Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz underdark #38 üzenetére

    Érdekes olvasni ezeket a véleményeket, szerintem az egész PES egy focira nem emlékeztető japán faszság :D De nem mintha bármelyik (akár szimulátornak marketingelt) focis játék hasonlítana a futballra.

    De szerintem nem is ez a feladata. Egy számítógépes játék az legyen számítógépes játék, a cipész maradjon a kaptafánál. Egy videójáték elsődleges célja pedig a szórakoztatás és nem a szimuláció (vagy pontosabban fogalmazva a szimuláció szimulálása).
    Ezért szerettem a PES 2016-ot annyira, abban nem voltak akkora mesterséges fékek beépítve amik levettek volna abból az előnyből, amit az adott, hogy egy videójátékot irányítok és nem a pályán vagyok. Ha olyan taktikával játszottam, hogy egyből tudtam passzolni, akkor egyérintőből passzoltak a játékosok, nem toporogtak mint a fosó galamb a passz előtt, hanem ha lábra jött akkor adták tovább egy falpasszal. Vagy ha egyből el lehetett lőni akkor ha lövést nyomtam ellőtték.
    Aztán a 2017-től elkezdtek beiktatni teljesen felesleges mozdulatokat ezekbe a szituációkba, átvételeket, labdamegtolásokat, amik kiveszik a játék irányítója kezéből a kontrollt és lehúzzák a játékát, mind emellé feltolták a védelem helyezkedését, labdaszerzését, a kapusok reflexeit irreális tartományokba. Sokszor olyanokat védenek a kapusok ami lehetetlen, máskor meg azt is belepkézik amit öreganyám is védene.
    Mindezt azért, hogy ne legyenek 15-0-ás meccsek, pedig simán van ekkora különbség egy fogalmatlan és egy olyan játékos közt aki pár évet már eltöltött a játékkal, csak a játék kompenzál, hogy a játékosok x%-nak ne menjen el a kedve az egésztől.

    De ennek nem erről kellene szólnia, legyen elsősorban egy jó számítógépes játék, aztán legyen futball élmény, és harmadiknak legyen fair, de ne fejjel lefelé.

Új hozzászólás Aktív témák