Hirdetés

• Dr. 444Hertz

PH! addikt

Ma csináltam a MediaMarktban egy szubjektív makrós kameratesztet.
    A célom az Xperia XZ makró képességének szintfelmérése volt, mivel hosszas várakozás után a megjelenésekor csalódottan tapasztaltam, hogy szinte lehetetlenség közeli képet lőni apró tárgyakról az újonc Sonyval.
    Nem volt állványom, viszont háromnegyed órát vacakoltam pár kép miatt a boltban, úgyhogy szerintem megfelelő összehasonlítást tudtam csinálni... :D

!!! Hosszú írás következik, elnézést kérek. Ha túl hosszú vagy ilyesmi, nyugodtan lehet törölni. !!!

Szóval. 4 telefon kameráját tudtam összevetni:
    Xperia Z3C, Xperia XZ, Galaxy S7, illetve LG G5.

Mindegyik telefon helyhez volt kötve, de legalább a fényviszony mindenhol ugyanolyan volt (gyatra neonfény), tehát csak egy tárgy kellett, amit a készülékekhez tudtam vinni.
    A tesztemben a modell szerepét ő vállalta el:

(Szerkesztett, kicsinyített kép)

A tesztképeken a tok tetején látható zár lesz látható.
    Mindegyik telefonnal lőttem kb. 20 képet automata módban, és a legjobban sikerült képeket válogattam ki (amikben nem látszik a kezem remegése - egyébként a kezemet próbáltam valahogy betámasztani, többé-kevésbé sikerült is).
    A képeket csak a részletesség alapján értékeltem, a szín stb. dolgokba nem akartam belemenni.

Tehát az első tesztalany:
    S7
    [link] - Direkt
    Nagyon közelről tud fókuszálni (a kép a legkisebb távolságról készült).
    Látszanak a porszemek, a fémen a karcolások, így élesség szempontjából nincs okunk panaszra.

Második tesztalany:
    G5
    [link] - Direkt
    A makró fókusztávolsága az S7-ével vetekszik.
    A porszemek, karcok szintén kiválóan látszanak.

Harmadik tesztalany:
    XZ
    [link] - Direkt
    Akárhogy próbálkoztam (manuális makró móddal is), nem akart ebből a távolságból a zárra fókuszálni, ezért messzebbre kellett, hogy menjek.
    Konkrétan ennyivel:
    [link] - Direkt
    Szerintem jelentős különbség.
    A szín telitalálat. Ezen a téren minden elismerésem.
    Viszont ha belenagyítunk, tulajdonképpen a porszemekből semmi nem látszódik, a vonalak pedig olajfestményszerűen el vannak mosva, tehát a részletességet el lehet felejteni.
    Ez kb. annyit jelent a gyakorlatban, hogy nem tudok egy fűszálon látható vízcseppről közeli képet csinálni - ami számomra elég szomorú tény...

És akkor gondoltam egyet, és a Z3C-mmel is lőttem egy makrót:
    [link] - Direkt
    Ahogy sejtettem előre, nem nagyon sikerült, tehát egy kicsit messzebbről is készítettem egy képet, ahogy az XZ-nél is tettem:
    [link] - Direkt
    Meglepődve tapasztaltam, hogy a kétéves Xperiám részletesebb képet készít közelről, mint az aktuális utódja.

Azoknak, akik nem szoktak apró tárgyakról fotót készíteni, talán jó lehet az XZ kamerája is, nem tudom.
    De nekem fontos az, hogy közelképet csinálhassak a telefonommal, így vérbeli Sony fan létemre szomorúan tapaszalom, hogy fejlődés helyett az új Xperia készülék fényképezője bizonyos szempontból visszalépést mutatott...
    A konkurencia pedig úgy érzem, rég nem itt tart.
    Egy szó, mint száz: nem XZ lesz a következő telefonom.

Direkt linkek lemaradtak!

[ Módosította: BigBlackDog ]

Soulworker JP <3