Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz cstomi15 #83896 üzenetére

    Írhatsz nekik hogy lejárt a 120 nap szóval akkor mi a helyzet? Már itt is írtam, hogy fafejűek, mert pl ami a te szeptemberi gondod volt és 21-én reklamáltad annál az áfa október 20-án lett átutalva a NAV-hoz, lett volna lehetőségük a hibás vámolásukat az általad beküldött adatokkal korrigálni, új határozatot csinálni aminél nincs az áfa felszámolva. De nem, ők átutalják a pénzt és majd a követő negyedévi áfa bevallásuknál (ezért 120 nap) visszaigénylik (ha úgy gondolják hogy tévedtek) a NAV-tól aztán a visszakapják akkor adják vissza neked. Többszörösen törvénytelen ez eljárásuk és nem tudunk sehol panaszt tenni.
    Az sem zavarja sem őket, sem a NAV-ot hogy dupla áfa fut be a költségvetésbe egy vásárlás után, ugyanis addigra mire a Posta átutalná az áfát az eBay a német adóhatóságon keresztül már elküldte a NAV-nak azt amit kifizettél.
    Az Uniós szabályozás és a magyar is tiltja a kettős áfáztatást, a NAV jogtalan haszonra tesz szert a Posta miatt, ami lényegében bűncselekmény.
    Többször leírtuk a Postának hogy ez így nem jó, én személy szerint a 3 legfőbb vezetőnek is, de semmi reakció nem történt, válaszra sem méltattak.
    Amíg a NAV nincs feljelentve a költségvetési csalás indokkal addig semmi nem fog történni, ezt viszont senki nem vállalná fel a mostani körülmények közt.

Új hozzászólás Aktív témák