Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bs73

    csendes tag

    válasz meroly #30 üzenetére

    "Aha, szóval ezek 450MHz-en mennek? Azért lett leállítva anno a Westel0660, mert kellett a frekvencia. Egyébként sokkal költséghatékonyabb, mert kevesebb torony kell, nagy a hullámhossz, tovább eljut.
    Hogy használod? Itt mi a szolgáltató? Vannak percdíjak? Van sim kártya? Hangminőség?"-
    -Csak nálunk mennek 400MHz közeli sávban!
    A világon ugyan az a gyártó 3 féle készüléket készít!
    Vannak a 400MHz környékiek, az 500MHz környékiek és a 900MHz környékiek!
    Nem mondhatok pontosabb infókat, mert nemzetbiztonsági kategória:)
    Mi a 400MHz környéki rendszert használjuk.
    A 450MHz-es rendszer nem most lett leállítva, hanem 9 és fél éve.-ott voltam, mert egy-két BTS-t én kapcsoltam ki, bár már nem üzemelt.Az a rendszer a valamikori Westel 06-60 volt és a Westel 900 divízió valahogyan ebből a csapatból vált ki és a végén ezt a céget ette meg a valamikori "leány vállalat".
    A 06-60 nem azért lett leállítva mert kellett a freki, fordítva viszont igaz:azért is választották ezt a sávot, mert ez volt éppen szabadon, a valamikori 450MHz-es környékén.
    A tornyok száma kb a huszad része a GSM tornyok számának, ezért érthető a helyenként csak kültérben, vagy még ott sem teljesen korrekt térerő.
    A hullámhosszban igazad van, a 450MHz környéki freki hullámhossza kb a kétszerese a GSM freki hullámhosszának:ergo jobban terjed, de világot ez sem vált meg!
    A szolgáltató nem tudom mennyire publikus, de benne van a T-Mobile is!:)-valamikori W900!
    -rendszeren belül nincsenek percdíjak, sok esetben nem lehet nyilvános hálózati irányba telefonálni..., de pl én egy kód beütése után ezt is tudnék, mert fix készülékem van és a szolgáltató kiszámlázza, tehát nem használom.
    A SIM helye az összes készülékben ott figyel, de mivel csak a "vas" tudja és a software nem, így a készülék nem igazán reagál a bele helyezett SIM-re.
    A hang minősége nagyon sok esetben kiváló, egészen addig, amíg megvan az a minimális térerő, hogy a betömörített hangot, a TDMA u.n.keret jelzéseket megfelelően értelmezni tudja a készülék.

Új hozzászólás Aktív témák