Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diopapa

    addikt

    válasz Sotyks94 #57 üzenetére

    Előrebocsájtom, nincs mindenre válaszom, valamint lehetnek téves infóim is, mert nem figyelem annyira régóta a fejlesztést, de mivel gyerekkorom meghatározó élménye volt az Elite és a Frontier, ezért látatlanban is megelőlegeztem a bizalmat David Brabennek. (Hasonló élményem csak a Privateer kapcsán volt később Chris Robertsel...)

    - Felfedezés... Nem tudom van-e értelme, 400 milliárd naprendszer lesz a játékban, a tejútrendszer van lemodellezve. Ma korábban beszélgettünk róla, hogy a sok rendszer nem jelent feltétlen változatos játékot, de mindenesetre jópofa.
    - Az üzemanyag fogyni fog, legalábbis a régi Elite-ekben fogyott és lehetett vásárolni vagy gázóriások felső légköréből lehetett gyűjteni a megfelelő eszközzel
    - Űrhajók.. Igen, van egy formájuk, ennek tradicionális okai vannak, Gyanítom az eredeti backerek olyan vén faszokból jöttek össze mint amilyen pl én is vagyok, akik az Eredeti lowpoly Elite-en nőttek fel, nekik kell a Coriolis station, a Cobra MK III és a Kék Duna Keringő... :) Szóval tényleg oldschool a mai szemnek de szándékosan olyan amilyen. Az effektek miatt nem néz ki rosszul szvsz, a hajtóműfény nekem pl jobban tetszik mint az SC-ben. Multicrew shipekről nincs szó, szerintem nem is lesz, 1 hajó 1 ember.
    - PVP-t nem tudom mennyire lesz szabad, még nincs hozzáférésem a multihoz, videókból annyi derül ki, hogy pl az állomás környezete "weapon free zone", ott felteszem nem lehet büntetlenül lövöldözni (legalábbis az eredetiben így volt), ha elkezdesz puttyogtatni, akkor elkezdenek rajzani a rendőrségi hajók és kapod magadra a bountyt. Máshol felteszem szabad a gazda. Az, hogy a harcok mennyire kerülhetőek el nem tudom, de felteszem az egyszeri nem vérpistike playereknek is meg akarnak felelni, szóval biztos kitalálnak valamit, meg hát viszonylag hamar el lehet ugrani a veszély elől. De úgy is akkor derül ki, ha a tömegek rárepülnek a játékra.
    - Csaták.. Ezt sem tudom, de nem hinném, hogy nagyon le lenne limitálva
    - 0 days dlc, utazás stb.. Ha megveszed a 60€-s bétát, megkapod a teljes végleges játékot is, viszont a jövőben a fizetős expansion packekből akarják finanszírozni a működést. Megjelenéskor nem lesz légköri repülés, nem lesz hajón / űrállomáson mászkálás, bolygóra leszállás, ezek később jönnek fizetős dlc-k formájában, ezt válthatod ki az expansion pass-al vagy hogy hívják. :) Az utazás okos instance-eléssel van megoldva, gyakorlatilag észrevehetetlen. rendszerek között ilyen warp-szerű tunnelben közlekedsz, rendszeren bellül "supercruise"-al, ez nemtom a fény sebességének 1/3-a vagy 2/3-a nem tudom potosan, akkor gyakorlatilag egy saját instance-ban vagy, amikor kilépsz belőle, akkor esel be egy közös instance-ba, de ha megnézel róla videókat, okosan van megcsinálva. Ha legalább ilyen lesz az utazás SC-ben is, akkor nem leszek csalódott.
    A légköri repülésről és a bolygóra szállásról még annyit, hogy szvsz itt több esélyt látok, hogy ez megvalósul, mint SC-ben, lévén saját engine-t használ és DB-nek a Frontier miatt már van ebben tapasztalata.
    Neked is javaslom nézd meg a Pioneer-t, ez az Elite 2 (Frontier) remake-je, a grafikán kívül kb maradt az eredeti koncepció, a bolygós dolgot minimum úgy képzeld el.

    @Szőrös: Szerintem is az volt a legnehezebb, a következő kettő egész könnyű. Az utolsó kettőt még nem sikerült megoldani, de most hagyom mert dög meleg van és már hozzáolvadtam a joystickhez.. :D

    [ Szerkesztve ]

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Új hozzászólás Aktív témák