Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz Quasi_modo #42043 üzenetére

    A 808 egy érdekes állatfaj a saját tapasztalatok alapján. Egyfelől kiemelkedő a mobilos mezőnyben (pl: vonalélesség, részletesség, természetes színek), másfelől viszont már eléggé le van maradva (pl: HDR hiánya, automatika "esztelensége", erős napfényben a fehéregyensúly kezelése). Erős nyári, magas állású nap mellett lehetetlen vele olyan szín gazdag, élénk képeket lőni szerintem, mint egy mai csúcskategóriás telefonnal (talán most már nem a tapasztalat/tudás hiánya a korlátozó tényező, hanem tényleg ennyit tud a vas). Legalábbis nekem nem sikerült és másoktól sem igazán láttam. Persze más fényviszonyok mellett még mindig magasan tudja verni a mezőny többi tagját, ha nem az automatikára bízza magát az ember.
    A Z3/Z3C/Z2 kamerája azért kicsit könnyebb esetnek tűnik "papíron", viszont az eddigi képek alapján néha olyan mosást rendez, hogy a végeredmény pár kategóriával lejjebb lévő készülékeknél állná meg a helyét csak meglátásom szerint. Persze ez csak a saját gondolatmenetem, véleményem, mint ahogy eddig is szokott lenni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák