- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Google Pixel topik
- iPhone topik
- One mobilszolgáltatások
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Sony Xperia 10 VI - vajon miben bízhat?
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Júliusi techmontázs (2025)
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
makoss #52061 üzenetére
Miért, most a legutóbbi mérésnél 20 Gb/s USB 3.2 porthoz volt csatlakoztatva a külső SSD 20 Gb/s USB 3.2 kábellel? Csak mert az értékek USB 2.0 szintet mutatnak...
Aztán ki lett próbálva az újratesztelés, előtte a külső SSD leválasztása és újracsatlakoztatása, Windows újraindítása, tesztelés másik programmal, stb?
-
King Unique
titán
válasz
makoss #52037 üzenetére
Mit akarsz rajta javítani, amikor a korábbi hozzászólásod alapján kb. hozta a papírformát, ami a válaszban is le lett írva?
Ha arra célzol, hogy fájlmásolásnál X GB után belassul, akkor az annyira nem meglepő, mivel az alábbi teszt alapján nincsen DRAM cache és ezért max. az SLC cache-t használja.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #51361 üzenetére
Igen, hozza a szabványtól elvárható értékeket, bár itt-ott kicsit alatta van annak, amit korábban egy itteni tesztben mértek. De ott mondjuk más volt a hardver- és szoftverkörnyezet, CDM verziószáma és a tesztfájl mérete, stb., azok miatt is lehet eltérés. + Akár a kábelhossz is befolyásolhatja az értékeket, mivel a túl hosszú kábelnél csökken a jelerősség, bár 20 Gb/s USB 3.2-nél 3 méter lehet a max. kábelhossz, vagyis abba a 2 méter még nyilván belefér.
Egyébként 1 mérés nem mérés, érdemes akár többször is lefuttatni a tesztet, akár más-más beállítással, akár másik tesztprogrammal (pl. ATTO, AJA, WinSAT), akár hosszabbítókábel nélkül a gyárilag mellékelt kábellel próbálva is, stb.
-
válasz
makoss #51138 üzenetére
Windowst nem ismerem, de szerintem amit említesz, az nem az SSD sebessége, hanem az engedélyezett gyorsítótár/ramdisk sebessége, épp ezt engedélyezi az az opció, nem?
SSD-nek nem árt, mivel nem azt használja, hanem a rendszer cache-t, max itt oda kell figyelni, hogy nincs hotplug, le kell választani az eszközt, mielőtt kihúzod. Max adatok, filesystem sérülhet az eszközön, ha nem megfelelően távolítod el.
(ha mégsem így van, javítsatok ki, 10 éve nem használok Win-t, de kb így működik más rendszereken is a dolog)
Ja és ami még lényeges, működik az SSD-d, döntsd el, hogy méregeted vagy használod!
Megnéztem Linuxnál röviden le is írja a lényeget alul...ahogy látom, ugyanezt írtam én is.
Nyilván itt áramszünetet ír, mert beépített eszközről van szó, de a lényeg ugyanaz.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #50944 üzenetére
2,5" / M.2 Külső SSD-hez és 2,5"-os külső HDD-khez nem nagyon mellékelnek gyárilag X méteres kábeleket, mivel az akár tápellátási és adatkapcsolati problémákhoz vezethet, pont ezért a rövidebb kábel a standard.
Találni USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s) Type-C kábelt is (példa).
Az általad linkelt is elvileg oké lehet, ha USB4 (40 Gb/s). Viszont ha Thunderbolt 4 (40 Gb/s), akkor passz, meg ugye a standard Thunderbolt 3 / 4 (40 Gb/s) port (és kábel) USB-nél max. csak 10 Gb/s adatátviteli sebességet támogat. -
makoss
veterán
válasz
makoss #50944 üzenetére
Az amit találtam Thunderbolt-os, nem tudom a Kingston SXS2000 SSD-hez jó-e, mert a USB 3.2 Gen 2x2 részéhez fog kelleni.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #48854 üzenetére
Mármint amik abban a válaszban le lettek írva, azok szükség esetén mind ki lettek próbálva, a driver frissítése / chipset driver telepítése mellett a másik Thunderbolt kábel, másik operációs rendszer, másik PC / Mac Thunderbolt 3 / 4 portján is, valamint a szervizben másik PC / Mac Thunderbolt 3 / 4 portján tesztelték?
A Kingston XS2000 USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s) interfészes külső SSD, annak az adatátviteli sebessége értelemszerűen USB 3.2 Gen 2x2 porttal rendelkező PC-nél használható ki, ellenben Thunderbolt 3 / 4 porton max. 10 Gb/s adatátviteli sebességet támogat, ami már le lett írva előzőleg más topikokban, pl. az SSD társtopikban is.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #48794 üzenetére
• A Samsung X5 egy Thunderbolt 3 interfészes külső SSD, aminek 40 Gb/s Thunderbolt 3 / 4 porton olyan adatátviteli értékeket kellene tudni Windows 10 alatt is, mint pl. ennél és ennél a tesztnél.
• A Windows 10-nél minden szükséges eszközillesztő (drver) telepítve lett, valamint naprakészre lett frissítve? Csak mert volt akinél a chipset driver hiánya miatt volt lassú a külső meghajtó írási sebessége, amit a driver telepítése megoldott (példa).
• Ugyanazon NUC mini PC-n másik operációs rendszeren (akár pendrive-ról bootolt Linux live rendszer) próbálva sem hozza a kívánt sebességértékeket a külső SSD?
• Előfordult már olyan is, hogy valakinél a gyárilag mellékelt Thunderbolt / USB-C kábel hibája miatt nem hozta a kívánt értékeket a külső SSD, amit végül a kábel cseréje megoldott.
-
-
DonDragonka
őstag
válasz
makoss #41946 üzenetére
Ár/értékben szuper, hasít mint a beretva, és öt év gari jár hozzá, mármint a Gen4-hez...
Én egy komolyabb NVMe tesztben olvastam róla először.
Nálam kicsit verébre ágyúval mert csak pcie3-as a lap, de öt éven belül jöhetnek az új masinába akár... És legalább tuti nem a sabrent a szűk keresztmetszet a rendszereden. Mondjuk IOPS nálam is 700K felett jár...
Amcsi a cég ha jól hazudok. Amazon(De)-ról 2 nap allat házhoz hozzák...
Sok infó és teszt van a neten róla. -
DonDragonka
őstag
válasz
makoss #41942 üzenetére
Szekvenciális másolás alatt nem melegszik, egyszerűen nem terheli meg, kicsit se. Jó kis random-ot neki...
Jut eszembe... Kicsit optimalizáltam a hűtés felépítést és az NVMe SSD-k elhelyezését a notiban(nincs extra hűtés vagy pad alatta) és kaptak egy spéci bordát a Sabrentek. Egész jól sikerült (csak emlékeztetőül, hogy honnan is indultam, 81°...)
Jut eszembe 2... A CrystalDiskMark8 elég jó lett... Nincsenek nagy változások de sokkal jobban testreszabható minden, és van már default beállítás profile az NVMe-nek...
-
King Unique
titán
válasz
makoss #34368 üzenetére
Az alaplap specifikációjában lehet nem hangsúlyozzák ki külön a Gen 2-t, de az eredmények alapján nyilván olyan portról lehet szó. Illetve az USB 3.1 Boost esetében a max. 854.6 / 863.9 MB/s értékek is eleve Gen 2-re utalnak. Az pedig a fórumtag tesztjéből is látszik, hogy nyilván tud a T5 az USB 3.1 Gen 2 szabványnak megfelelő adatátviteli sebességet. Vagyis az már nem annak a hibája, ha valakinél a saját hardver- és szoftverkörnyezete, illetve a Gen 1 port korlátja miatt nem jön össze.
-
Emperor_
addikt
válasz
makoss #34328 üzenetére
Én úgy vélem, hogy rendszer alá felesleges NVMe.
Persze arra költöd a pénzed amire akarod:-).A video vágást úgy csinálnám, hogy van egy forrás diszk(nyers anyag). Meg egy cél diszk(vágott anyag). Ekkor lehet kihasználni az NVMe magas szekvenciális sebességét.
Ez a gondolat van mögötte. -
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
makoss #34328 üzenetére
Mer kitalalta hogy semmit nem gyorsit, mer ugye max gyorsabban tolt be. Rendszer melle meg nem lehet tenni semmit igaz? LOL... egyebkent kifejezetten a te felhasznalasodra jó ötlet amennyiben akarsz sata SSD-t.
Komolyan ugy kardoskodtok az NVMe SSD-n valo rendszer ellen hogy beszabehu.
Mar csak rohogok ezen a topikon is.
-
Glaz-dozfhut
őstag
válasz
makoss #34320 üzenetére
Olvasgatom egy ideje az alaplapoknál ezt a funkciót és nekem nem volt teljesen egyértelmű. Nekem a megfogalmazás alapján kizáró tényezőnek tűnik. Megosztja a sávszélességet, de ha valamelyik használatban van, akkor a "párja" működésképtelen? "will be disabled"
Emiatt is vettem új alaplapot, meg mert úgy tűnt, -nem vagyok benne egészen biztos - hogy a videókártya alá helyezett második PCI-E foglalatba helyezett Sata bővítőkártya valamilyen módon visszafogja a videókártya teljesítményét. Nem hajlandó boostolni . Pedig a Sata kártya x4-es módban működik.
Visszatérve az alaplapi NVME csatlakozásokra. Az új alaplapom specifikációjában nem írnak különösebb korlátozást, de a papír alapú kézikönyvbe, meg ugyanúgy megvan leírva a korlát. -
Ribi
nagyúr
válasz
makoss #34312 üzenetére
Hát hogy osztoznak a sávszélen és csak akkor lesz sebesség csökkenés, ha mind2 egyszerre van terhelve.
Ha mondjuk egyszer az egyik , egyszer a másik akkor nem lehet sebesség probléma.
Vagy az egyikről másolsz a másikra, akkor is lehet lassulás. De lehet új kapon van annyi sáv kiosztva nekik, hogy nem lesz csökkentés. Meg kell nézni. Ez alaplap függő is.
Mint mondtam, nem tudom melyik pci lane hova van bekötve, csak emiatt lehet lassulás. -
Ribi
nagyúr
válasz
makoss #34308 üzenetére
Nem néztem utána igazán, de limitált pci-e sáv van az SSDnek kiosztva sima alaplapon, főleg a kisebbeken. Emiatt ha bele is raksz több SSD-t és azok tényleg ki is használják a 4x sávot, akkor azok már osztoznak rajta.
De ez szerintem a 970 pro és hasonló tényleg gyors SSD-k esetén érdekes.
Illetve egyszerre kell használni őket, hogy számítson.
Az is kérdés milyen alaplapba milyen slotba dugod.
Esetleg a kiegésztő kártyaként rakod bele, akkor lehet a VGA elől is szipornyázod a sávszélt. -
válasz
makoss #34308 üzenetére
M.2 SSD form factor approaching server-ready status in capacity, speed
How to implement a flash storage SSD in hyper-converged platformsValamelyik cikkben részletesen leírnak mindent, bár talán valamelyik belső linkben. El kell olvasni, minden benne van.
-
-
dugo_
veterán
válasz
makoss #34197 üzenetére
Nem, összesen csak 16 sávval tudsz gazdálkodni. Vagy az M.2-t töltöd meg, vagy a PCIe csatikat. Ha nincs videokártya, akkor 3db PCIe SSD-t lehet kimaxolni, ha van, akkor kettőt.
Ez már a 8. gen proci táblázata:
Expansion Options
Scalability 1S Only
PCI Express Revision 3.0
PCI Express Configurations ‡ Up to 1x16, 2x8, 1x8+2x4
Max # of PCI Express Lanes 16 -
dugo_
veterán
válasz
makoss #34194 üzenetére
Hát biztos, hogy rosszul nézed.
Van benne 2db M.2 slot, ebbe átalakító nélkül lehet M.2 SATA és M.2 PCIe SSD-t rakni.
Van emellett 3db x16-os PCIe sáv, ahova szintén lehet direkt PCIe vagy PCIe átalakítóval M.2 SSD-t rakni. Ebben az esetben x8-x4-x4 módon fog futni.
És még ezen felül van 3db x1-es PCIe sáv, amibe mehet hang- , háló- és egyéb adapterkártya.
Kézikönyvében le van írva rendesen.
-
Emperor_
addikt
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33637 üzenetére
Tehát van, mégpedig ASMedia. Ha az eszközkezelő nem ír hibát, akkor elvileg a driver is rendben feltelepült hozzá, viszont annak pontos verziója nem ismert. Az alaplapnál a hardvergyártó weboldalán egy régebbi driver van a letöltések között, de akad annál újabb is.
A reklámfogás és a kamu inkább az lenne, ha a gyártó által megadott értékeket rajtuk kívül senki más nem tudná elérni. Viszont linkelve volt idáig 3 db külső teszt is, amelyeknél sikerült...
Esetedben igaz nem, de az alapján még nyilván nem lehet általánosítani. Lehet az az alaplap + adott bővítőkártya párosítás tényleg csak ennyit tud, ha nem szoftveres (OS, driver) oka van.
-
Doky586
félisten
válasz
makoss #33637 üzenetére
Ez az a szerviz volt amelyik nem tudta elképzelni hogy a rövid csatis kártyát a hosszúba dugjon valaki..? Ellenőrizted hova dugták (?), vagy csak helyeseltek amikor érdeklődtél?
Egyébként melyik kártya ez (link) a kettő emlegetett közül?
Csak azért mert ez sima USB 3.0 porthoz (vagy PCIe x1 hez) illő értékek, vagy véletlen az alaplapos USB-be dugtad?
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33629 üzenetére
A Windows eszközkezelőjében az USB-vezérlőknél van Gen 2-es Host Controller, a megfelelő driver telepítve van hozzá? Az eredmények pár értéket leszámítva majdnem olyanok, mintha csak USB 3.0-sak lennének, annál 450 MB/s a max.
Egyébként a korábban linkelt teszt nyilván nem kamu a T5-nél, mert más tesztekben is mértek hasonló értékeket. Pl. ennél és ennél is, ahol az utóbbinál a hardveres konfiguráció fel van tüntetve.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33619 üzenetére
Ott van a linkelt kép, ami szemlélteti az 5.X és 6.X verzióknál a különbségeket. Aztán a hivatalos weboldalon is van magyarázat az egyes mérési módszerekre a 6.X verziónál, plusz ITT a 3.X verzióra vonatkozón bővebben is ki van fejtve.
Ha tényleg Gen 2 alapon készült a mostani teszt, akkor ahhoz képest kissé gyengék az értékek. A T5-nek kb. annyit kellene tudnia, amit egy másik tesztnél. Nem teljesen üres a tied az igaz és az is számít valamennyire, de azért akkora mértékben nem feltétlen kellene így sem visszaesni a tempónak. Aztán a Windows 10-nél elvileg van natív USB 3.1 Gen 2 és Type-C támogatás, de egyes vezérlőknél esetleg előfordulhat, hogy külön driver kell a megfelelő működéshez. Arról pedig korábban volt szó, hogy utólag berakott PCIe bővítőkártyával nem feltétlen fogja ugyanazt a sebességet hozni, mint amit egy natív megoldással. Egyébként nemcsak a CDM létezik, ott van még tesztelési célra pl. az ATTO, akár azzal is rá lehetne nézni. Illetve a szekvenciális írás és olvasás méréséhez a macOS-ról ismerős AJA használható Windowson is.
-
Frawly
veterán
válasz
makoss #33376 üzenetére
Igen, az okosságot már számtalanszor leírták neked. Az egy dolog, hogy egy adapter USB 3.1 Gen2 10 Mbps-os, és elvileg mesés átvitel érhető el vele. Az egy teljesen más dolog, hogy milyen alaplapra dugod rá, azon milyen PCIe foglalat van, milyen sávszéllel, a prociba közvetlenül van-e bedrótozva, vagy chipsethez, számos tényezőtől függ a gyakorlatban, hogy milyen sebességet érsz el vele. Egy szinten túl nem csak az USB 3.x port nyers sebessége számít, hanem sok USB adapter saját belső chipsete is korlátoz egy szinten túl, így hiába is dugnád USB 99.81 Gen. 4248652 300 terabites portra, adott esetben akkor sem menne 500 MB/sec fölött, ha az USB bridge chipset nem tud magából többet kiizzadni.
Ezt sehogy nem fogod tudni megfejteni, szervizessel sem. Rendeld meg a kinézett Gen2-es adaptert, óvatosan bontsd ki (ne tépd ripityára a dobozát, ne bontogass ki benne minden fóliát, ne szórd el belőle a papírokat), próbáld ki a gépedben, ha nem vagy vele megelégedve, 14 nap alatt küldd vissza, csak egy postaköltséget buksz rajta, meg gazdagszol egy tapasztalattal.
-
Doky586
félisten
válasz
makoss #33402 üzenetére
Az a samu T5 ssd sorozat a gyártója szerint max 540 MB/s -et tud a legjobb körülmények közt. Valószínű SATA3 SSD van benne.
- SATA3 elvi maximuma 600 MB/s.
- USB 3.0 elvi maximuma 500 MB/s.
- PCIe 2.0 x1 elvi maximuma 500 MB/s.Ebből az következik hogy bármit is csinálsz alig fog gyorsulni az USB 3.0 porthoz (vagy bármely pcie kártyához) képest.. (de ez mintha már említve lett volna)
Szerintem ne kínlódj tovább. Használd az alaplapi USB3 portokat és kész..
-
Emperor_
addikt
válasz
makoss #33402 üzenetére
Ami javasoltam már, a hosszú, x16-os sebességű PCIe portban ki kéne próbálni a mostani kártyádat. Én attól remélek némi sebesség növekedést.
más
Ezt az eredményt hol mérted? Erre a portra miért nem tudod a T5-öt csatlakoztatni? Van USB3-as hosszabbító kábel
.
-
Emperor_
addikt
válasz
makoss #33387 üzenetére
A kérdésedre válaszoltam.
Te eredményed és a berakott kép más CMD vezióval készült.
Most mutatsz egy harmadik verziót "cáfolatként".Én elvesztettem a fonalat.
Egy dolog tény, 3.x.x, 5.x.x, 6.x.x verziók más módszerrel mérnek, eredményeik nem összevethetőek.
Ráadásul a jobb oldali netes képen pont a verzió nem látszik.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33385 üzenetére
A natív USB 3.0 a korábbi mérésednél gyorsabb volt. Ennél a Gen 1-es adapternél viszont gyengébbek az értékek, holott hivatalosan annak is kb. annyit kellene tudnia. Igaz az nem derült ki, hogy milyen vezérlő van benne, mert amiatt is lehetnek kisebb-nagyobb eltérések. Aztán most 2x annyi adat van a külső SSD-n és nem teljesen üres, de az a 48 GB még így sem sok és attól azért nem kellene ennyivel belassulnia. De lehet a PCIe 2.0 x1 is közrejátszik ebben, annál az 500 MB/s az elméleti max. érték, ellenben a gyakorlatban már kevesebb lehet. Korábban említették többen a PCIe 3.0 x16 slotban való kipróbálást, ott akár nőhetnek is valamivel az értékek. A Gen 2-es bővítőkártyát az alaplapodnál viszont már mindenképpen olyanba kellene csatlakoztatni ahhoz, hogy a sávszélesség ne limitálódjon. Előzőleg linkelve is volt konkrét típus, de azt már neked kellene kipróbálni, hogy az adott bővítőkártya a saját hardverednél mit tud majd. Ha már beviszed egy szervizbe, hogy rakják bele, akkor gondolom kipróbálni is van lehetőség. Online rendelve meg eleve ott van a 14 napos elállási jog.
-
Doky586
félisten
válasz
makoss #33385 üzenetére
Én sem értelek: minden (sebesség) adat le volt írva, a megfelelő kártya és leírásuk be volt linkelve. Az hogy neked a kártya helye nem szimpatikus ne legyen már akadály.
Az előnye pedig egyértelmű: PCIe x1 en ennyi a sebesség, még a sata3-at se éri el, ha a linkelt kártyát a hosszú PCIe portba dugnád akár ennek duplája is lehet ha tudja az az usb tokos ssd-d... Ha nem akkor kénytelen leszel a nemrég linkelt gyorsabb (de drágább) ssdt megvenni..
-
varmi2
nagyúr
válasz
makoss #33389 üzenetére
Az, hogy a szervizes ismeje a pcie szabványokat, eseleg az usb szabványokat, elvárható. Nem olyan, mint egy háziorvosnak a bajpassz műtét.
Továbbá semmilyen kézügyességet nem igényel, az hogy egy pcie bővítő kártyát bedugsz egy pcie ajzatba, majd becsavarozod.
És ismétlem magam a jelenlegi hardvereddel, csinálj egy 0fill mérést is. -
varmi2
nagyúr
válasz
makoss #33385 üzenetére
miért kellene leírást vinni a szervizeshez? Autó szerelőhöz is az ottó motort leírásával mész? Vagy épp az orvoshoz, a tested működését bemutató leírásával mész? A válasz , nem. Ha a szervizes nem érti mi a különbség a pcie 2.0 és 3.0 között, esetleg nincs tisztában a pcie sávszél jelentősségével? x1, x4, x8, x16
Akkor az nem szakember, felesleges azzal foglalkozni. És minek is kell szrvizes, egy kártyát betenni a gépbe? -
King Unique
titán
válasz
makoss #33381 üzenetére
Letölteni a szoftver készítőjének weboldaláról, vagy eleve már a legújabb (6.0.1) verziót használni. A 3.0-s elég muzeális, abból is a 3.0.4 volt az általánosan használt. A korábbi tesztet még natív USB 3.0-s porton mérted, ha jól emlékszem, ez az utóbbi viszont már a PCIe bővítőkártyás eredmény.
A linkelt SanDisk lehet nem a legolcsóbb, viszont nem is az volt vele a cél, hogy mindenképpen olyat kell venni. Hanem csak annak szemléltetése, hogy mit tud valójában az USB 3.1 Gen 2. Viszont ez 1 db SATA3-as SSD-vel nyilván nem fog összejönni, mert ott az utóbbi a szűk keresztmetszet. De ha jól tudom, ezek már korábban is le voltak írva, amikor ez ügyben érdeklődtél. Illetve akkor olyan külső SSD kellett, ami kényelmesen használható tablethez csatlakoztatva is, lehetőleg működjön a TRIM, meg ilyen feltételek. Ennek pedig a T5 megfelel és az anno szintén le volt írva, hogy teljesen kihajtani Gen 2-es porton lehet majd, ellenben sima USB 3.0-s porton nem. Ha az előbbi nincsen a hardvereden, akkor pedig nyilván nem meglepő, hogy nem hozza a külső teszteknél mért Gen 2-es értékeket. Viszont csak azért ezt az utólagos PCIe bővítést sem érdemes erőltetni, hogy a max. értékekben gyönyörködj. Akkor van értelme, ha ténylegesen ki is használnád azt a többletet. Viszont arról már szintén volt szó, hogy a SATA3-as SSD miatt nem lesz 2-3x olyan gyors Gen 2 alapon, illetve a teljes sebesség nagyobb része úgy-ahogy az USB 3.0-val is elérhető.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33376 üzenetére
Nálad 3.0-s CDM van, míg a másikban vsz 5.2.1-es, mint a már korábban linkelt tesztnél. Amiatt, a 2 verzió helyenként eltérő mérési módszere miatt is vannak az eltérések. Valamint a hardver-és szoftverkörnyezet is számíthat, mint azt Gen 2 alapon is szemléltetik a kisebb különbségek.
Azt pedig írtam előzőleg, hogy a korábbi eredményeid egész jók voltak USB 3.0-n. Az USB 3.1 Gen 2 ugyan tovább dobhat rajta és akár az előbb screenshotokon lévő értékek is elérhetők. Viszont pont az a lényeg, hogy egy ilyen SATA3-as SSD sebessége már USB 3.0-n sem kevés, a javát nagyjából hozza. A Gen 2 ahhoz kell, hogy teljesen kimaxold és nagyjából kb. olyan értékeket produkáljon, mint SATA-n. De az nem lesz egész alapon 2-3X akkora, nem lesz annyival gyorsabb, mivel a Gen 2-t már az 1 db SATA3-as SSD fogja limitálni. Például egy ilyennel használható ki a szabvány max. sávszélessége.
-
Emperor_
addikt
válasz
makoss #33333 üzenetére
Értem.
Pont ezért kéne kipróbálni a mostani kártyát egy x16 slotban, hát jobb az írás.
Az az alap probléma, hogy a mostani PCIe 2.0 x1 csatlakozásod elvi maximális sebessége 500 MB/s. Ennél nem lesz semmiképpen nagyobb. Ebben a slotban (x1) az új kártya se tudna ennél nagyobbat. Mint látható, mindig az elvi sebességnél kisebb eredmények születnek.
Én is megszívtam egy olcsó e-bay-es USB3-as kártyával: Itt olvashatod.
-
Doky586
félisten
válasz
makoss #33333 üzenetére
"Mert te biztos tudod mi a jó, és mit veszel"
Tudod a poén az hogy az USB 3g2 SSD az visszafelé kompatibilis az USB 3.0 val...
Csak az utolsó cseppet is ki akarom most és azonnal csavarni belőle hozzáállásod okozza a problémát. De ez sajnos manapság elég elterjedt. Szerintem. -
Emperor_
addikt
válasz
makoss #33325 üzenetére
500 MB/s az elvi sebessége. Mint írtam volt, a linken van egy táblázat a szabványok adta/korlátozta sebességekkel. Azt megnézted?
Ki kell próbálni, hogy mit tud a x16-ban. Az már tudjuk, hogy a x1-ben mit tud.Ha beválik (megnő az írási sebessége), akkor meg kell próbálni a VGA és USB3 kártyák elhelyezését optimalizálni, hogy legyen levegő áramlás. Pld felcseréled őket. A VGA sebességgel lehet gond. De ezt Neked kell kisakkozni:
- Melyik port milyen sebességű?
- Feleződik?
- Játékoknál érződik? -
Doky586
félisten
válasz
makoss #33314 üzenetére
Kiegészítés: ha e kártyát PCIe x16 (hosszú) slotba dugod akkor el tudod érni a kártya specifikációjában megadottakat, de cserébe (tudtommal) az alaplap felezni fogja a VGA kártya sebességét.
King: Igen jobban mobilizálható az USB, viszont ma még szinte sehol nem fog találni USB3.1G2 gépet, csak USB3.0-t..
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33312 üzenetére
Itt annyi a lényeg, hogy a megfelelő sebességhez a szükséges feltételeknek is teljesülni kell. Vagyis a bővítőkártyánál a már említett USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps), a PC-nél pedig a megfelelő PCIe foglalat, amit a topikgazda is írt. Aztán azt már neked kell kipróbálnod, hogy a saját hardver- és szoftverkörnyezetedben ténylegesen mit tud majd. Ha online vásárolsz belföldi boltból, akkor meg ott van a 14 napos, indoklás nélküli elállás joga, ha esetleg nem válna be a termék.
(#33316) Doky586:
Lehet a natív SATA3-as megoldás valamivel gyorsabb lenne, viszont egy belső mobil rack mobilisabbnak semmiképpen sem nevezhető, mint az általa használt külső SSD. Az utóbbi előnye a kisebb fizikai méret mellett még az is, hogy kényelmesen használható nemcsak asztali PC-hez, hanem laptophoz, de akár okostelefonhoz és tablethez is. Plusz az USB a gyakori fizikai csatlakoztatásokat is jobban bírja, a menet közbeni eltávolítás is eleve OS szinten támogatott és nem kell hozzá a BIOS-t állítgatni, meg pl. HotSwap külső programot használni. -
Emperor_
addikt
válasz
makoss #33314 üzenetére
A portod szerintem korlátozni fogja a sebességet. PCIe 2.0
Idézet onnan:
"Like 1.x, PCIe 2.0 uses an 8b/10b encoding scheme, therefore delivering, per-lane, an effective 4 Gbit/s max transfer rate from its 5 GT/s raw data rate. "Picit fentebb van egy táblázat a sebességekkel: PCIe 2.0 x1 500 MB/s
Szerintem nem megoldás a bővítő ebben a portban.
más
Ki kéne próbálni a mostani kártyádat egy 16x PCIe portban, ott mit tud.
-
Emperor_
addikt
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33303 üzenetére
Ezt a PCIe bővítőkártyát legjobb, ha az alaplapod topikjában kérdezed meg, hogy ott ki milyet használ, milyen tapasztalataik vannak. Aztán még a chip sem mindegy az ilyeneknél, amiatt is lehetnek a sebességnél eltérések. Plusz ami már említve volt, hogy a natív megoldáshoz képest egy ilyen bővítőkártya által nyújtott sebesség elmaradhat. A korábbi tesztedben vélhetően az előbbinél még egész jó értékek jöttek ki, de ez a legutóbbi a bővítőkártyával nem valami fényes.
Az USB-elosztó (hub) megint nem éppen ennek a topiknak a témája. De abból is aktívat célszerű venni, ha több eszközt akarsz hozzá csatlakoztatni. Volt aki pl. ezt dicsérte 7 portos kivitelben, de ennél a 3 db 1,5 A-es port elvileg csak töltéshez van. Továbbá ha egyszerre több eszköz van csatlakoztatva egy ilyenhez, illetve egyszerre több van használatban, akkor annak függvényében nyilván megoszlik USB-n is a sávszélesség.
-
Raymond
titán
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Autós topik
- Apple MacBook
- Napelem
- Milyen videókártyát?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Elektromos autók - motorok
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Azonnali játékos kérdések órája
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- KIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- Samsung Galaxy A16 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ 4060Ti 5060Ti 16GB 4070 Super 5070 videokártya 3 év garancia 27% áfa akár részletre
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest