Hirdetés

2019. március 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

Mobilarena

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#61751) Vikooo válasza Seraph 16 (#61747) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

Esetleg meg Lightroomban tudod korrekciozni a torzitast. RAW-bol a leg hatekonyabb.

P10 képeim: https://flic.kr/s/aHsmfB9T9s

(#61752) ThorsHUN

ThorsHUN
(őstag)

Redmi Note 4x - Snap Camera Automata mod

(#61753) Ricardo válasza ThorsHUN (#61752) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Jó képek lettek.

(#61754) kengyel válasza Aryon87 (#61748) üzenetére

kengyel
(PH! nagyúr)

Látom végül találtál témákat, és jók lettek a képeid.

(#61752) ThorsHUN

Jó képek, tetszenek ! Ahogy elnézem őket, Szlovákiából készítetted, Esztergom Bazilika.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#61755) ThorsHUN válasza kengyel (#61754) üzenetére

ThorsHUN
(őstag)

Igen voltunk Pajkaszegen akarom mondan Pilisszentlelek faluban, Esztergomban, seta Szlovakiaba aztan vissza pestre. :)

(#61756) Lacno

Lacno
(őstag)

Tennétek fel S7 nougatos telefonnal olyan képet ami plafonon levö led vagy szpot vagy más erős lámpárol készült.Ha samsung kamerás az jobb lenne./ egy ismerősnek nagyon gáz képeket csinál a telója./ az enyém jobb de ezen 6 os van még.
Köszi.

Ájfonom még nem vót.

(#61757) kengyel válasza ThorsHUN (#61755) üzenetére

kengyel
(PH! nagyúr)

Igen, ismerős a terület, szép hely a kirándulásra. :)

kengyel

(#61758) Aryon87 válasza Lacno (#61756) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Tegnapi pakkomban van 2 hasonló:
csillar alulrol és fenyjatek néven találod őket

Samsung S9+ & Huawei P9

(#61759) Lacno válasza Aryon87 (#61758) üzenetére

Lacno
(őstag)

A tieid tökéletesek.
Azért erősebb fényforrásnál is megnézhetnéd ami 2-3m re van ./ha van rá időd/

Ájfonom még nem vót.

(#61760) marcell2015

marcell2015
(tag)

S7 és S7_EDGE kamera rendszere teljesen megegyezik?

(#61761) kengyel válasza marcell2015 (#61760) üzenetére

kengyel
(PH! nagyúr)

Elméletileg, és gyakorlatilag is ugyan az. Csak az egyik típusba Sony van, a másikban a Samsung kamerája.
Itt bővebben róla.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#61762) marcell2015 válasza kengyel (#61761) üzenetére

marcell2015
(tag)

Ez ok, ezt tudom, de ez EDGE-nél és simánál is rendszertelen ugye?
Sajna EDGE nem jött be, nagy meg az a lekerekítés is parasztvakítás.
Agyalok egy sima S7 beszerzésén :)

(#61763) Dr. 444Hertz válasza Lacno (#61756) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Ha linkelnéd a képeket, jó lenne.
Csak érdekel, mit jelent a gáz :)

Soulworker JP <3

(#61764) xedos válasza bebolint98 (#61742) üzenetére

xedos
(PH! kedvence)

Jó képek! A kenyerest láttam máshol egy posztban - tudom merre jártál :-)

4 tabla Tibi csokiért vihető OSX kompatibilis DLINK USB WIFI (DWA-140)

(#61765) Drakmusz válasza ThorsHUN (#61752) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

Ezek elég jók,abszolút vállalható a minőség.

Google Pixel XL https://www.flickr.com/photos/148782445@N04/

(#61766) Bossi válasza Moz (#61728) üzenetére

Bossi
(őstag)

Annyira rossznak tartod a S8 képeit?

Eladó Samsung Galaxy S10 https://hardverapro.hu/apro/samsung_s10_elado/hsz_1-100.html

(#61767) Moz válasza Bossi (#61766) üzenetére

Moz
(PH! nagyúr)

Nem rosszak. Azt gondolom az élmezőnybe tartoznak, de semmivel nem jobbak, mint az S7-é. Most leszögezem, privát vélemény továbbra is : a Samsungok arra jók, hogy előkapom, kattintok és 10-ből 9 sikerül. Ránézel a kijelzőn, a monitoron, éles, részletes, nyugtázod, hogy okés az optika. Ami engem személy szerint zavar, hogy a Samsungokon kívül mindenbe belenagyítunk, kielemezzük, megvizsgáljuk az utolsó amőbát is, hogy mosott, egy teljesen középszerű (technikailag) S7/S8 fotó után - ahol ez sosem történik meg - egyből minden tulaj/fan rávágja, de durvaaa, úristen, stb. Legyünk már kritikusak mindennel egyformán. Minden mobilommal ezt teszem személy szerint. Volt S7-em is, nagyon erős makróban, este is, de ha az azzal készült fotókat is teljes méretben nézem, nem részletesek, egyszerűen a szoftver elkeni a hibákat. Nézz csak meg egy távoli képet, mint az elfolyt gyertya. Ettől még a homályosabb, de természetesebb Honor 8 is jobb pl.
A Nexusok megoldása még mindig a legjobb. Talán zajosabb, de életszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Instagram : https://bit.ly/2PSpeTF - iPhone XR

(#61768) Vikooo válasza Moz (#61767) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

Akkor neked a jpg feldolgozasa nem tetszik az S7 -nel?

Nekem nagyon bejon mind az S6 mind az S7, szenzorra, lecsere es jpg algoritmusra is. A G4 -et siman veri, az egyszerre zajos es rettento zajszurt, mosott. Gyengebb CMOS es lencsetagok. Baromira torzit a G4. Bugos OIS.
S6 -nal jobb a dinamika tartomany es a HDR.

Egyszoval jobb a Samsung a G4 -hez viszonyitva. Es most jon ra a 7.X, ott megint lesz szerintem fejlodes.

[ Szerkesztve ]

(#61769) Aryon87

Aryon87
(PH! nagyúr)

Ha valakit érdekel, akkor csütörtökön összedobok egy összehasonlítós sorozatot, ugyanis van már pár azonos képem ami illik egy S7E és G5 versenyhez :)

Samsung S9+ & Huawei P9

(#61770) Vikooo válasza Aryon87 (#61769) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

Johet :)

Mas de picit ide illik, a G6 -nal elegge elrontottak, hogy kisebbre vettek a CMOS meretet, meglatszik az ejszkai teszteken. Lehet meg csiszolnak valamit a szoftveren de ha kisebbek a pixelek, azon nehez szoftveresen segiteni. Szerintem marad az S8 a toppon :)

[ Szerkesztve ]

(#61771) Aryon87 válasza Vikooo (#61770) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Ha Legendd írásos tesztjére gondolsz, abból is tudom hozni mondhatni ugyanazokat a G5-el, amiket a G6-al csinált meg :))
Arra mondjuk én is kíváncsi vagyok.

Samsung S9+ & Huawei P9

(#61772) Vikooo válasza Aryon87 (#61771) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

Az meg erosen teszt verzio volt a G6 -bol, a vegleges lehet jobb de szerintem nem hozza a vart szintet :((

(#61773) Aryon87 válasza Vikooo (#61772) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Nem arra gondoltam :N
Legendd csinált a végleges verzióval képeket, a várkert környékén meg még 1-2 másik helyen,
Tech2 írásos tesztje, nem a mobilarénás.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#61774) Vikooo válasza Aryon87 (#61773) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

Oh ez kimaradt, megnezem majd koszi!

(#61775) Moz válasza Vikooo (#61768) üzenetére

Moz
(PH! nagyúr)

Ahogy mondod. Az S6 még talán jobb volt valamivel..A G4-ről egyezik a véleményünk. Nugát volt az S7-emen, nem sokat javított a minőségen.

(#61776) falijja válasza Moz (#61767) üzenetére

falijja
(őstag)

Talán így nem tűnik olyan jónak, de ha mellé raknál egy kb akármelyik másik telóval készített képet nem lenne jobb.
Szerintem is a nexusok az egyik legjobbak, de rlaci2 összehasonlítására támaszkodva egyértelműen kijött számomra, az s7 az egyik de inkább a legjobb.
Ezért is szeretem azokat a kép feltöltéseket, ahol van mihez hasonlítani.
Meg ugye az sem mindegy ki csinálja a képeket, mert pl amiket te hozol a honor 8-al( p9 ) olyant szerintem itt senki nem hozott még. :)

[ Szerkesztve ]

(#61777) Moz válasza falijja (#61776) üzenetére

Moz
(PH! nagyúr)

Mindjárt rakok fel ugyanilyen nagyításban más mobiloktól, majd látod a difit ;)

(#61778) Bossi

Bossi
(őstag)

S8

hangyák:

[link]

[link]

[link]

makka:

[link]

Eladó Samsung Galaxy S10 https://hardverapro.hu/apro/samsung_s10_elado/hsz_1-100.html

(#61779) Moz válasza Moz (#61777) üzenetére

Moz
(PH! nagyúr)

Mind 100%-os nagyítás. Nem ugyanarról a témáról, de azt hiszem elég jól látszik, miről regéltem eddig.
A Pixel/Nexus megoldás a leginkább szembarát. Mondom ezt úgy, hogy fotózás szempontjából a Honort, 1020-at ,mint telefont, az SE-t szerettem a legjobban.

Honor 8

S7

P9/1

P9 / 2

P9 / 3

..és ebben még nincs Nexus...

[ Szerkesztve ]

(#61780) tybsen

tybsen
(PH! addikt)

Inkább csak általánosságban mondanám, nem értem ezeket a "jó képek" reakciókat folyton.

Mosott, fakó, életlen, stb képekre is ezt mondjátok újra és újra. Bár én nem értek a fényképezéshez egyáltalán, de teljesen nyilvánvalóan rossz minőségű képekre jönnek ilyen reakciók. Mégcsak a témára sem mondanám, hogy jó, ha mondjuk egy kert vagy akármi van lefényképezve. Hogy van ez?

Semmi rosszindulat nincs a kérdés mögött, csak nem értem, ki mit néz. Gondoltam már megkérdezem, hogy ki mennyire szakértő.

Vagy lehet, hogy mégis értek a fényképezéshez és annyira őstehetség vagyok, hogy látom amit más nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61781) psajti

psajti
(fanatikus tag)

Cigarettafüst a napfényben
Módosítatlan
Módosított

Árnyékok
Módosítatlan
Módosított

Játékidő
Csak módosított

A képek iPhone 6s-el készültek RAW formátumban. Egyszer Lightroommal kiexportáltam a képeket JPG-be szerkesztés nélkül, majd picit belepiszkáltam és azokat is felraktam.

[ Szerkesztve ]

(#61782) Lacy6 válasza Moz (#61779) üzenetére

Lacy6
(senior tag)

Az S7 vs Honor 8 ugyanakkor készült?
Az S7 valami borzasztó...a szoftver nyomja ennyire egekbe a kontrasztot? RAW-ba lehet normális képet készíteni vele?

Mikor azt mondják: Nem éled túl a vihart, visszasúgom nekik mosolyogva: Én vagyok a vihar!

(#61783) falijja válasza Moz (#61779) üzenetére

falijja
(őstag)

Ha ugyan akkor készült a 2 kép, ugyan azon körülmények között, akkor nekem itt a honor 8 képe a jobb,de a tény tény marad számomra, miszerint rlaci2 összehasonlításában meg rendre az s7 nyert a pixel ellen..

(#61784) Tibee86 válasza tybsen (#61780) üzenetére

Tibee86
(PH! kedvence)

+1
Én is sokszor csak lesek. Szerintem itt inkább már arról van szó, hogy összeszokott társaság akik egymás képeit dicsérik bármilyen is legyen.

(#61785) Aryon87 válasza Tibee86 (#61784) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

En kilogok a sorbol :D

Samsung S9+ & Huawei P9

(#61786) Seraph 16 válasza Vikooo (#61751) üzenetére

Seraph 16
(őstag)

Köszi srácok! Nugáton van. PS-ben ok, hogy lehet csinálni ilyesmit, de ha mindig ugyanúgy torzít, és a samsung amúgy is jelentősen belenyúl a képfeldolgozásba, akkor már ezt is beépíthették volna.

Más:
Sajnos kicsit megdőlt a horizonthoz képest: [link]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#61787) rlaci2

rlaci2
(őstag)

Szerintem abszolút semmi értelme összehasonlítani más időben készült képeket.Csak az lehet mérvadó ami ugyanott,ugyanabban a szögben,ugyanakkor készült.SZERINTEM.Mint mondjuk itt és itt és itt.

(#61788) Musaka válasza tybsen (#61780) üzenetére

Musaka
(fanatikus tag)

+1

Én is inkább már EYEM ezek. Sok itt a fotó amiben se téma se érdekesség nincs tisztelet a kivételnek..

Amit nem értek hogy miért nem lehet úgy felrakni a fotókat ahogy kérve van. Miniatur képek a hsz ban bele kattintva a full minőség.

Nincs kedvem minden linket végig kattingatni hátha láttok valami szépet :R

Huawei X3 -> Huawei G300 -> Zopo C2 -> LG 4X HD -> Jiayu G4A -> LG Optimus G -> LG G2 -> SGS5 -> OnePlusTwo -> SGS6 -> SGS7 DUOS -> Honor8-> Huawei P10 Plus -> Huawei Mate 10 Pro -> SGS10

(#61789) Lacno válasza Moz (#61779) üzenetére

Lacno
(őstag)

A honor8 és S7 összehasonlitó kép ugyanakkor keszült?
Ha egy kicsit pl döntünk a telon akkor már teljesen más képet csinál.Nagyon körültekintően kell csinálni az összehasonlitó fotókat.

Most nézem, teljesen mások a fényviszonyok.Biztos nem egy időben lett csinálva.Profibnak gondoltalak Ilyen összehasomlitást veleményezni?

[ Szerkesztve ]

Ájfonom még nem vót.

(#61790) Yasuo

Yasuo
(fanatikus tag)

Üdv!
Fényképezés szempontjából Honor 8, vagy Oneplus 3T a jobb választás?

S9+

(#61791) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

Egy sötétben készült kép.
A téma nem túl izgalmas, de gondoltam legyen ilyen is, lehessen látni milyen képet készít este.

[link]
Plüss kukac

Galaxy S6

(#61792) Aryon87 válasza Musaka (#61788) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Mert pl mobilrol qvara nincs ra kepessegem, es 12 oras munka utan nem fogok meg szorakozni a linkelgetessel + a miniaturizalassal...
Maradok a linkelgetesnel, akinek nem tetszik, tovabblep rajtam :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

(#61793) Vikooo válasza Musaka (#61788) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

Pont az a lenyege ennek a forumnak, hogy tematol fuggetlenul lasd xy telefon milyen kepet keszit adott kornyezetben, fenyviszonyok mellett, utomunka nelkul. A tema most erdektelen legyen az egy szobanoveny vakuval fotozva vagy egy szep naplemente esetleg hosszu zaridos ejszakai kep.

(#61794) Moz válasza Lacno (#61789) üzenetére

Moz
(PH! nagyúr)

Nem ez a lényeg! Hagyjátok már ezt az egy időben, azonos fénynél készült dumát, a képfeldolgozó algoritmus munkáját bármelyik megnyitott S7 vagy Honor vagy Pingfu mobil teljes méretű fotójánál látthatod, k****a mindegy, milyen időszakban, fejen állva, náthásan készíted, az mindig ugyanolyan marad és látszik is a croppolt fotókon.
Nem vagyok profi, távolról sem, csak néha felrántom magam azon, hogy egyre gyakoribb a csőlátás a topikban.
Értem én, hogy S7-ed van, de nyisd már nagyobbra a szemed, kérlek.

(#61795) Moz válasza rlaci2 (#61787) üzenetére

Moz
(PH! nagyúr)

No offense, minden tiszteletem az úrnak.

Pixel

S7E

(#61796) Musaka válasza Aryon87 (#61792) üzenetére

Musaka
(fanatikus tag)

Persze már tovább léptem nyugi.
De lehet ha nem 22 linket szúrnál be csak a 3 legjobbat minivel azzal többet adnál a fotókat érdeklő scenenek.

Huawei X3 -> Huawei G300 -> Zopo C2 -> LG 4X HD -> Jiayu G4A -> LG Optimus G -> LG G2 -> SGS5 -> OnePlusTwo -> SGS6 -> SGS7 DUOS -> Honor8-> Huawei P10 Plus -> Huawei Mate 10 Pro -> SGS10

(#61797) Aryon87 válasza Musaka (#61796) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Azert mondom, akinek nem tetszik tovabblep. A tobbseg ugyis megszokta, hogy ilyen hulye vagyok es 15+ kepet nyomok be.
Nekem igy esik jol :))
Ha valaki 100 kepet tol be, megnezegetem mikor idom engedi :)

Samsung S9+ & Huawei P9

(#61798) w333

w333
(Jómunkásember)

(#61799) Musaka válasza Aryon87 (#61797) üzenetére

Musaka
(fanatikus tag)

Láttod, nekem sincs időm műszak után 10 20 linket megnyitni hátha van köztük jó. Mert van köztük. De ha Te fáradt vagy akkor vedd figyelembe hogy más is munka után nézz be egy két jó fotóért.
De szerintem hagyjuk a hagyjuk.

(#61800) Aryon87 válasza Musaka (#61799) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Szerintem is :)
De ott van, barmikor visszakeresheto :)
Csak mig te megnyitod, en addig drive, linkmegosztas, atvalt opera, link, beilleszt, atir, oke, nevetad, visszadrive stb... na meg ehhez a miniaturit is kene csinalni ihaj.. :C
#jovanazugy

[ Szerkesztve ]

Samsung S9+ & Huawei P9

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.