Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pedro77

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék valami komolyabb hangot varázsolni a nappaliba. Jelenleg egy JVC mini hifim van, ami nem rosz, de nem is jó. Elsődlegesen filmnézésre kellene, de a zenehallgatás sem elhanyagolható.

    Többnyire DVD-t és Xvid filmeket néznék rajta. Illetve Mp3 és CD hallgatás sem elhanyagolható. Tehát jó lenne a rendszert a PC-vel is összhangba hozni. DVD-lejátszóm nincs. Eddig minden a PC-ről ment, illetve a mini hifiről a rádió, CD, illetve a TV hangja is innen megy.

    Valamilyen házimozi erősítőre gondoltam hangfalakkal. De ezen a területen egyáltalán nem vagyok ott. Néhány topicba beleolvasgattam, de azt hiszem van még mit tanulnom. Azt sem tudom, hogy egy ilyen cuccot érdemes-e PC-ről vezérelni, vagy mindenképpen érdemes egy asztali DVD-t is beszerezni.

    Méretek: 20 nm nappali, 5 nm amerikai konyha, 5 nm előtér.

    A hangfalakat mindenképpen a falra kell tennem, vagy a szekrény tetejére (mármint a frontokat), a padlóra már nem férnek.

    Árban 150-200 körüli kategóriára gondoltam. Yamaha vagy Denon erősítő volt eddig szimpi, bár odáig még nem jutottam, hogy valahol meg is halgassam őket. Hangfal téren teljesen vakon vagyok.

    Szóval, ha valaki tudna segíteni merre induljak, azt megköszönném. Illetve ha van valaki aki már tapasztalatokat tud írni az jól jönne.

    Köszi,
    Pedro

Új hozzászólás Aktív témák