[ Szerkesztve ]

Instagram : https://bit.ly/2PSpeTF - iPhone XR

(#65941) gerner1 válasza Moz (#65940) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Ez is rendben van ...

(#65942) zseko válasza Aryon87 (#65912) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

Nekem nem ajánlott fel 4K-t, a leírásban is csak az utolsót említi annak :) De azt is csak 1080p-ben engedte lejátszani mobilon, így asztali gépen kell megnézzem. Helyileg hol van ez a szökőkút egyébként?

(#65943) kdavid94 válasza tzsolesz (#65916) üzenetére

kdavid94
(őstag)

Ezt azért nem jelenteném így ki, hogy a G6 a csúcs és mindenki vak, aki mást gondol.

Szerintem ugyanaz volt ezen a szavazáson, mint itt a topikban néhány embernél. A kis látószög meg a sok élesítés miatt több részletet látnak és ez el is döntötte náluk a versenyt. Pedig az igazán finom részleteket elmossa a zajszűrés miatt, a túl sok élesítés többet árt mint használ (bár ezen javítottak azóta szoftveresen), kevesebb dolog fér a képbe, kisebb a dinamika tartomány, rossz fényviszonyoknál méginkább lemarad a többiektől.

De ezek szerinted nem normális érvek, hanem megmagyarázás. Jó a G6, simán bevállalnám én is, de az szerintem vicc, hogy egy ilyen összehasonlítást megnyert, az meg méginkább, hogy az U11 lett az utolsó, nem is értem.

[ Szerkesztve ]

(#65944) tony_snow válasza S e t h (#65915) üzenetére

tony_snow
(tag)

Miért marad ki sorra a Huawei P10 ezekből a tesztekből? Az egyik legnagyobb gyártó csúcsa, szerettem volna tudni hol tart a Huawei kamerában a többi gyártóhoz képest. Nem értem miért száműzik, de még csak meg sem említik, ugyanakkor egy Oneplust meg simán betesznek... Valaki nem tudja mi ennek az oka?

(#65945) Aryon87 válasza zseko (#65942) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Telón nem tudom megnézni, hogy melyik videó melyik, mert nem írja a részletekben.

Margit szigeten találod ezt.
Ma este még csinálok videót onnan, most már jobb is lesz remélhetőleg, ill van még egy érdekesége ennek a kútnak, azt szeretném elkapni. Tegnap pont lekéstem róla :))

Megpróbálom ezeket a videókat youtubra feltenni, hátha...

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65946) marcell2015 válasza Moz (#65940) üzenetére

marcell2015
(tag)

Szép az a RAW ott a padon :D

(#65947) zseko válasza Aryon87 (#65945) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

Én is telóról nézem :) nálam van a részletekben felbontás, méret.

Youtube-ra ne a mobilos programjával tedd fel (ha mobilról akarod), nálam az csak sima fhd-t töltött fel a 4K felvétel helyett :W Tölthettem újra asztali nézetben.

(#65948) Aryon87 válasza zseko (#65947) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Ezt jó tudni, köszi :R

Samsung S9+ & Huawei P9

(#65949) no more

no more
(PH! kedvence)

kép1
kép2
kép3
kép4

Z3C borzalmas xD

(#65950) Aryon87 válasza zseko (#65947) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Alkalmazassal is fel lehet tolteni rendesen, csak a beallitasoknal van egy opcio, hogy milyen felbontasba toltse fel. At kell rakni az "eredeti"-re.
Valamint az alkalmazas nem kepes a 4K-t lejatszani, 1080p a maximumja. Webes nezetben mar megy a 4k is.

4k verzio
FHD 1080p verzio

Mi6

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.