Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz szallasi007 #111114 üzenetére

    - váltottam már amdről intelre, intelről amdre. most éppen 2500k-m van, előtte volt FX6300, azelőtt pedig phenom2-k (720 és 955 asszem). őszintén mondom, halvány fogalmam sincs mire gondolsz a stabilitást emlegetve, de szerintem neked se ;)

    - még1x mondom: amikor intelt hasonlítasz amdhez, figyelembe veszed az árat? vagy nem és aztán meglepődsz, hogy a triplaáras duplán gyorsabb?
    - írod is, hogy meglepődtél, hogy a 270xnél mennyivel gyorsabb a 970 - nem szoktál teszteket nézni, mielőtt vásárolsz? ;)

    - nem raksz az amd rysen mellé amd gput, mert az nvidiának erősebb kártyái vannak. így méréskor nem lesz a gpu a limitáló tényező, a cpu kifuthatja magát. ezért tesztelnek így. és ez szerintem csak neked furcsa - pontosabban remélem mostmár neked se ;)

    - a csúcs rysen 500$. szerinted amellé a gémerek 200$-os 480at akarnak tenni vagy esetleg 550$-os 1080at? teljesen irracionálisak az elvárásaid (eleve érdemesebb mindig erősebb gput tenni a gépbe, mert általában nem a cpu a limit....)

    - az ms nem az amd parancsára fejleszti a win10et ;) még akkor se, ha egy tök más termékükben éppen amd cpu van (egy egyébként tökéletesen másik termékvonalból)

    - bios: mutass nekem olyan lapot, amihez nem jött megjelenés után legalább 3-5 biosfrissítés a gyártótól, tele hibajavítással (de olyan gyártó legyen, aki azért támogatja is a kiadott hardvereit). egyébként az alaplapokat nem az intel/amd csinálja, a hibás bios nem az ő saruk...

    - igazad van, r5-ös rysenből lesz kisebb is és azok talán még normálisabb árat is kapnak majd (és a kevesebb mag/fogyasztás miatt jobban lesznek húzhatóak)

    - az amdnek 2006/7 környékén volt ütős szervercpuja, szóval logikus, ha 10 éves gépeikkel futottál össze :)

    ---

    @i2k:

    "De ezzel azt feltételezd, hogy minden gémer xarrá tucsingolja a konfigját." - Remélem így van! ;)

    "Az én gépeim, hardvereim SOSEM kaptak tucsingot - 1 MHz-et sem." - Az enyémek mindíg. Ha elejtett pénzt látok az utcán, felveszem ;)

    "S a mostani sem azért nem kap, mert "sima" 4690-es a CPU (nem K-s), vagy mert a Z97 chipset, a Corsair RAM-ok (stb.) nem bírnák. Egyszerű: NINCS szükség rá." - A 4690 nem tuningolható, szóval ezt nehéz eldönteni ;) Szükség viszont volna rá, 3900mhz nem sok, a 4 mag se, vannak helyzetek, ahol ez a géped limitje.

    Nekem a cput/gput kényelmesebb egyszer belőni tuningórajelre, utána az options menüben nem vagy ritkábban kell kompromisszumot kötnöm. Ráadásul ingyen van :) Hülye lennék nem használni.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák