- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- One mobilszolgáltatások
- Leépíti a Sony az európai piacot?
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel topik
- Redmi Note 14 Pro+ 5G - a tizenhármas átka
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33287 üzenetére
Ehhez nyilván olyan kell, ami Gen 2 (10 Gbps) típusú. Ez a bővítőkártya már ilyen és ha jó a gépedbe, akkor a feltételek elvileg adottak. Aztán hogy abban a hardver- és szoftverkörnyezetben ténylegesen mit produkál majd, az más dolog. De annál nyilván többet kellene, mint amit a Gen 1 (USB 3.0) tud.
-
Frawly
veterán
válasz
makoss #33284 üzenetére
Az adatperekről beszélünk általában. Én különböző kínaiakkal próbáltam, Orico (JMS578-as chipset) és CSL (ASMedia 1051/1053-as chipset) meg egy noname adapter (szintén ASMedia 1051/1053-as, de csak BOT módot tud a másik két adatperrel ellentétben), ThinkPad X220 USB 3.0-ás portjára dugtam őket különböző SATA3 SSD-kkel. CDM-es mérést nem tudok betenni, mivel Linuxot használok, és arra nincs normális benchmark. Amit mértem, azt körülbelül írtam, és a dd parancsos másolással, meg szimpla fájlmásolgatással mértem (sokgigás fájl átmásolása oda-vissza egy 500 MB/sec feletti átvitelű SATA3 SSD-ről az USB3-ra lógatott SSD-re).
Ennek a témának van egyébként saját topikja, ott King Unique-ot keresd, ő a szaki a témában, írt róla cikkeket is (ebben van CDM-es mérés is, amire igényt tartasz). Én úgy tudom, hogy a Samsung T5-ös a legjobb most a piacon, mert annak van a legjobb USB-SATA átalakítója, de még az is limitál.
(#33286) kiraly965: ahogy nézem, az ab350m is támogatja, mivel a B350-es chipet általánosságban is tudja. Ha a support listában is ott van, akkor végképp nem tudom miért nem megy, a gyártót kéne kérdezni. Az SSD sem lehet rossz, ha másik lapban megy. Így csak az a lehetőség marad, hogy mégis BIOS gikszer, vagy a lapodon nem jók az M.2 foglalatok.
-
Frawly
veterán
válasz
makoss #33272 üzenetére
Ezek az USB-SATA adatperek belimitálják az SSD sebességét. Még ha tud is az adatper UASP módot és USB3.1-et, akkor valahol 400-450 MB/sec környékén tetőzik a maximális átvitel, hiába tudna az SSD 550 meg afölött menni. Ha meg csak USB3.0-ra dugod, akkor még ennyit se megy. Ha ócskább adatperrel próbálod, ami csak BOT módot tud (hála istennek a Samsung T5-ön nem ilyen van), akkor meg olyan 300 MB/sec környékén tetőzik. Ez ilyen műfaj, az SSD semmiképp nem fogja tudni USB-n kifutni magát, ha beledöglesz sem.
Amit ilyen netes videókon magyaráznak, az az USB adott verziójának az elméleti sávszélessége, de az azért elméleti, mert annyit nem lehet rajta átpaszírozni. Az oka az, hogy az átvitelkor metaadatoknak is át kell mennie, nem mind hasznos adat.
Én épp ezért is vettem magamnak olcsóbb belső SSD-ket külsőnek használva ASMedia vezérlős adatperekkel, mivel nem kell sebességbajnoknak lenniük. Csak USB3.0 portom van, így elég limites, amit át lehet nyomni rajta még UASP módban is. Persze még így is köröket ver akármilyen pendrive-ra (mellette alig drágább, és nagyobb tárhelyet ad), egy kivétel, a Corsair Voyager GTX, de az is pendrive-nak álcázott SSD.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33276 üzenetére
Az a videó az USB 3.1 Gen 1 és Gen 2 szabványokat magyarázza, hasonlítja össze. Viszont sehol nincsen benne arról szó, hogy a T5-nek mit kellene tudnia, illetve ezzel a PCIe bővítőkártyával mit... Max. a névleges 625 MB/s értéket említi a Gen 1-nél, de az közismert, hogy a 8b/10b kódolás miatt az elméleti effektív érték max. 500 MB/s lehet, ami a gyakorlatban max. 450 MB/s szokott lenni. De ugyanez megvan pl. a SATA3-nál is, hiába 6 Gbps, az sem tud ténylegesen 750 MB/s értéket, hanem max. csak kb. 560 MB/s-et.
Úgy hoznám össze a T5 max. sebességét, hogy olyan gépet használnék, vagy olyan bővítőkártyát vennék, amin eleve USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) port van.
Az már nem nagyon fogja limitálni a SATA3-as SSD sebességét USB-n és elvileg hozni fogja azt, ami pl. ebben a tesztben.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #33272 üzenetére
Az addig rendben, hogy Type-C, viszont a linkelt képen USB 3.1 Gen 1 és 5 Gbps felirat van, ami más néven USB 3.0. Ha egy USB 3.1 Gen 2 külső SSD maximális adatátviteli sebességét ki akarod használni, akkor nyilván a gépen is annak megfelelő portra van szükség. Az meg a másik, hogy az ilyen utólag behelyezett USB 3.X PCIe bővítőkártyák nem feltétlen produkálnak olyan értékeket, mint a natív, alaplapi megoldások.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #32384 üzenetére
Ez mondhatni reális és korrekt eredmény USB 3.0 porton. Ahhoz, hogy teljesen ki lehessen hajtani ezt a külső SSD-t és pl. ilyen eredményeket elérni, ahhoz értelemszerűen USB 3.1 Gen 2 porthoz kellene csatlakoztatni.
Egyébként jobb lett volna a CDM legújabb, azaz a 6.0.1-es verziójával (is) tesztelni, mert akkor egyértelműen látszana az, amiről nemrég volt szó. Vagyis egy szintén ugyanilyen 500 GB-os Samsung T5 a fórumtársnál kissé gyenge értékeket produkált, de az valószínűleg az adott hardver- és szoftverkörnyezet miatt lehetett. Ellenben másik környezetben már lehet attól eltérő (jobb) eredmény is, amit a mostani teszted jól szemléltet.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #32325 üzenetére
Nem derült ki, hogy azóta van-e valami új fejlemény, de a CDM teszt alapján úgy tűnik, mintha azon hardver és OS esetében csak BOT módban működne az eszköz, azért áll meg 250 MB/ s körül. Ellenben USB 3.0-n a max. 450 MB/s teljes kihasználáshoz UASP adatátviteli mód szükséges, amit a Windows 10 natívan támogat, ahogyan az USB 3.0-át is, plusz maga a külső SSD szintén tud ennyit. A másik topikban a tablet USB 3.0-s portján kapott eredmény pedig szintén azt szemlélteti, hogy nyilván nem magával az eszközzel van gond. Az meg a másik, hogy egy tablet a teszt szempontjából gyengébb hardver, ellenben egy asztali PC / laptop esetében már elérhetők akár ettől nagyobb értékek is. Na meg a tesztprogramnak függvénye is ez, ráadásul a CDM-nek van már 6.0.1-es verziója is. Arról pedig talán már volt szó előzőleg, hogy csak USB 3.1 Gen 2 porthoz csatlakoztatva fogod tudni kihajtani a T5-öt és pl. ilyen eredményeket elérni.
-
Frawly
veterán
válasz
makoss #32323 üzenetére
Ahogy nézem, az alaplap hátsó csatlakozói közül kettő USB3.1-es. Szóval ki kéne tudnia hajtania az SSD-t. Emiatt biztos, hogy BIOS beállítás. Nyugodtan lépj be, állítgass dolgokat, ha rendszerösszeomlás lenne, akkor van egy olyan menüpont minden BIOS/UEFI-ben, hogy Load Defaults, azzal menni fog minden. Ez nem olyan, hogy elállítod, és lehet kidobni, mert tudod reprodukálni többé a jó beállításokat. Nem lehet vele elrontani.
Szerk.: érdekes, a lap kézikönyve már csak USB3.0-át említ. Viszont mégis megérte beleolvasni, a 69. oldalon írja az UEFI beállításokat, az UEFI-BIOS-ban az Advanced részben az USB configuration résznél ezeket a beállításokat eszközöld:
USB 2.0 Controller: Enabled
USB 3.0 Controller: Enabled
Legacy USB support: Disabled
Legacy USB 3.0 support: DisabledWindows alatt meg nézd meg, hogy az alaphoz járó chipset driverből a legfrissebb legyen fent, ami tartalmazza az USB3 XHCI drivert is. Mivel inteles gép, az Intel oldaláról kéne letölteni a drivereket.
-
-
Doky586
félisten
válasz
makoss #27782 üzenetére
Gondolom szomjas volt. Volt egy 3dl-es pohár és két teli üveg mellette, hasonló színű folyadékkal. Az egyiken Cola felirat volt, de a másikon piros-arany kereszt. Nem figyelt melyikből tölt, és miután kiitta a poharat könnyen történik ilyen úgy hogy még csak nem is emlékszik rá..
-
inf3rno
nagyúr
válasz
makoss #27448 üzenetére
Én az itthoni szervernek teszem rá az oprendszerét, meg elképzelhető, hogy az adatbázisok egy jelentős része és a cache is erre megy majd. Ha nincs kimondottan sok képed, zenéd, videod, akkor ilyen célra bőven jó. Más hasznos dolgot nem nagyon tudok elképzelni neki, könyvjelzőnek esetleg elmegy. Add el, ha tudod.
-
King Unique
titán
válasz
makoss #27448 üzenetére
Külső adattárnak egy SSD jelenleg még kicsit luxus, főleg ha nagyobb tárolókapacitást akar az ember. Ilyen célra nyilván jobb választás egy külső HDD. Ellenben pl. operációs rendszerek futtatására mondhatni tökéletes egy kisebb tárolókapacitású is. Lehet rá natívan telepíteni, illetve onnan futtatni pl. Linuxot & Windowst. Én is ilyen célra használom az enyémet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Crucial P3 Plus 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - Eladó!
- Toshiba Enterprise Capacity MG09 18TB - 512MB, 7200rpm, SATA3 - 100/100 -as - Eladó!
- CORSAIR MP600 PRO NH 1TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- Kingston NV1 500GB M.2 2280 NVMe SSD
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo ThinkPad T570, T580, P51s, P52s eredeti Lenovo, belső akkumulátor eladó
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
- iPhone 13 Pro 256GB Dobozos 12 hónap Garanciával
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest