Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz mr_ricsi #831 üzenetére

    Ezzel azért vitába szállnék veled, mármint, hogy azért lehet olyan keveset nyomtatni az első patron garnitúrával. Szerintem legalábbis köztudott, hogy a vele adott patronok csak un. beetető patronok, amíg próbálgatod az új nyomtatót mikor megvetted, már ki is fogyott, és vehetsz tinta patron garnitúrát újat, majdnem a nyomtató áráért, ha nem nézel körbe milyen más lehetőségek vannak a gyári patronokon kívül. A nyomtató gyártóknak ez az üzlet, a gyári patron eladás, mert a belépő szintű és olcsóbb nyomtatókat max. önköltségen vagy jóval alatta tudják csak eladni.
    Abban igazad van, hogy fel kell tölteni legelső alkalommal a fejet is tintával, de ez minimális mennyiség, szedtem már szét jó pár fejet, de szerintem negyed-maximum fél ml-nél nem fér bele több tinta színenként.
    Egykébbként amikor bele teszed az új patront az új nyomtatóba, akkor tisztítás és feltöltés után is majdnem telének kb 98%-osnak látja, de nyomtatol 2-3 A4-es fotót és lemegy a tintaszint 75 %-ra. Szerintem ez csak úgy lehetséges, ha kevesebb tinta van a patronban
    Amikor átmosok 1 fejet fejtisztítóval és kifújom sűrített levegővel, akkor a fej teljesen üres, nincs benne semmi tinta, és ilyenkor mégsem fogy ki a tinta pár nap alatt.
    A nagyobb kapacitásról meg annyit, hogy hiába van 12-15 ml is a patronban, mivel az utángyártottnál nem bonyolult kamra szerkezettel, és levegőztető rendszerrel oldották meg, hogy a tinta a patronba maradjon, hanem legtöbbször 1-2 egyszerű szivaccsal, ezért a tinta jelentős részét sosem tudod kinyomtatni, az a szivacsban marad.
    1 kiürült utángyártott patronba ritkán lehet belenyomni 5-7 ml tintánál többet. Persze az is lehet, hogy az utángyártott patronon lévő chip ugyan úgy 7,4 ml-ig számol mint a gyári, és utánna a tinta egy rész benne marad, ezt nem tudom.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák