Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz philoxenia #5000 üzenetére

    Te mégis milyen fél kilóról beszélsz? :F

    Egyél már meg fél kiló szénhidrátot, és mennyél le edzeni.
    Arra is kíváncsi lennék.

    De egy fehérje turmixot lehet hamarabb megemésztek, mint te fél kiló ch-t.

    Mellesleg nem kajálás után szokás edzeni járni, hanem két órával utána. :W

    [ Szerkesztve ]

    Good to be good, but better to be lucky.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz L|zsidoboz #4999 üzenetére

    Egy tojás szerinted hány kalória ? A somlóival alapvetően az a baj, hogy nincs benne, szinte semmi tápanyag, csak üres kalóriák. :(

    Mondjuk próbáltam enni, bolti teljes őrlésű lisztből készült tojásmentes tésztát.....
    Egye meg aki kitalálta. Akkor inkább nem eszem tésztát.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • ithomas

    őstag

    Nahh...mit találtam..? :D
    Még annó Bunny eddzőválaszoljában linkelte valaki :D

    Döbbenetes hogy ez a Csiszár mekkora egy tapló sz*ralak... :)

    http://tv2video.hu/popup/index.php?video=36612%A7ion=41&date=20070828

    [ Szerkesztve ]

    Real eyes realize real lies!

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz L|zsidoboz #5001 üzenetére

    Én ételről beszélek, mindenféle sz.rt, nem ennék meg, de ha fél kiló fehérjéből csinálsz turmixot, elismerésem, mondjuk fél kiló csirkemell grillezve, vs. tíz kifli, nyernék hidd el.
    Amit Te írtál, azzal mondjuk szembeállítok fél liter szőlőcukoroldatot, azt még vénásan is kaphatod. :DDD ;] ;] ;]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz philoxenia #5002 üzenetére

    Most neked a szövegértéssel van bajod?
    Csak a tojást emelt ki, hogy teljesen felesleges?
    Amúgy egy tojásban kb. 5 gramm zsír van. Ez teljesen felesleges.

    Nem tudom hány tojás kell egy rohadt somlóihoz, de ha valaki azt mondja, hogy hasznos kaja, és lehet enni minden nap, annak csak gratulálni tudok.

    MOD: már bocs, de ha te ennyire hülye vagy, az a magánügyed.
    Szted ki az f*sz, aki egy étkezéssel megeszik fél kiló fehérjét.
    És mi köze annak, hogy te nem eszed meg, attól nincs is?

    És ki mondta, hogy a ch nehezebben szívódik fel, én azt kérdeztem, hogy szted nincs gyorsan felszívódó fehérje?
    Mellesleg a tojásfehérje is gyorsan felszívódik, de gondolom azt sem ehetsz, mert azt is a tyúk szarja...

    [ Szerkesztve ]

    Good to be good, but better to be lucky.

  • ithomas

    őstag

    válasz L|zsidoboz #5005 üzenetére

    "de ha valaki azt mondja, hogy hasznos kaja, és lehet enni minden nap, annak csak gratulálni tudok."

    Miért ne lenne hasznos? :U
    Termeli a boldogsághormonokat ezerrel.... :))

    Real eyes realize real lies!

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz ithomas #5003 üzenetére

    Hát a Norbika is ölég furi alak, szerinte az a tíz százalék rost, az semmi, inkább süteményt csinál fűrészporból -mi lehet az a 90% növényi rost ?

    Soha senki nem állította szakemberek közül, hogy a teljes őrlésű lisztben lényegesen kevesebb kalória lenne, csak a felszívódásról volt szó, meg a vércukorszintemelkedésről, amit nekem nem az internetről meg könyvekből kell összeszednem, hanem saját mért cukorszintjeim tanúsítanak.
    A vércukorszintemelkedés, inzulintermelés, éhségérzet folyamat az tény sajnos.
    Ha valaki rostot akar enni, szerintem egyen természetes rostot, ne természetes eredetű rostokat, hiszen az utóbbit nemcsak az élelmiszerekre, hanem kis erőltetéssel akár az autógumira is rá lehet húzni.
    Ha ingyen lenne ez a "termékcsalád" vagy jótékony célra menne a haszon, akkor elhihető volna az egészségünkért végzett áldozatos tevékenység, így azért erősen sántít. :DDD

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • LOTR

    addikt

    válasz ithomas #5006 üzenetére

    "Termeli a boldogsághormonokat ezerrel.... " - urban legend, nem is olyan régen olvastam cikkeket erről, tehát maximum placebo

    One Ring to rule them all

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz philoxenia #5007 üzenetére

    A Norbi se nem tudós, se nem feltaláló, egyszerűen remek üzletember.
    Már M.o. 100 leggazdagabb embere között van, ahhoz meg azért kellett 1-2t füllentenie.

    Csiguszka: Akkor neked gratulálok, légy boldog. ;]

    LOTR: Neked meg miért kell más boldogságát elrontanod? :( ;]

    [ Szerkesztve ]

    Good to be good, but better to be lucky.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz L|zsidoboz #5005 üzenetére

    Főzz meg egy tojást, ha a mennyiséggel van bajod, aztán szívódjon fel gyorsan, kíváncsi vagyok rá :DDD
    Szövegértésproblémád Neked lehet mert még azt a postot sem olvasod végig, amire válaszolsz, nemhogy visszaolvasnál kicsit. :D
    "Nem tudom hány tojás kell egy rohadt somlóihoz, de ha valaki azt mondja, hogy hasznos kaja, és lehet enni minden nap, annak csak gratulálni tudok."
    Az ellenkezőjét írtam. :)
    Fél kiló sülthúst igenis meg szoktam enni, ha van mondjuk csirke, az nem sok egyáltalán. Öt dekáért nem fogok hozzá, tíz kifli is reális nálam, azt se légből kaptam. Sajnos már nem ehetem meg, de régebben reggelire tíz kiflit ha már hozzáfogtam meg is ettem.
    Mondjuk dolgozik is az ember, amikor építettünk, a húsos kaják után, a melegben azért gondok voltak, szénhidráttal kellett lazítani, / sör/

    mod: Egy évig egyél teljesen zsírmentesen érdekesen fogsz kinézni. A tojássárgájában a zsírokkal együtt rengeteg hasznos anyag van, de nem enném meg, ha a zsírt kivonnák belőle.

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • ithomas

    őstag

    válasz L|zsidoboz #5009 üzenetére

    Látom nem jött le hogy a mondanivalóm némi iróniát is tartalmazott...

    Real eyes realize real lies!

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz philoxenia #5010 üzenetére

    Közel egy évig diétáztam, 30 kilót fogytam, tehát sztem van valami rálátásom a dolgokra.
    Több, mint itt sokaknak. :U

    Akkor így írom, hogy egyértelmű legyen:
    -Van gyorsabban és lassabban felszívódó fehérje.
    Gyorsabban: fehérjeturmix, tojás
    Lassabban: hús, túró
    - Sehol sem állítottam, hogy a tojás gyorsabban felszívódik, mint a kifli. Nem is értem, hogy ezen miért lovagolsz. Azt viszont ki merem jelenteni, hogy a húsnál gyorsabban.
    - Én is megeszek egy nap fél kiló húst, csak épp 3-4 részre elosztva.
    Egyszerre megennék ennyit, sztem kikészülne a belem. Meg amúgy se lenne értelme, mert kiszarnám a felét.
    -Eszek tojássárgáját, csak nem mindegy, hogy mennyit.
    Reggel a rántottában bennehagyok egyet-kettőt. De ez nem egyenlő azzal, hogy diétában nem kerülöm a felesleges tojássárgáját.
    -Ki mondta, hogy nem lehet zsírt enni?
    Csak inkább olyan forrásokból fedezem, ami hasznos is.

    A somlóit pedig nem neked céloztam, hanem pl. Norbinak.
    Ugyanis veled ellentétben el is olvasom amit a másik ír.
    Azért nem azt írtam, hogy neked csak gratulálni tudok, hanem azt, hogy annak gratulálni tudok.

    Csigusz: Látom neked meg nem jött le, hogy ott van a végén egy ";]" a mondatnak. ;)
    Ezt inkább a Lotr-nek írd, ő vette komolyan. :)

    [ Szerkesztve ]

    Good to be good, but better to be lucky.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz L|zsidoboz #5012 üzenetére

    Én életemben már legalább száz kilót fogytam , de majd akkor örülj, ha tíz év alatt sem jön vissza. :O ;]
    Amit kisz.rsz az nem szívódik fel, tehát fogyókúra szempontjából hasznosnak minősíthető. :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz philoxenia #5013 üzenetére

    Jól van, te látom ilyen poénból kötekedő okostóbiás vagy.
    Rohadtul nem vagyok viccelődő kedvemben, szóval sztem ezt inkább hagyjuk.

    Az meg hogy jó, ha kiszarod a fehérjét, az külön Nóbel-díjas gondolat. :R

    És légyszi erre ne válaszolj, mert rohadtul nem vagyok vevő a poénkodásodra.
    Idejön valaki, hogy segítséget kérjen, erre jössz okoskodni és kötözködni.
    Én itt lezárom, ha valakinek kérdése van, akkor segítek neki, de ebből rohadtul elegem van.

    Good to be good, but better to be lucky.

  • Vandit.

    addikt

    válasz L|zsidoboz #5014 üzenetére

    Szúúúúúúúúszáááááááá ;]

    A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #4999 üzenetére

    Te láttál már Norbis somlóit? Ugye nem, csak messziről?

    Dióbél: Lássuk csak.. mennyi is van benne? 1 deka reszelve a tetejére szórva?
    Tejszín: az a tejszín ami ebben van meglehetősen zsírszegény. Ugye láttál már te is speciális, zsírszegény élelmiszereket? Tudod, 0%-os tej, 10% alatti tejszín.. létezik.
    Cukor: Nincs benne cukor, mert édesítőszer van benne!
    Tojássárgája: Hát most erre mit mondjak, egy kis tojássárgájába még senki nem halt bele, csak az elvakult testépítők szoktak úgy félni tőle, mint a tűztől, valójában elég egészséges, bár az Update 1-es somlói receptjében meglehetősen kevés lehet a tojássárgája, már amennyi tészta egy adagra jut.. max fél db-nyi..
    Rum: Rumaromáról hallottál már? Sehol nem használnak igazi rumot, legfeljebb a neves cukrászdákban. A rumaromában nem sok kalória van.
    Liszt: Update 1-es liszttel készül.

    Az egész somlóiból egy adag maximum 150 kcal lehet, súlyra sem túl nagy, 5-6 deka.

    Miről is beszélünk? Amit te írsz, az egy normál cukrászdai somlói.. nem értem egyáltalán az egész hozzászólást.. cukor... az egész update arról szól, hogy NO CUKOR, NO FEHÉRLISZT, szélsőségesen kerüli!

    A Norbis liszt 900 Ft (ha olcsón veszed 850), fél kg. Van belőle több féle, és mindegyiknek az a lényege, hogy proteinliszt, speciális cucc (ha gondolod nyomozd le), egy angol cég gyártja (nem a Norbi!), Norbi csak forgalmazza itthon. Magas fehérjetartalmú, alacsony szénhidráttartalmú és hasonló állaga van, mint a rendes lisztnek, tehát elméletileg ugyanúgy lehet vele sütni-főzni. Nekem nincs vele jó tapasztalatom, amit csináltam piskótát és palacsintát nem lett jó belőle, de másokat ismerek, akik sikerrel használják. El lehet olvasni azt is, mik az összetevők, mert rajta van, ez nem liszt-liszt, nem úgy készül, mint a rendes búzaliszt, szóval amit anyukád 300 Ft-ért vett, az maximum valami lisztkeverék lehetett, de hogy nem Norbis az tuti.

    hanee

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz hanee #5016 üzenetére

    És ez magyarul nem 150 kalória teljesen felesleg, ami a napi étkezés ~1/10-de, magyarán kiteszi egy teljes étkezés felét. :U
    Mennyi ch és zsír van amúgy benne?

    Tejszín: 10% alatti az nálam azt jelenti, hogy van benne zsír. :U

    Cukor: Ha azt írom, hogy helyettesíthető édesítőszerrel, akkor gondolom én magam is rájöttem, hogy nincs benne cukor. ;)

    Valóban nem láttam még távolról sem Norbis somlóit, és sztem nem is fogok.
    Biztos jók az ilyen Norbis termékek az akargyenge embereknek, akik nem bírnak ki 3 hónapot csoki meg süti nélkül (ami még így sem igaz, mert csaló napokon lehetne enni), de azért nehogy már update 1es legyen, és minden napszakban lehessen zabálni kétpofára.

    MOD: Megnéztem a neten ezt a somlói galuskát.
    Egy 190! grammos (=20dkg), van benne 200 kalória, 10g zsír és 20g szénhidrát.
    Diétában továbbra sem ennék... :U

    [ Szerkesztve ]

    Good to be good, but better to be lucky.

  • LOTR

    addikt

    válasz L|zsidoboz #5017 üzenetére

    a legtöbb ember diétája azért nem sikerül, mert folyton azt keresik, hogy hogyan tudnának csalni, a Norbinak ez nagyon jó, és ahogy korábban már írta valaki, ő és a csapata ezt nagyon okosan ki is használja, eredménye pedig az, hogy a top100 leggazdagabb magyar között van

    itt volt ez a tv2-s link is, elmondta cellulózból készült, sok benne a rost, de tulajdnképpen semmi nincs benne, sőt az a valami nem is somlói, csak úgy néz ki, a Jenci sem volt elragadtatva tőle

    korábban láttam sok norbis interjút, mert azért az update alapja nagyon is jó ezért érdekelt, sok embernek segített lefogyni ez igaz, a legtöbbjük nagyon sok pénzt fizetett érte, viszont sok olyan is volt akiknek ingyen segített, ők a mai napig ugyan olyan kövérek, ezzel arra a következtetésre jutott, hogy a legtöbb ember nem tudja megbecsülni azt amit ingyen kap, viszont akik százezreket költöttek a fogyásukra azoknak (legtöbbjüknek) sikerült

    mondjuk ez nem konkrétan neked válasz, hanem a norbis témára

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

  • t1

    addikt

    Mai nap!
    Megjegyzem holnap lesz nagy bevásárlás és ezért ez még alakulni fog:

    Reggeli:
    -Fél zsemle + pohár tej + némi felvágott

    Tízórai:
    - 2 rizsespufi vagy mi rá felvágott illetve egy szeletsajt és zöldségek

    Ebéd:
    Suli kaja:(
    -1 tányér borsó leves és 1 db bukta, illetve 1 mandarin

    Vacsi:
    - A reggeli fél zsemle másik fele, 2 pufi s zöldség :)

  • ithomas

    őstag

    válasz t1 #5019 üzenetére

    Akár minta étrendnek is megfelelne...! :Y :D

    Real eyes realize real lies!

  • harry

    veterán

    válasz t1 #5019 üzenetére

    Sajtok elég zsírosak sajnos. Plusban van Cottage Cheese meg alpa túró, ezeknek elég alacsony a zsítartalma, bár kevésbé is hasonlít egy igazi sajthoz/túróhoz ;] Cottage sajtról annyit, h inkább ilyen sajtkrém jellegű jucc, de pl túróval, sóval, mittomén még mivel elkeverve remek feltét a puficuccra.
    A menza kaján a buktát is kötelező megenni? : P Cseréld el vmi haverral. De milyen menza ez, adnak egy levest meg sütit, semmi normális kaja... Amúgy kezd alakot ölteni, zöldséget még vihetsz bele, és idővel elhagyhatnád a zsemlét, helyette a műzli vagy a pufi rizs. Felvágottak szintén, zsirosabbak mint pl egy mellhús, és árban is kb ugyan ott van. Viszont a ch bevitel elég alacsonynak tűnik.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • t1

    addikt

    válasz harry #5021 üzenetére

    Ismerem a Cottage-t nagyon finom :)
    Cseréltem volna ha lett bolna vmi normális étel :)
    Zsemle helyett pufi jobban is ízlik mint a zsemle öszintén, vajat már nem eszem illetve a müzli is holnap lesz vételezve :)

    A ch mi is? :B
    illetve hogy konzerv aprított tonhalat szabad-e?

  • LOTR

    addikt

    válasz t1 #5022 üzenetére

    ch - szénhidrát

    tonhal mehet, meg igazából bármilyen hal, teszkóba lehet venni classic márkájú makréla törzset (nem érdemes venni ilyen darált izéket, mert ki tudja, hogy mi van bennük, de próbálgatni kell), olyan 150-200ft körül van, súlyra is 150-200g ha jól emlékszem, ha az olajat lemosod róla teljesen jó, de ha nem is mosod le azért ne edd azt meg

    lehet csinálni palacsintát is, liszt helyett zab -előtte ledarálod kávédarálóval- esetleg fehérjepor bele, mondjuk így is viszonylag magas marad a ch tartalma, de legalább nem lesz benne olyan amire semmi szükséged nincs, tölteléknek viszont nehogy mogyorókrémet vagy hasolót tegyél bele, diabetikus lekvár, túró, ilyesmik

    One Ring to rule them all

  • t1

    addikt

    válasz LOTR #5023 üzenetére

    még jó h anyum diebetológián dolgozik :)
    na akkor hal is lesz :)

    Harry:
    akkor megpróbálom a hal törzseket :) illetve hm rizs imádom,
    Fűszerezni lehet? vagy azt is hanyagoljuk?

    [ Szerkesztve ]

  • harry

    veterán

    válasz t1 #5022 üzenetére

    CH szénhidrát, ami vanp a zsemlében, rizs, néhány zöldség, stb, de fontos különbség, hogy van jó minőségű (rizs, puficuccok, krumpli, zabpehely, stb), meg gagyi (sima liszt és péksütik, cukrok, stb).
    Hal mehet, de az olajat mosd le róla. Fontos, hogy törzs legyen (vagy daraboknak is nevezik asszem), de van ilyen aprított gagyi cucc is, abban minden szemét lehet, felejtős.

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz t1 #5024 üzenetére

    Fűszer mehet. A rizs megfelelő szénhidrát forrás, kb a 70%-a az, viszont épp ezért nem árt odafigyelni, hogy ezért ne vigyük túlzásba.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • t1

    addikt

    válasz harry #5026 üzenetére

    ha ezeket betartom mikorra várható vmi eredmény? :) mérlegem még nincs:D

  • harry

    veterán

    válasz t1 #5027 üzenetére

    Nos igazából nem tudom. Ez sokmidentől függhet, pl miket ettél eddig, az új étrend mennyire megfelelő, be tudod-e tartani, milyen mozgásformát végzel és mennyit, stb. Legyél kitartó, valszeg nem pár hét alatt jött fel a plusz súly, lemenni sem fog gyorsan, de ez ilyen "lassan de biztosan" dolog, szóval menni fog, még ha vannak stagnálós részekis. Eleinte valszeg gyorsabban, után heti 1kg-ot szoktak átlagosnak mondani ha tisztán zsírból fogysz.

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • LOTR

    addikt

    válasz t1 #5027 üzenetére

    ha mindent betartasz ami elhangzik, akkor talán pár héten belül, de maradjunk annyiban, hogy inkább több, úgysem sikerül egyből átállni, és ha mindent jól is csinálsz, akkor fogysz mondjuk heti 1 kilót, tehát ez több hónapos procedúra

    One Ring to rule them all

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #5017 üzenetére

    Azért itt álljunk meg egy szóra, mert senki sem állította, hogy két pofára lehet enni az update 1-es ételeket! Sokan sajnos azt elfelejtik, hogy az update 1-es kód nem jelenti azt, hogy korlátlanul, inkább csak azt, hogy ha készítessz magadnak egy normál adag ebédet, abból bármennyi lehet 1-es, kb. a fele lehet kettes, és csak nagyon kevés (vagy semennyi inkább) hármas. Mármint arányaiban. És természetesen az időkorlátokat betartva (tehát hármas kódúakat csak délig - pl. banán, fehérkenyér, stb). És ha megnézed a kódtáblázatot, viszonylag okosan és logikusan van mostmár összeállítva (régebben több kétes dolog volt benne), bár a sajtok körül még mindig látok némi confusiont.. Például pufi rízs kettes, pufi búza 1-es, nem véletlenül. Norbi könyvében az is benne van, hogy azért a korlátlanság sem jelent korlátlanságot, mert a határ az ésszerűség, tehát hogy normalizáljuk az ételadagot: mondjuk a kistányér legyen tele ebédre, és ne a nagytányér. A teljes kiőrlésűből reggelire 2 szelet, és a puffasztott búzát sem lehet csomag számra enni, 2 db egy normál adag (felvágottal, akármivel) Azok, akik a mennyiséget is be tudják tartani, tudnak és tudtak mindig is úgy fogyni SOKAT, hogy nem kellett szenvedni, lemondani, éppen azért, mert fel vannak kínálva ilyen alternatívák, mint a somlói meg a csokipuding. Ezek ugyanis tökéletesek mondjuk uzsonnára. És mekkora királyság pl. uzsonnára enni egy csokipudingot + inni hozzá egy jó kis forró tejeskávét, esetleg hideg tejet, és közben arra gondolni, hogy ez nem akadályoz a fogyásban. Ráadásul pl. a csokipuding teljesen középáras, nekem ez a favorit, ezt veszem a leggyakrabban. De kóstoltam pl. a sajtostallért, az sem rossz. Nyilván az nem helyettesít egy uzsonnát (elég szürreális lenne), de pl. milyen jó, ha vendégség jön és olyat tálalsz, és te abból eszel! Nem kell szenvedned és nem kell bűnöznöd sem, mert van felkínálva alternatíva. Ezt szerintem inkább így kell nézni, és természetesen az update-re is érvényesek az alapvető szabályok, amik általában a diétákban vannak: nincs korlátlanság.

    Azt amúgy nem értem, miért rettegsz ennyire a zsiradékoktól, a szervezetnek arra is szüksége van (nyilván nem a napi 10 deka szalonnára meg zsíros kenyérre fogyókúra alatt), legyen az tejből vagy húsból, oliva- vagy lenmagolajból. De kell, olyan zsírsavak vannak benne, amikre szüksége van a szervezetnek.

    Azt vettem észre, hogy a legtöbb testépítő elmegy valami egészségtelen irányba, szóval könnyen átesnek a ló túlsó felére, és ez sem jó szerintem :U

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz LOTR #5023 üzenetére

    Én teljes kiőrlésű liszttel szoktam palacsintatésztát csinálni, kb. úgy, hogy 2 egész tojás, pár csepp édesítőszer, fél deci tej, fél deci víz, és ebbe 2-3 evőkanál teljes kiőrlésű liszt. Ez két evésre elég kb.

    Tölteléknek ez is jó: almát kockákra vágsz, villával feltöröd picit, teszel rá édesítőszert, fahéjat és beletöltöd.. én nagyon szeretem.

    hanee

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz L|zsidoboz #5014 üzenetére

    Bocsi , hogy élek, máskor szólj, hogy saját a topic. :(((

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #5025 üzenetére

    CH szénhidrát, ami vanp a zsemlében, rizs, néhány zöldség, stb, de fontos különbség, hogy van jó minőségű (rizs, puficuccok, krumpli, zabpehely, stb), meg gagyi (sima liszt és péksütik, cukrok, stb).

    Ha ezt egy dietetikus olvasná, sikítófrászt kapna.
    Nincs olyan, hogy gagyi szénhidrát meg jó minőségű szénhidrát :Y :W

    Van lassan felszívódó szénhidrát és gyorsan felszívódó szénhidrát.

    A kettő között a különbség annyi, hogy a szervezetnek különböző időpontokban és különböző mennyiségben van rá szüksége.
    Gyorsan felszívódó szénhidrátok akkor jönnek inkább képbe egészséges táplálkozás mellett, ha valaki pl. lefut 5-10 km-t.. utána nem árt egy kis csoki vagy tészta (főleg ha többet fut az ember, mondjuk 10-15 km-t). Ezekből lehet a leggyorsabban regenerálni a szervezetet.

    Fehérlisztből, fehér tésztákból, rízsből, süteményekből, cukros ételekből gyorsan felszívódó szénhidráthoz jutunk.
    Teljes kiőrlésű lisztből, pufi búzából, zabpehelyből, zabkorpából, zöldgésekből, gyümölcsökből jórészt lassan felszívódó szénhidráthoz jutunk.
    A krumpli a kettő között van valahol, inkább lassabb, mint gyorsabb.

    De fogyókúrás diéta alatt sem a krumpli, sem a fehér rízs nem javasolt. Könyörgöm szálljatok már le a rízsről, totál nem kéne ilyet javasolni neki. Egyen zöldségeket a hús mellé, salátákat, meg főzeléket, ne rízst.

    hanee

  • LOTR

    addikt

    válasz hanee #5031 üzenetére

    szerintem sikerült észrevenned, hogy mi kicsit radikálisabb diétát ajánlunk, mint a többiek, a teljes kiőrlésű liszt ugyan jobb, mint a sima, de én azt mondom, hogy egy diétába nem fér bele, édesítőszer sem (csalónapok kivétel, de nem ész nélkül)
    fél kiló zab 150ft, a t.k. lisztet nem tudom, de biztos drágább, már csak ezért sem éri meg

    nálam ezek az arányok
    100g zab + 1 tojás (de több is lehet) + 1 adag fehérje (szintén mehet több is akár) + víz

    amúgy olyan embernek aki egész nap nem csinál semmit, csak ül és eszik, nem sportol annak én azt javaslom, hogy vagy szigorúbbra veszi, vagy bele-bele csal az étkezésekbe, de akkor később is jön az eredmény

    nem vagyok szakács nem is tudok sok ételt megcsinálni, csak azt amire nekem szükségem van:
    a főzeléket nem értem, az rendben van, hogy zöldség, de nem raknak abba is lisztet?
    mi szükség lisztre egy diéta során?

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

  • rien

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Már egy jóideje olvasom a topikot, tehát úgy képben vagyok a bodys, meg a Norbis módszerrel is :)
    Lefogom rakni a cigit, megtettem ezt fél éve is és akkor jött föl jónéhány kiló, amit azóta ledolgoztam.......de most semmiképp se szeretnék így járni.
    Egyből diétával/életmódváltással szeretnék kezdeni. De van egy óriási problémám, az, hogy délig egyáltalán nem vagyok éhes. Nem tudok egy falatot se lenyomni a torkomon, max. havonta egyszer 10-kor éhes leszek.
    Ezt kilehetne küszöbölni valahogy, hogy délután osztom el mondjuk négy felé a kaját vagy nem tudom, hogy lenne jó :F Vagy esetleg reggeli meg tízórai helyett tejesturmix jó lenne....inni bármennyit tudok :)

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • harry

    veterán

    válasz hanee #5033 üzenetére

    Na akkor én is gratulálok, futás után csoki :C Az persze nem gond, hogy az abban lévő cukor szar. És kösz, hogy sokadszor is hülyének nézel itt többünket, de szeritned mi nem ezzel foglalkozunk már egy ideje? Igen, van gyors felszívódású ch, pl szőlőcukor (dextróz), maltodextrin, stb, amik megfelelőek a célra. De persze nyugodtan benyomahtesz edzés után egy kanál kristálycukrot is.

    Meséld már el mi a baj a rizzsel, de nehogy azt mond, hogy sok szénhidrát van benne, mert megőrülök :U

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz rien #5035 üzenetére

    Onnan kezdve, hogy felkeltél (meg persze mikor alszol is) a szervezeted energiaszükségletét pótólni kell, ezért van az, hogy - diéta alatt főképp - naponta többszö is eszünk (3 helyett 5-7 étkezés), amit nem árt arányosan elosztani. Mindenképp érdemes lenne rászoknod a reggelire, ha nem kajálsz, a szervezeted az izomzatod kezdi bontani (nem a zsírt), ami ráadásul visszatartja az zsírlebontást, meg amúgy sem egészséges. Tanulj meg ennni, majd belejösz ;]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • rien

    senior tag

    válasz harry #5037 üzenetére

    Köszi :D De a turmix nem elégséges? Van ilyen joghurtos, citromos (biotech) azt nagyon szeretem az nem jó?

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • harry

    veterán

    válasz rien #5038 üzenetére

    Tejsavó (vagy más fehérje) turmix? Az jó dolog, de kipróbálhatod, hogy ebbe szórz zabpelyhet, úgy az is könnyen csúszik (meg amúgy sem kell belőle nagyon sok).

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • rien

    senior tag

    válasz harry #5039 üzenetére

    Erre gondoltam, akkor majd veszek hozzá zabpelyhet és és egy pár szemet beleturmixolok.

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • hanee

    senior tag

    válasz LOTR #5034 üzenetére

    Észrevettem, hogy ti radikálisabb diétát csináltok, de azt nem értitek meg, hogy egy átlagos akárhányéves ember nem tud radikális diétába kezdeni és azt hosszasan betartani. Én sem tenném, mert bizonyított, hogy szükségtelen kínozni magamat, mert már lefogytam úgy cirka 20 kilót, hogy nem kellett hozzá szenvednem, és a súlyomat tartom több, mint egy éve, szenvedés nélkül (most épp nem járok futni sem, mert kb. szeptember óta beteg vagyok). Nem kell nekem hinni, de az idő engem fog igazolni, mert ha a srác a ti eszkéta-csupafehérje-semmifinom diétátokat követi, előbb utóbb feladja. Kitartásától függ mikor, de feladja, az 99%. Egy átlag ember (aki nem követ elvakultan elveket és nem csinálja szívvel lélekkel a testépítést) képtelen éveken át diétázni. Ezért az életmódváltást szorgalmazni sokkal helyénvalóbb. Mert ha életmódot vált és kiváltja az eddigi élelmiszereket másra, valamint bizonyos élelmiszerekből kevesebbet eszik, akkor fogyni fog, a súlya beáll egy normális, egészséges mértékre, és sokkal jobban fogja érezni magát (ami az esztétikusságnál sokkal fontosabb!). Amúgy sem egészséges heti 1-2 kilót fogyni. A súly sem úgy megy fel, hogy heti 1-2 kilót hízunk. Az anyagcserének idő kell, hogy alkalmazkodjon a megváltozott helyzetekhez és minél gyorsabb a fogyás, a bőr is annál jobban tönkremegy, mert nem tud annyira rugalmasan összemenni. Persze ez nektek nyilván nem tűnik fel, mivel testépítetek és kitölti az izom azt a helyet de nekem személyes tapasztalatom van ebben is, volt időszak amikor gyorsan fogytam és bizony meg is látszik a bőrömön, soha többet nem csinálnám.

    A teljes kiőrlésű liszt 1 kg kb. 300 Ft, tehát nagyjából egy árban van a zaboddal.

    A főzelék nagyon egyszerű: kb. két tányérnyi főzelékben van 1 evőkanál liszt. Ezt lehet helyettesíteni teljes kiőrlésűvel is, vagy liszt helyett étkezési keményítőt használni. De még ha sima liszttel készül is a főzelék, egy tányérra jut fél evőkanálnyi liszt. Ez annyira elenyésző mennyiség (fél dkg talán vagy annyi sem), hogy belefér, főleg mivel magában a zöldségben (spenót, zöldbab) nincs sok kalória, tehát maga a főzelék elég diétása kaja ebédre. A zöldborsó főzelék kicsit már combosabb, de ebédre az is belefér. Cukor helyett pedig édesítőszer használható abba is.

    Mi szükség lisztre egy diéta során? Nos, alapvetően az emberi szervezet számára a gabonafélék jelentik az egyik fő táplálékforrást akár tetszik ez, akár nem. És a búza a legismertebb legelterjedtebb gabonafélénk, mert tápláló, vitaminok vannak benne. Más kérdés, hogy a fehérliszt már valami finomított vacak, ezért is érdemes váltani a teljes kiőrlésű lisztre - az lehet búza, vagy tönkölybúza, mindegy. Használható zabpehelyliszt is, de az mégsem ugyanaz teljesen, érdemes a búza/tönkölybúza lisztet is fogyasztani. Mindenhol beszerezhető, ahol van egy Tesco vagy Auchan, vagy hasonló nagy áruház.

    Édesítőszer: nem értem meg, miért kellene kihagyni egy diétából? Mi a fenének sanyargassa magát valaki, ha lefogyhat anélkül is csak valamivel lassabban de egészségesebben? Erre válaszoljatok!

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #5036 üzenetére

    Futás után csoki téma: Látszik, hogy még nem futottál le egyben 10-15 km-t, mert ha ezt gyakran megtennéd, rájönnél, hogy a csoki tud hasznos lenni. Nem írtam, hogy két pofára kell zabálni, de egy 10-15 km-es futás során nagyságrendileg eléget a szervezet 4-600 kcal-t, attól függően, hogy milyen tempót futsz és mennyire van kint meleg vagy hideg. A szervezet tartalékai ilyenkor teljesen kiürülnek, ekkora távnál már útközben sem árt egy kis pótlás (izotóniás ital formájában), bár végül is ki lehet bírni anélkül is.. de én láttam már futóversenyen útszélén összeeső futót, nem szép látvány: az egy 7 km-es verseny volt, 3 km után is meg tud borulni a szervezet, ha nincs megfelelő táplálékkal ellátva. Szóval ilyen energiafelhasználás után a csoki segít abban, hogy a szervezeted gyorsan sok energiához jusson, amit azonnal felhasználhat. Jó a szőlőcukor is, és mindkettő ugyanúgy, ugyanolyan tempóban szívódik fel.

    Nem nézlek hülyének, csak rossz nézni, amikor baromságot írsz. Lehet, hogy ezzel foglalkozol egy ideje, de néhány dologban tudom, hogy tévedsz, vagy legalább is a nézőpontod félreérthető.

    És olyan nincs, hogy a cukor szar. Max. olyan van, hogy szennyezett, az tényleg szar, de attól hogy az glükoz, még nem szar, csak ha valaki nem sportol nem indokolt, hogy fogyassza.. az pedig a rossz étkezési szokásainknak köszönhető, hogy mégis fogyasztjuk.

    A rízzsel az a baj, ami a fehér kenyérrel is. Gyorsan felszívódó szénhidrát van benne, ami fogyókúra alatt semmiképp sem jó. A barnarízs jobb, én ezt javasoltam már először is, hogy fogyassza.

    Neked biztos jó a fehér rízs, nem tudom pontosan milyen diétája van egy testépítőnek, de ha te mondod, hogy neked rízs kell, akkor neked az kell, de egy fogyókúrázónak ne javasold szerintem, mert csak úgy jár, hogy eszik belőle mondjuk 5 dekát, és egy óra múlva éhes lesz és megeszik mégvalamit, vagy esetleg feladja az egészet. Neked a fehérjeturmix vagy fél kiló hús mellé tökéletes, mert ugye a fehérje felszívódásához kell a szénhidrát is és így hatékonyabban épül be a fehérje, de a te diétád egészen más, mint azé, aki fogyni szeretne. Egyébként pedig a testépítők fehérje-diétája egyáltalán nem egészséges szerintem, senkinek. :U

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #5039 üzenetére

    Látod? Neki is egyből a fehérjeturmixot javasolod. És mégis szerinted a szervezete mit fog vele kezdeni reggel?? Ettől fakadok sírva.. :O

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz hanee #5030 üzenetére

    Nem rettegek én egyáltalán a zsíroktól.
    Megeszek egy nap én is ~30g zsírt.
    Csak nem diósbélesből vagy épp CSAK tojássárgájából, hanem az általad említett zsírokból.
    Tojás sárgáját is eszek minden nap, de csak mértékkel.
    Pl. ha eszek túrót, abban is van valamennyi, cottage cheesben szintén.
    Halat minden második nap eszek...

    Szenvedni sem kell, mert diétában is vannak csalónapok. Aki meg nem bír ki 1-2 hetet nasi nélkül, az szenved majd az életben eleget a túlsúlya miatt.

    philoxenia: Nem, nem saját topik.
    Csak kicsit sok volt, hogy írok valamit, te totál félresarkítod, aztán meg akkora hülyeségeket írsz, hogy attól agyérgörcsöt kapok. Ha akarod összegyűjtöm és csokorba szedem.
    Érdekes mód sztem nem sok emberrel beszéltem így, haneevel is ha nem értek egyet, lehet normális beszélgetni, mert tud értelmes ellenérvet A MÁSIK MONDANIVALÓJÁRA.
    Mert pl. arra a kérdésre, hogy "szted nincs gyorsan felszívódó fehérje?" normál ember nem azt válaszolja, hogy 1, olyat én nem ennék, szóval nincs. 2, a ch gyorsabban felszívódik.
    Meg egyél meg 10 kiflit és én megeszek fél kiló húst szintű magas szintű eszmefuttatások.
    Tisztában vagyok én is a szőlőcukor tulajdonságaival, kreatin töltésnél épp eleget tömök magamba.
    Szóval ha valakinek segítség kell, írjál neki, de ne nekem kezdjél világmegváltó ötletekkel előállni, minthogy jobb kisz*rni a húst, mint megemészteni meg tele gyomorral nem lehet edzeni. :U
    Ennyi, leültem. :U

    Good to be good, but better to be lucky.

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz hanee #5041 üzenetére

    18 évesen kezdtem "radikális" diétába.
    Szóval az életkor sztem egyáltalán nem lehet kifogás.
    Valaki minél határozotabb, annál keményebb dolgot vállal be.
    Én 120 voltam akkor, és csak elhatározás kérdése, nem életkoré.

    Az viszont igaz, hogy nem kell mindenkinek ez.
    Aki mondjuk rendelkezik egy kis kondis múlttal, az csinálja inkább ezt, mert nem akarja az izmait is elfogyni.
    Lehet más módszereket is követni, de azok garantáltan lassabbak.

    Az én bőrőm is meg van nyúlva egy kicsit, de így első ránézésre egyáltalán nem látszik.
    Más se szokott panaszkodni erre.

    A búza nem azért a legelterjedtebb, mert tele van vitaminnal, hanem mert sok van belőle. :DDD
    De ez közel sem azt jelenti, hogy az a legjobb.

    Arra a lassabban és egészségesebben meg te válaszolj, hogy a "gyúrós" étrendben mi nem egészséges? :U

    Good to be good, but better to be lucky.

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #5044 üzenetére

    Szia!

    Szerintem az a jó, ha valaki minél változatosabban próbál étkezni, hiszen mindenevők vagyunk és a különböző táplálékokból (nem értve ezalatt természetesen a "tiltott" élelmiszereket), különböző mértékben különböző fajtájú fehérjéhez, szénhidráthoz és zsírsavakhoz jutunk. A tojássárgája épp olyan fontos, mint akár az, hogy olajosmagvakat együnk, legyen az mandula, vagy dióbél. Ráadásul a tojást nem is javasolják minden napra, csak hetente 2-3 db-ot (persze ennél még én is többet eszek, mert imádom a tojást).
    Azt viszont örömmel olvasom, hogy halat gyakran eszel, mert az nagyon jó! :K

    hanee

  • rien

    senior tag

    válasz hanee #5043 üzenetére

    Reggelit javasolt :U én kérdeztem, hogy esetleg ez a shake jó lesz-e :U
    Rengeteg folyadékot iszok és ezt megtudnám inni reggelire.
    De érdeklődve várom válaszod miért nem jó mi a baj vele?
    11,92g szénhidrát / 6,18g fehérje / 1,8g cukor / 0,2g élelmi rostból áll egy kanálka + 1,5%-os tejet teszek hozzá, meg akkor zabpelyhet vagy müzlit próbálok majd belemixelni (nem tudom úgy milyen íze lesz, iható lesz-e, de kipróbálom).
    Ezt írják még róla:
    A fehérje-összetételben a gyorsan és a lassan felszívódó fehérjék egyaránt megtalálhatók. Ennek jelentősége, hogy a magas minőségű protein folyamatos és azonnali energiát biztosít izmaid és a szervezeted számára.

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • Vandit.

    addikt

    válasz rien #5047 üzenetére

    Reggelire nagyon jó lesz. ;)
    Pláne,ha belerakod még amit írtál.
    Protein Delite Ez sem rossz.

    [ Szerkesztve ]

    A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #5045 üzenetére

    Szia!

    Az életkor nem kifogásként, inkább szempontként merül fel diéták esetében. Egy fejlődő szervezetű 18 éves nem csinálhat olyan radikális fogyókúrát, mint egy harmincéves, bár utóbbi számára sem egészséges, de legalább az egészséges fejlődésben nem veti vissza a dolog. Hogy 120 kg-ról lefogytál, azért őszintén, minden elismerésem! Nem mindenki ilyen kitartó, sajnos.

    Ahány ember, annyi féle gondolkodásmód és annyi féle dolog jön be nekik. Én gyerekkoromban kövér voltam, és leegyszerűsítve a dolgot azért, mert soha nem alakult ki bennem a mennyiségi gát. Azaz nekem hagyták otthon, hogy megegyek egy kiló banánt egyszerre, meg ilyesmi. Nagyon sok múlik ezen, hogy kisgyerekkorban mit "kap" az ember ilyen téren. Ennek köszönhetően a mai napig is odafigyelést igényel, hogy mennyit eszek. Más ember számára ez triviális, pl. te azt mondod, hogy elhatározás kérdése. De hidd el, nem csak azon múlik, nagyon sok múlik azokon a dolgokon, amik berögzülnek gyerekkortól.
    Persze kipróbáltam sokfajta fogyókúrás módszert, végül elkezdtem foglalkozni a témával kicsit mélyebben, közben jött a Norbi módszer, én még akkor kezdtem, amikor a második könyvét adta csak ki (nem volt még norbi termékskála, csak egy két dolog). És ez végre működött, szenvedés nélkül. Ez felért egy csodával nekem.

    Na de ez csak egy dolog, csak azért írom le, hogy látsd, nagyon mások vagyunk mindannyian. És sok olyan ember van, aki nem tud, vagy nem akar szigorú diétát betartani, mert már mondjuk kipróbált 6 félét, fogyott vele, visszahízta, mert visszatért a régi étrendjére. Valahol amit te csinálsz, az is egyfajta életmód, nem csak simán diéta, ezt ne felejtsd el sosem. Szóval a végső megoldás mindig valamilyen életmód váltás kell legyen, de egy átlag embernek nem megfelelő egy testépítős étrend mondjuk, tehát véleményem szerint csínján kell vele bánni.

    Bőr: ez teljesen egyéni, hogy kinek milyen a bőre. Van, akin nem lászik meg 3 szülés, de van olyan is mint én: 1 szülés és egy fogyókúra után olyan a bőröm, hogy kb. csak a szike segítene rajta.. :O De tudom, ha óvatosabb vagyok - pl. nem hízok annyit terhesen - és nem fogyok utána olyan gyorsan, akkor nem lenne ilyen a bőröm :(

    Én nem írtam, hogy a búza azért terjedt el, mert sok benne a vitamin! Csak azt írtam, hogy van benne az is. Azért terjedt el, mert viszonylag igénytelen de tápláló gabonaféle, ami szélsőséges éghajlati viszonyok között is megél (sivatagi és mediterrán éghajlaton is).

    A gyúrós étrendben az a nem egészséges, hogy extrém mennyiségű fehérjét visztek be. Az odáig ok, hogy ti ezt megfelelő metódussal és edzéssel csináljátok - gondolom váltogatva a súlynövelős és izomépítős szakaszokat -, de egy átlag ember ha nekikezd egy ilyen diétának és elég sokáig csinálja (elég pár hónap is), károsodhat a szervezete tőle. Ráadásul egy átlag ember nem tud az egészről semmit, hogy mi hány gramm meg mit egyen, nem úgy vannak vele mint te, hogy tudod, hogy pontosan 30 gramm zsíradékot eszel és xxx gramm fehérjét egy nap yy edzés mellé. Én sem tudom hány gramm zsíradékot eszek egy nap.. érted..
    Szóval az étrend nem megfelelő használata az egészségtelen.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz rien #5047 üzenetére

    Szia!

    Bocsi amit te írtál linket azt nem néztem meg. Szerintem ez jó lesz neked, főképp ahhoz képest, mintha nem ennél semmit! Azért ebben van szénhidrát is elég jó mennyiségben ha jól látom. Egy ismerősöm használta ezeket a termékeket és azt mondta nagyon jó minőségű.

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák