Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orientcx

    őstag

    válasz pcnet #35691 üzenetére

    Egy-két tanács a melegedés elkerüléséhez(bocs, ha olyat mondok, amit már eddig is tudtál). Ahogy ezt már írták is neked, nem a corrosive, hanem az incendiary effect izzítja a klímát, de erre az effect-re mindenképp szükség van a jóval erősebb tűzerő miatt(pl ennek a hatásnak köszönhető az is, hogy az MC-k a pajzs ellen is roppant hatékonyak tudnak lenni). A nem kívánt hőhatás elkerülése érdekében az első a PIP gazdálkodás. Nagyon figyelj arra, hogy a PD weapon blokkjának töltöttsége sose kerüljön a kimerülés szélére, mert az nem csak a fegyverek működtetéséhez, hanem azok hűtéséhez is elengedhetetlenül szükséges. Ha fogy az energia, lőni ugyan még lehet, de a hőelvezetésre már nem jut elég erőforrás, ezért nagyon durván kezd melegedni a rendszer. Rosszul látod, sajnos velem is elő-előfordul, hogy nagy lesz a hőség. Ilyenkor érdemes nem megvárni a forráspontot, mert akkor sokkal hosszabb idő a visszahűtés, hanem több pöttyöt tenni a wep-re, és/vagy kis szünetet tartani. Ehhez persze kell egy jó(gyors visszatöltésű) PD is. A hosszabb sorozatokat amúgy is érdemes kerülni a takarékosság miatt, inkább a közeli, ~ 4-6-800 m-ről leadott össztűz a leghatékonyabb, ilyenkor általában már nincs is szükség hosszabb sorozatokra :N
    A túlzott melegedéssel kapcsolatos másik dolog, amire érdemes gyanakodni(különösen tömeges, friss tuning után), az az, hogy valamelyik upgrade nagyon durván el lett tolva. A második karakteremmel jártam úgy, hogy volt egy egész jól sikerült MC fittem, de gondoltam, még csiszolok rajta egy pindurkát. Az eredmény nyugodtan mondhatom, fatális lett. Ha én azzal a cuccal az Északi-sark fölött akár csak egy próbalövést is leadtam volna, akkor az eszkimó lányok azóta bikiniben strandlabdáznának a Jeges tenger arktiszi partvidékén. Amikor a problémát kiszűrendő sorra lekapcsolgattam egy-egy MC-t, meg is találtam a kis rosszaságot. Hiába mutatott a thermal load mutatója átlagos értéket, mégis egyértelműen ő volt a tettes, a lecserélésével teljesen megszűnt a gond.
    A másik fontos érték az alaphőmérséklet. Egy-két rosszul mérnökölt modul(elsősorban a rosszul, és/vagy túltuningolt PP) már eleve magas alaphőmérsékletet produkál(nálam a nyugalmi állapotban 37-43%-on áll a mutató, de ez hajónként is változik).
    Összefoglalva tapasztalataim szerint egy jó tuning nem okozhat durva melegedést, de az új szisztémában teljes fittet még nem engiztem, azt majd csak az éles Beyond-ban. Természetesen(és ezt mindenkinek nyomatékosan ajánlom), a régi, jól bevált darabok meghagyása mellett, mert ha netán valami balul ütne ki, akkor azok még mindig megmaradnak nekünk). És hogy majd ne kelljen mindent egyes szintről újra feltolni, még most, a régi rendszerben érdemes egy-egy ötös szintű tuningot csinálni minden fontos modulból(tök mindegy, milyen eredménnyel, csak ötös legyen), és akkor az új rendszerben rengeteg időt megspórolva már alapból a négyes max szintről indulunk, azaz rögtön az ötössel kezdhetünk. :K

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Új hozzászólás Aktív témák