Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G-Guts

    aktív tag

    válasz siskad #63983 üzenetére

    Köszi a választ! Hú vazzeg. Whatta fuck... Ez nem kicsit bonyolult, ráadásul a telefonom nem MTK processzoros. De bizakodásra adhat okot ez a leírásban:"There is an opinion that it is possible to perform it only on MTK processors, but, is sure, as on other processors there has to be such opportunity." Jó lenne nagyon kipróbálni, hogy mit tud az Asus Zenfone 2 Laser rawban alkotni. Nem baj, így is meglehetősen sok gyárilag is benne a lehetőség manuális módban: Záridő állítás 1/1000-30 mp-ig. (még alacsonyabb záridőnek azért tudnék örülni nagyon nagy fény esetén, de ez is megteszi) fehéregyensúly állítás 2500-7500 Kelvin értékig (ez is kezdődhetne egy kicsit alacsonyabbról), manuális fókuszcsúszka, ISO 50-800. Ráadásul külön jó benne, hogy egyebek mellett lehet a zajcsökkentést/növelést is állítani (-3-tól +3-ig negyed értékenként, 0 az alap), így -3-ra állítva zajos a kép, aminek én külön örülök, mivel egyértelműen több részlet látható így a képen, a zajszűrő algoritmus ilyenkor csak csekély munkát végez, ez az én "raw" jpg fájlom. :) . A telefon egyébként sajnos nem megfelelően kezeli a színeket, lehetnének kicsit élettel telibbek a színek, valamint a dinamikatartományával sem vagyok elégedett. De ezért az árért ilyen sokrétű fényképezési beállítással rendelkező telefon nem sok van, tehát összességében inkább elégedett vagyok, mint sem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák