Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MarKoo

    őstag

    válasz Gh0sT #2 üzenetére

    Nos én se vagyok filozófus, de nemrégiben én is olvastam a kötődésről, így tudok neked egy linket adni. Nem fogsz olyan sok mindent megtudni róla, de jelenleg csak ezzel tudok szolgálni. :U

    Bővebben: link

  • emvy

    nagyúr

    válasz Gh0sT #2 üzenetére

    Rövidke leszek, kevés az időm.

    A kötödéssel (aminek metszete a szeretettel nem üreshalmaz) kapcsolatban kicsit megingatott valaki jópár hónappal ezelőtt.

    A racionalitás, az emocionálisnak mondott dolgok racionalizálása életelemem. Időnként határt kell szabnom neki, mert fura módon rendszeresen olyan következtetésekre jutok, amik nem arra mutatnak, hogy akár egy plusz percet is érdemes élve eltöltenem itt. A kötődésről racionálisan gondolkozva szerintem oda jutunk el, hogy egy nagyon mélyre kódolt túlélési ösztönről van szó, azaz ahhoz kötődünk, aki valamilyen módon segít az életünkben - nem fontos, hogy ''objektív'' segítségről legyen szó, tehát olyan kötődések is kialakulhatnak, amelyek kívülről - sőt, belülről... - nézve is illogikusak, a kötődő fél vagy felek számára hátrányosak. Általában viszont ilyenkor (pszichiátriai módszerekkel legalábbis )fellelhető valamilyen mélyben rejtőző félelem, vágy, ami indokolja a kötődés meglétét.

    Én szeretném, ha a kötődés, meg a szeretet megkérdőjelezhetetlenül irracionális, vagy legalábbis ''magasabbrendű'' valami lenne, ami nem 100%-ig önzésből vagy ösztönből állna. Nem kell, hogy egyáltalán ne álljon abból, csak 1%-ig ne. Ezt viszont nem lehet bebizonyítani.

    Na olvasom tovább azt a forráskódot.

    while (!sleep) sheep++;

  • rdi

    veterán

    válasz Gh0sT #2 üzenetére

    Pontosan mit is értesz azon, hogy kötődés?
    :D

    Mert itt Tyldi(ék) egy másik személyhez való kötődést értették rajta. Csakhogy a fogalom ennél sokkal tágabb (illetve tágabban körüljárható), mert pl. amíg az emberek közötti kötődés racionális (is) addig pl. egy tárgyhoz való kötödés már nem biztos. Mondjuk az ejtőernyős kötődése az ernyőhöz igen csak racionális, legalább is, amíg a levegőben van. Ugyanez a kötődés már mulatságos lehet, amikor már földet ért... :DDD

    Én pl. ezer szállal kötődöm több ezer valamihez, amik között tárgyak, szokások, élőlények és kiemelten emberek, valamint eszmék és attitűdök vannak. Ha jól értelmezem, egy emberi lét valóságát a kötődéseken keresztül tudjuk a legjobban megismerni.



    [Szerkesztve]

    Illetve közben eszembe jutott, hogy lehet -e ennek a szociálpszichológiai kérdésnek számítástechnikai érintezése és van: végül is egy relációs adatbázisban is a relációk, az adatok közötti kapcsolatok (kötődések) a legfontosabbak: a vázát alkotják a rendszernek...

    [Szerkesztve]

    Fej! Tor! Potroh!

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Gh0sT #2 üzenetére

    Nah, de jó hogy feljött a topic, úgyis akartam már írni ide...

    Ráadásul most egy fél évvel ezelőtti saját postomra válaszolok... :)

    A kötődés (kimondottan a párkapcsolatra vetítve) szvsz önmagunk el nem fogadása. Maga az a folyamat, hogy ''keressük az igazit'' azért van, mert (úgy véljük, hogy):
    1. az ember társas lény, tehát szüksége van valakire
    2. birtoklási vágy
    3. nem vagyunk képesek saját magunk egyedül megélni a ''teljességünket'', úgy gondoljuk hogy KELL mellénk valaki
    4. szexualitás

    És nem, nem vagyok depressziós, sem negatív, egyszerűen csak jól érzem magam a bőrömben. :D




    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák