Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Kár hogy ilyen gyéren látogatott ez a topik. Valószínűleg a legtöbben ha tudják is hogy van hobbi szinten felhasználható drón, azt gondolhatják hogy ez nagyon drága, és nem foglalkoznak vele(ahogy én is pár hónappal ezelőttig) Teljesen véletlenül bukkantam rá egy hirdetésre (ugye adblock mellett elkerül a legtöbb célzott szemét), ami egy DJI Phantomot reklámozott, és igaz hogy drágának találtam de mégsem több ezer euróba került mint ahogy én azt addig gondoltam.

    A másik nagy gond szerintem, hogy a legtöbb játék besorolású gép 40-50 repülést bír, és utána cserélni kell minimum a motorokat. Saját gépet viszont nem kezd el csak úgy bárki építeni, mert fogalma sincs hogy mihez kezd ha megakad, talál-e valakit aki segít stb.

    Ez utóbbit próbáltam meg orvosolni, és belevágtam egy saját gép építésébe ami elsőre igen meredeknek tűnt mivel nem értettem egyáltalán hozzá. Videókból és egy ismerős által sikerült kiválogatni mi kell a géphez. Megrendeltem, és sikeresen össze is szereltem, közben fotózgattam, mert úgy gondoltam hogy amint kész vagyok, leírom a tapasztalataimat, és készítek egy hosszabb cikket, ami nem arról fog szólni hogy lépésről lépésre veszem mit hogy kell, hanem összegyűjtöm a szükséges anyagot, és én csak a saját meglátásaimat teszem hozzá, ami mivel teljesen kezdő vagyok, nagyjából pont azokra a kérdésekre ad majd választ ami a legtöbb hezitálót érdekli.

    Szóval itt az első bejegyzés ami a alkatrészek kiválasztására fókuszál. Remélhetőleg a hétvége folyamán befejezem a hogyan készült cikket is.

    Remélem lesz aki hasznosnak találja, és kedved kap saját gépet építeni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák