Hirdetés

2019. március 22., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-10 21:33:39

Mobilarena

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3351) Nosam

Nosam
(senior tag)

Ez nagyon menő lett srácok, igazán igényesen meg lett csinálva le a kalappal:

http://elitedangerous.hu/

(#3352) schawo válasza Menthirist (#3349) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A pay2win egy nagyon rossz irány. Ezért gond a 25%-os baromság. A +5 új dlc-s hajó is a pay2win irányt mutatja. Nem ezért veszem meg a játékot. Még egy free játéktól sem fogadom el a pay2win szisztémát.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#3353) Diopapa válasza Nosam (#3351) üzenetére

Diopapa
(PH! kedvence)

Tényleg jó lett, bár az én ízlésemnek kicsit sok a csillivilli meg a "mozgó" rész, de tetszetős.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#3354) whd válasza Nosam (#3351) üzenetére

whd
(újonc)

Szia! Koszonjuk! Nagyon sok munkank van benne, november 22en jovunk ki majd a vegleges verzioval, jelenleg teszt uzemben futunk:)

(#3355) whd válasza Diopapa (#3353) üzenetére

whd
(újonc)

Szia Diopapa!

A kozosseg velemenyere probaljuk epiteni az oldalon valo modositasokat. Kerlek kuldd el az eszreveteleidet nekunk (dev@elitedangerous.hu) es megprobalunk olyan megoldasokat talalni, hogy szamodra is megfelelo legyen az oldal felepitese.

Ezentul keresunk kontributorokat, csapattagokat, ha ugy erzitek szivesen reszt vallalnatok a fejlesztesben / cikkezesben vagy barmiben, szivesen latunk uj csapattagokat :)

Es ami a legfontosabb, koszonom a velemenyezest, ebbol tanulunk mi is :)

(#3356) szunya1 válasza whd (#3355) üzenetére

szunya1
(PH! addikt)

Szerintem szuper az oldal design szempontból is.Én egyedül a floating bar-t hanyagolnám,de ez is inkább egyéni ízlésbéli dolog .

(#3357) whd válasza szunya1 (#3356) üzenetére

whd
(újonc)

megoldjuk, hogy kikapcsolhato legyen :)

(#3358) Menthirist válasza schawo (#3352) üzenetére

Menthirist
(PH! nagyúr)

az én szememben ez még távol van a pay2win-től, pláne hogy lehet solo-zni is, amit itt úgy mondtatok hogy a többség úgyis azt tol majd. Pár méter előnyt kapnak a backerek, ennyi. Nagyobb különbség lesz aközt, hogy én backerség ellenére max napi 1-2 órát tudok majd tolni vele, míg mások, akik nem backerek 10-12-őt is.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3359) Nosam

Nosam
(senior tag)

Egyébként pont arra gondoltam, hogy akkor lehet azért vannak ezek a ki tudja milyen hajók itt a Cobra mellett, lehet hogy a plusz 5 hajó valami légköri repüléssel kapcsolatos dologhoz fog tartozni? :F Azt nem hiszem, hogy az a sima propelleres hajó ami a baloldalról a második mondjuk 3000 valahány százban még futna.

Inkább valami ilyen "fejlődési idővonalnak" tűnik. Nem tudom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3360) tikshow válasza Nosam (#3359) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Az a plusz 5 hajó, igazi repülőgép. Pl. jobbról a második egy Concorde :)

(#3361) Nosam válasza tikshow (#3360) üzenetére

Nosam
(senior tag)

Na de ott a "Concorde" mellett balra az sokkal inkább egy szárnyas rakétának tűnik mint igazi repülőnek. Majdnem a hajó testen vannak a hajtóművek is. Nyilván hamarosan kiderül, azért jutott ez eszembe merthogy ugye tegnap óta tudható, hogy plusz 5 hajót is akarnak. Persze lehet, hogy mégiscsak valami idővonal ami a "Cobráig való fejlődést" szemlélteti csak ilyen módon...

(#3362) duvi válasza Nosam (#3361) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Szerintem ez a sorozat, a repülés "evolúcióját" jelképezi. A Cobra mellet egy Harrier látható, mint helyből felszálló vadászgép. Balról a harmadik kép lehet egy Gloster Meteor. Ha már angol fejlesztőcsapatról van szó... (Az első sorozatgyártásban készült angol sugárhajtóműves gép volt.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8

(#3363) whd válasza duvi (#3302) üzenetére

whd
(újonc)

Szia Duvi! Melyik missit nem lehet egyedul megcsinalni? En eddig ezt hittem a glory charger-esrol es a war essence-esrol de tegnap mindkettot kiszedtem egy viperrel... Ezen felul nem talalkoztam olyan missivel amihez tobb ember kellett volna...

(#3364) whd válasza duvi (#3362) üzenetére

whd
(újonc)

Igen, ez a kep a premier eventre keszult es a repulestechnikai fejlodest mutatja be, ha az informacioim nem csalnak nov22en jon ezzel kapcsolatban egy video is :)

[ Szerkesztve ]

(#3365) duvi válasza whd (#3363) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Szia! Ha jól emlékszem, akkor Freeport közelében mászkál egy nevesített Elite Anaconda. Rendszeresen kiszed SC-ből ha arra járok. Wanted a státusza, de eddig nem sikerült Cobrával levadásznom. Iszonyat tűzereje és találati pontossága van. Első sorozat leszedi a pajzsomat. Ezek után kb. 3 össztűz és elfüstöltem. Utoljára 6%-os hullal sikerült elugranom. Ide elkéne a csapatmunka, vagy egy jól felszerelt Anaconda/Dropship.

Samsung Galaxy S8

(#3366) whd válasza duvi (#3365) üzenetére

whd
(újonc)

Na odasiettem :D

Iron Blood minusz. Amugy tenyleg kemenyebb mint a tobbi, csak a plasma acc-al kell vigyazni, plusz mindig maradj mogotte es az fsd-t lodd. Es ne cobraval mert az egy repulo celtabla :D

[ Szerkesztve ]

(#3367) duvi válasza whd (#3366) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Gratula :K ! Cobrával alig-alig sikerült mögé kerülni. Max 50%-ig tudtam eddig leverni.

Samsung Galaxy S8

(#3368) whd válasza duvi (#3367) üzenetére

whd
(újonc)

koszi. amugy fontos, hogy az elejen ne jojjon neked, vagy a generator ami fent van eleg eros shieldet adjon hogy kibirja. dobj fel egy shield cell-t is es amikor az utolso hej kezd vorosre valtani toltsd fel. cobraval nyomtam en is mostansag, mert ugy ereztem , hogy valtoztattak a viperen, de kicsit ujra bele kell szokni, es egy cobranak se masnak nincs eselye :D tovabbra is kilohetetlen a viper szerintem, nagyon agilis es eros hajo, ha tudsz vele erdemben manoverezni. jo a full rocket build ellen nincs eselye az biztos :D

amugy ha felveszed a missiont a gc-re a we-re es az ib-re majd 1millioval jossz ki belole

[ Szerkesztve ]

(#3369) Bibgr0 válasza whd (#3368) üzenetére

Bibgr0
(fanatikus tag)

fúú, ebből az utolsó sorból az 1miót értettem. kapcs ford :-D

(#3370) Rakamaz válasza Bibgr0 (#3369) üzenetére

Rakamaz
(kvázi-tag)

Úgy érti: ha több állomáson is felveszed ezt a küldit és utána lövöd ki a nevezett NPC-t, akkor az neked jó!
I Bootis-t értem, de a többit nem

Tévedtem, kösz a kiigazítást! :D

[ Szerkesztve ]

(#3371) whd válasza Bibgr0 (#3369) üzenetére

whd
(újonc)

Ha felveszed a Glory Charger-es (GC) a War Essence-es (WE) es az Iron Blood(IB) missiont es negcsinalod mindharmat akkor durvan 1m uti a markod a bountyval es a mission rewardal egyutt. bocsi a roviditesekert :D

(#3372) whd válasza Rakamaz (#3370) üzenetére

whd
(újonc)

:D

Most peldaul Glory Chargert ket helyen is megkaptam, changoban es eraninban is egyenkent 175k-ert... erdemes ugylatszik ezt is csinalni, csak sajnos ritkan van ez a mission

(#3373) duvi válasza whd (#3368) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Van fejlesztett generátor és (A-s)cell is a Cobrán. Mivel az első sorozattal leszedi a pajzsomat, ezért a cell már használhatatlan :( . Valószínűleg a plasma acc. sebzése ilyen durva. Ezek után veszek egy Vipert is. Gondolom a fürgesége lehet a megoldás. Felcuccolom és csakazértis levadászom ezt az Anacondát :D

Samsung Galaxy S8

(#3374) whd válasza duvi (#3373) üzenetére

whd
(újonc)

hajra drukkolok :D mindig legyel mogotte es az FSD-t lodd :) ja az meg fontos lehet, hogy mirrored volt rajtam

[ Szerkesztve ]

(#3375) duvi válasza whd (#3374) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Azt hiszem, hogy a mirrored armor itt kulcsfontosságú lehet. Na erre még gyűjtenem kell, mert a Cobrát nem akarom eladni :N

Samsung Galaxy S8

(#3376) Bibgr0 válasza whd (#3371) üzenetére

Bibgr0
(fanatikus tag)

Köszönöm :D

(#3377) rexsimus

rexsimus
(fanatikus tag)

A játékbeli nevemet hogyan tudum megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#3378) Menthirist válasza rexsimus (#3377) üzenetére

Menthirist
(PH! nagyúr)

https://support.orerve.net/http/user/loginform

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3379) cain69

cain69
(PH! kedvence)

állítólag nem lesz benne offline mód. erről tudni valamit bővebben? abszolút nem lesz elérhető a single player, vagy online sp lesz, a környezet szinkronizál körülötted, de nem fogsz látni más játékost?

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#3380) Diopapa válasza cain69 (#3379) üzenetére

Diopapa
(PH! kedvence)

:) Online drm lesz szerintem. Jelenleg a bétában 3 mód van. OPEN (multi), group (csak a haverjaidat látod + npc-k), SOLO (csak te és az npc-k). Mindegyik módban a világ körülötted online frissül. (pl piac adatok)

@(#3381) tikshow: Persze hogy érthető, nem akarják, hogy széjjellopják a játékukat a warezhuszárok. :)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#3381) tikshow válasza cain69 (#3379) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Online SP, annyi lesz a különbség az Open és a Solo között, hogy Open lesz húsvér ember által lapátolt hajó, Soloba csak NPC, viszont a gazdaságnak egyeznie kell, ezért csinálják így. Szvsz érthető a dolog.

(#3382) duvi válasza cain69 (#3379) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Lesz/van singleplayer (Solo mód), de kell hozzá online kapcsolat a szerverhez. Solo módban ugyan azt látjuk, tapasztaljuk mint a multiban (Open play), azzal a kivétellel, hogy más játékosokat nem látunk, csak npc-ket. Azért van szükség a folyamatos netkapcsolatra, mert dinamikusan változik a világ (pl. piaci árak, készletek). Offline módban nem lehetne ezeket a változásokat követni és egy idő után egysíkúvá válna a játék. Összegezve az alábbi játékmódok érhetőek el (mindhez kell online kapcsolat):
- Solo (egyedül vagy az NPC karakterekkel)
- Privát party ( bővített Solo, a meghívott haverokkal)
- Open play (minden open játékos látszik a másik számára)

szerk: hú de sokan írtunk egyszerre :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8

(#3383) cain69

cain69
(PH! kedvence)

kewl, köszi a válaszokat mindenkinek! :R

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#3384) Terrorista válasza duvi (#3382) üzenetére

Terrorista
(senior tag)

"Offline módban nem lehetne ezeket a változásokat követni és egy idő után egysíkúvá válna a játék."

Így is az, mert semmit nem veszel észre abból, hogy X helyen elfogyott valami Y helyen meg megnőtt. Nem látsz semmit belőle, csak ha magad okozod. Ennyi erővel lehetne teljesen random is, akkor is elhinnénk, mert olyan méreteket ölt a tér, hogy nem tudod biztosan megmondani igaz vagy hamis.

Egyébként önmagában az egész Solo play ingerszegény, úgy ahogy van. Mindent magad fedezel fel, nincsenek játékosok, kisebb az esély arra, hogy a hajódat kilőjjék vagy kiraboljanak. Éppen ezért pont fölösleges ráhúzni a kereskedelmi "dinamizmus" hiányát az "offline" módra, ahogyan Brabenék állítják.

Ez nyilvánvaló a DRM-ről szól, azaz ha nincs net nem játszol. :)

Sokaknál ez (ahogyan leközölték ezt az eglészet) ütötte ki a biztosítékot

[ Szerkesztve ]

OnePlus 5 64GB // Nexus 10 32GB

(#3385) Diopapa válasza Terrorista (#3384) üzenetére

Diopapa
(PH! kedvence)

"Így is az, mert semmit nem veszel észre abból, hogy X helyen elfogyott valami Y helyen meg megnőtt. Nem látsz semmit belőle, csak ha magad okozod. "

Ez konkrétan nem igaz. Szinte csak solo-ban játszottam (Mivel az elején volt pár kellemetlen tapasztalat) és ha pl 2 napig nem logoltam be, akkor is "elromlottak" a kereskedelmi útvonalak, mivel a többi player elhordta az árút. :)

(#3386) duvi válasza Terrorista (#3384) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

"Így is az, mert semmit nem veszel észre abból, hogy X helyen elfogyott valami Y helyen meg megnőtt. Nem látsz semmit belőle, csak ha magad okozod." Hogyne vennéd észre! Két állomás között kamionozol, mert találsz egy jó profittal járó árut. Pár forduló alatt azt tapasztalod, hogy drasztikusan lecsökkent a készlet, pedig te annyit tuti, hogy nem szállítottál el. Ez azért lehetséges, mert közben Open playben, más játékosok is szállítják ugyan azt az árut. Ezt saját tapasztalatból tudom. Amikor durván lagol az Open play, akkor át szoktam menni Soloba és ott folytatom a játékot. Ugyan azokat a készleteket és árakat mutatja Solo és Opan playben is :K . Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy benne van a DRM is a döntés hátterében.

Samsung Galaxy S8

(#3387) Terrorista válasza Diopapa (#3385) üzenetére

Terrorista
(senior tag)

Igen, de külső toolokkal a marketet monitorozva és egy bubiban bezárva játszo(ttá)l.

Ha általánosan nézzük, amikor megnyílik a galaxis is beözönlenek azok az emberek, akik mindenféle toolok nélkül játszanak oly mindegy lesz mit lát marketen 2-3 nap eltéréssel. Én pl. 1 nap után nem emlékeztem arra sem hol logoltam ki, nem hogy mit és honnan szállítottam.

Tőlem elhordhatja npc, player is az árut vagy generálódhat random is az állomáson. Nem egyértelmű a dolog.

Ha látnék Type konvojokat kísérettel vagy nagy tömegeket (mint Jitánál) akkor valósághű szaga lenne a dolognak.

(#3388) Diopapa válasza Terrorista (#3387) üzenetére

Diopapa
(PH! kedvence)

Csak arra az állításodra reflektáltam, hogy nem változik de, változik. Attól még hogy nem veszed észre, ez nagyon is valós dolog. Sőt, órák alatt észreveszed, ha 2 állomás között ingázol, ha más is csinálja, a csökkenő profitot csak észreveszed? Ha nem, akkor neked tényleg felesleges a galaxy szerver.. :D De a véglegesben nem csak ebben lesz tetten érhető, hanem pl a kolonizáció is szépen lassan halad az eddig lakatlan rendszerek felé.

(#3389) duvi válasza Terrorista (#3387) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

- Ha találsz egy jól jövedelmező fuvart, akkor neked mindegy, hogy elérhető lesz-e folyamatosan (akár több napon keresztül) vagy sem?
- "Ha látnék Type konvojokat kísérettel" Én láttam (T9-es) konvojt kísérettel. Legalább 6 hajó volt a konvojban. Elől-középen ment a T9, körülötte mentek a kísérő vadászok. Ha jól emlékszem, akkor LP 98-132 navpontnál voltunk Diopapával.

Samsung Galaxy S8

(#3390) Terrorista válasza duvi (#3389) üzenetére

Terrorista
(senior tag)

" Ha találsz egy jól jövedelmező fuvart, akkor neked mindegy, hogy elérhető lesz-e folyamatosan (akár több napon keresztül) vagy sem?"

Ez most hogy jön ide? :) Amúgy meg mindegy lenne, mert nem akarnám napokon keresztül ugyanott, ugyanazt csinálni. :)

A solo playt meg tiltsák be és emeljék meg a 32 hajó/instancet minimum 320-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#3391) duvi válasza Terrorista (#3390) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Erre írtam:
"oly mindegy lesz mit lát marketen 2-3 nap eltéréssel. Én pl. 1 nap után nem emlékeztem arra sem hol logoltam ki, nem hogy mit és honnan szállítottam."
Nem kritikának szántam, csak szimpla válasznak. Nincs azzal semmi baj, hogy nem ugyan úgy gondolkodunk a játékról. Mindenki más szempontok miatt szereti az ED-t. Van aki felfedezni szeret, van aki fuvarozni, harcolni, bányászni, küldetéseket teljesíteni,vagy ezek kombinációját :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8

(#3392) Asaob

Asaob
(lelkes újonc)

Srácok, ma vagy holnap jön az új beta patch?

(#3393) duvi válasza Asaob (#3392) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Hot off the press news: we will be releasing a final Beta build (3.9) on Thursday the 20th November.

Samsung Galaxy S8

(#3394) Asaob válasza duvi (#3393) üzenetére

Asaob
(lelkes újonc)

Hát ez elég elszomorító! Bár akkor nem értem, hogy miért adják ki mikor 22.-én már jön a gamma verzió ha minden igaz...

(#3395) Menthirist válasza duvi (#3393) üzenetére

Menthirist
(PH! nagyúr)

Kezd már sűrűsödni ez a huszadika... Hivatalosan onnantól kapható a FarCry 4, és a Dragon Age Inquisition is, erre még ez is :)

(#3396) Terrorista válasza Menthirist (#3395) üzenetére

Terrorista
(senior tag)

Bizony, bizony. Pont tegnap kerestem olcsó digitálisan megvehető Dragon Age-t. Még kivárok, mert nem rég szívták be népek az AC: Unity-t. :DDD

(#3397) Menthirist válasza Terrorista (#3396) üzenetére

Menthirist
(PH! nagyúr)

én megrendeltem boltból, miután a sokadik ember és szakmai cikk írt szuperlatívuszokban róla (ez már jelentheti hogy egy általánosságban jó játékot kapok :D). Az ilyen játékokat indulásnál dobozosan jóval olcsóbban meg lehet venni, mint digitálisan. 12k-ért csak be kell sétálnom a párszáz méterre lévő boltba érte. Aztán hogy beszívom-e vagy sem, az kérdés, de ez nem Ubisoft, ez EA (ezt sem gondoltam még nemrég hogy leírom, de tény hogy az Ubi hihetetlenül leírta magát sokaknál az elmúlt 1-2 évben, míg az EA azért a szememben javuló tendenciát mutat, nekem a BF4-el sem voltak gondjaim), no meg Bioware :) Főleg utóbbiban bízok még :)

[ Szerkesztve ]

(#3398) duvi válasza Asaob (#3394) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Csak tipp, de szerintem:
1. Ez a patch már a végleges kiadásnak az előfutára lesz. Több lépésben engedik rá a szerverekre az új tartalmakat. Ezáltal lesz még egy kis mozgásterük a gammáig. Itt még "büntetlenül" tudnak két napig javítani, resetelni a 22-i full wipeig. Utána már elvesztik a wipe lehetőségét (legalábbis, ha betartják az ígéretüket...). Csak patchelni tudnak és finomhangolni. Tehát ez egy taktikai patch lesz holnap.
2. Ha rosszmájú akarnék lenni, akkor azt is mondhatnám, hogy a körmükre égett a megjelenési dátum és most megy a kapkodás... Hamarosan meglátjuk, hogy melyik verzió felel meg a valóságnak. Én még mindig reménykedem az első forgatókönyvben :)

Samsung Galaxy S8

(#3399) Nosam válasza duvi (#3398) üzenetére

Nosam
(senior tag)

Én marha kíváncsi vagyok arra is vajon hány hajó lesz, nagyon remélem, hogy azért nem csak a Python ,a Panther, a Dolphin esetleg még az adder kerül még be. Ha ezt a négyet beletennék akkor lenne benne 15 kezdésnél, azért remélem, hogy nem tíz hajóval vannak elmaradva (és arra ígértek még 5-őt), hanem mondjuk csak 6-7 hajóval voltak hátra és akkor megjelenés napján esetleg lesz benne 18-19 hajó kapásból. Akkor még 3-4 egyéb hajó is bekerülhet az általam soroltakon kívül.

(#3400) duvi válasza Nosam (#3399) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Igen. Jó lenne ha az eredeti 25 hajóból legalább 15-20 hajót megkapnánk kezdésre :K Viszont azzal a verzióval inkább kibékülnék, hogy most kapunk 3 új hajót, cserébe stabil Open playt sikerül hegeszteniük. A többi hajót meg apránként betehetik patchenként :D

Samsung Galaxy S8

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.