Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aTi.88

    csendes tag

    Bodor írta a "Milyen SSD-t vegyek?" topikban:
    Sata 1-2-3 csatoló egyforma, olyan nincs hogy nem tudod beletenni. Ezt olvasd át, van benne a TRIM-ről is szó.
    A továbbiakban ne ide, hanem a Flash SSD topikba írj, ha van problémád, és oda a cikkben leírt módon a CDM-ről , és SSDOK-ról dobj képet.

    Szia!

    Megnéztem mégegyszer, valóban bement az SSD a HDD helyére - a HDD-n volt a csatlakozó, amit ráraktam az SSD-re (nem vettem észre tegnap).

    Közben elolvastam amiket javasoltál, formáztam az SSD-t is, hogy legyen mindig elég szabad hely így a 120-asból lett egy kb 100GB rendszer lemezem (a HDD 100GB-s, ez 103 lett, mert úgy döntöttem (lehet, hogy rosszul?), hogy átmigrálom/klónozom a HDD tartalmát az SSD-re). Mivel klónoztam a HDD tartalmát így az SSD-t kicsit nagyobbra állítottam, próbálkoztam a Samsung eredeti migráló tooljával meg az EaseUS-al de az eredeti cucc állandóan kiírta, hogy nem talál OS-t (miközben win7-ről nyomattam), az EaseUS meg csupán az SSD-t találta meg, a HDD-t nem, így végül Clonezilla-val oldottam meg. Utána a win 7 bebootolást SSD-ről kissé nehéz volt elérni, de sikerült az is, most is az SSD-s Win-ről írok.

    Hard Disk Sentinelben minden pipa.

    SSDOK:

    CDM:

    Jó ez így? Vagy valamit be kell még állítani?

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák