Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Amarton #33 üzenetére

    Sparkot itthon (Fly More combo) 189k-ért, Mavicot, szintén ilyen felállásban 360-ért már kapsz. Igen, ha akarsz, erre igénybe veszel care-t. Az, hogy melyiket akarod, szerintem főképp ízlés kérdése, mert technikailag nem nagyon van miről beszélni.

    Szerintem:

    Spark:

    Pro:
    -Kicsi, tényleg és kompakt mindenben. Szállítás, etc.
    -Új technika, sok minden új, szoftveresen még csak ezután jön vagy épp most jelent meg hozzá.
    -Relative olcsó. Azaz ebben az árban ilyen méretben, ilyen tudással csak pár gép van, ami pariban van vele. De van.

    Kontra:
    -Relative kis rep idő, emiatt szűk rep idő, sok akku kellhet huzamosabb filmezéshez/szelfizéshez
    -Kicsi range, ami lehet, hogy a legtöbb embernek elég, de kisebb, mint a Mavicnak. Akinek ez számít, annak hátrány. Akinek az elvi 2km elég, annak ezzel nem lesz gondja. De a kisebb range terepen is szűkebb keresztmetszetet ad
    A bruttó 15 perc rep idő, az maximum 10 perc lesz nettó. Mire felszállsz, beállítod, mit hogyan csináljon, és időben lehozod, a kettő közt max 10 perc van. Ez lehet, hogy elég lesz egy Downhill, vagy bármi más rövidebb filmezéshez, de nagyjából ennyire lehet vele tervezni. És éppen ezért több akku kellhet, ami megdrágítja végső soron a gép vásárlását.
    -"Csak" FHD 30 FPS, ami viszont a legtöbb embernek otthonra elég lehet. Technikailag szerintem elég lehet, de 2018 derekán szerintem illett volna egy 4K képes kamera bele.
    -2 tengelyes gimball, ami csak a mavichoz és a többi 3 tengelyes gimballal ellátott gépekhez viszonyítva lehet hátrány, normál felhasználásra nem igazán gond. De számolni kell vele, ha különbségeket sorolunk fel. ;)

    Mavic:

    Pro:

    -Ő is kicsire összepakolható, jól hordozható
    -Nagy range
    -Hosszú repidő (relative, a sparkhoz viszonyítva nettóban a duplája)
    -Egyre barátságosabb lesz az ára
    -Gyors és halk is
    -Jobb kamera

    Kontra:

    -Drága még mindig
    -Szerkezetileg hagy némi kívánnivalót maga után. Kérdés, hogy a 137652164317523765. ki-be nyitogatást hogyan viseli a technika
    -Kamerája csak a sparkhoz viszonyítva jobb, amúgy egy P4-hez képest alulmarad.

    Hasonlítgathatjuk sokáig, de ebben igaza volt Jackal_ -nak. A két gép célközönsége nem minden esetben ugyanaz.
    Gyanítom, hogy a leendő vevők közül sokan olyanok lesznek, akik már egy meglévő Dji drón mellé veszik, mondjuk egy Phantom mellé.
    ;)

Új hozzászólás Aktív témák