Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AlerMeta

    csendes tag

    Sziasztok!

    A témát azért hoztam létre, mert furcsamód nem látok hasonló témát.

    Szeretném, ha lenne egy hely ahol meg lehet beszélni hogy, honnan és milyen e-book reader-t érdemes vásárolni az egyéni preferenciák alapján. Jómagam még kezdő vagyok a témában ezért erőteljesen támaszkodnék a tapasztaltabb kollégák szakértő hozzászólásaira, tanácsaira.

    Úgy látom, hogy manapság egyre többen vásárolnak valamilyen olvasót, és lassan ez a szegmens is megtalálja a helyét az átag vásárlók körében is. Viszont még mindig sok az ismeretlen. Például különböző szoftver és hardver különbségek, ismeretlen fogalmak, nem mindenki számára összehasonlítható készülékek, stb.

    Előre is köszönöm a válaszaitokat.

  • AlerMeta

    csendes tag

    Mindjárt jöjjön egy konkrét kérdés.

    Melyiket válasszam?

    kritériumok:

    - 9.7" méret
    - e-ink, vagy e-ink pearl (pearlnek jobban örülnék persze)
    - angol és lehetőleg magyar felolvasó szoftver
    - wifi, és lehetőleg bluetooth
    - tudjon sok ebook formátumot.
    - Lehetőleg legyen érintő képernyős
    - Lehetőleg legyen fekete, vagy sötétszürke kivitelben.

    Sikerült alapvetően két játékosra leszűkíteni:

    1. Onyx Boox M92
    + E-ink pearl
    + 800 mhz CPU
    + 256/4096 M ram/flash (nem jelentős a 32gb tekintetében)
    + usb töltő
    + borító

    - kevésbé jól elhelyezettnek tűnő gombok
    - A felolvasó szoftver nem tud magyarul és nem várható a jövőben.

    2. PocketBook Pro 912
    + A felolvasó szoftver tud magyarul is!
    + a gombok jó helyen vannak, külön gombok wifire, hangerőre, pozicionálásra stb.

    - nincs hozzá semmi alapból (töltő, borító)
    - 533 mhz CPU
    - 256/2048 M ram/flash (nem jelentős a 32gb tekintetében)

    Szóval alapvetően Pearl vs. magyarul tudó felolvasó szoftver.
    Nekem mindkettő fontos lenne.

    Kérdések:
    1. Van e valamilyen lehetőség a felolvasó szoftver tekintetében az Onyxot "felokosítani" ? (Program portolás, stb.)
    2. Van e lényegi különbség a két olvasó kijelzőjének láthatósága között? Avagy ha valaki már látta a két készüléket élőben egyszerre, annak mi a tapasztalata?

    Mint írtam szeretnék fekete, vagy legalábbis sötét készüléket erre ha jól láttam magyar boltokban nincs lehetőségem jelenleg. Csak fehér/világos szürke változatok vannak.

    Találtam egy német webáruházat ahonnan lehet rendelni jó áron, megfelelő színben:
    Onyx Boox M92 black
    PocketBook Pro 912 dark grey

    Viszont amennyiben PB 912-t vásárolnék és nem magyarországi hivatalos eladótól venném, akkor a magyarországi disztribútor honlapján levő megjegyzés alapján elesnék a magyar nyelv használatától.
    lásd az utolsó sort

    Ez mennyiben igaz?
    Nekem ez valamiért kamunak tűnik, bár ismerünk ilyet például a HTC telefonok terén is (lásd gyorsbolt)...

    A problémám igazából az, hogy a német boltban legalább lehet kapni sötét színű készüléket és ráadásul még szállítással együtt is 15 ezer forinttal olcsóbb mint itthon. 330euro (99.000ft) vs. 114.000 ft.

    Bármilyen hasznos tanácsnak, meglátásnak örülnék.

    + Néztem a pocketbook különböző nyelvű oldalait és egy alábbi érdekességet véltem felfedezni a firmware letöltéseknél:
    sw_20111215_912_NA_2.1.2_user.zip (amcsi,izrael,cseh, de a 602-nél a magyaron is)
    sw_20111215_912_LIBRI_2.1.2_user.zip (magyar, bár a 2.1.2 még ott nincs fenn, de a link él, német, francia)
    sw_20111215_912_CIS_2.1.2_user.zip (orosz, ukrán, moldáv, kazah)

    Ez az NA, LIBRI, CIS mit jelenthet? Esetleg, hogy alapértelmezetten milyen e-book bolt linkjét telepítse rá?

    Ja igen. Ha kinntről hozatom és elromlik garidőn belül, akkor mindenképpen ki kell küldeni javításra, vagy itthon is el kell hogy fogadják garanciális javításra?

Új hozzászólás Aktív témák