Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1430

    senior tag

    válasz 1430 #21 üzenetére

    No akkor még egy utolsó OFF, aztán részemről nincs több kérdés bíró úr! ;]

    Megtaláltam a harmadik 3G túrát is, ami 2010 végi. Idéznék egy mondatot: "Tesztünkből persze nem derül ki, hogy egy bizonyos városban melyik a legjobb szolgáltató, hiszen a pillanatnyi mérés eredményét sok változó befolyásolhatja."

    Ebben van egy összegzés az első kettőről (2007. és 2008.):
    "Az első túrát 2007-ben nyomtuk végig, akkor 2400 kilométert utaztunk, 43 helyszínen mértünk, és arra jutottunk, hogy a T-Mobile a legjobb magyar mobilnet-szolgáltató: 1,3 megabites átlagos letöltési sebessége jóval nagyobb volt, mint a Pannon 0,7 megabitje, vagy a Vodafone 0,6 megabitje.
    Két éve aztán megismételtük a túrát, és egy alaposan megváltozott piacot találtunk: még a leggyengébb szolgáltató is jobb eredményt ért el, mint 2007-ben a legerősebb. Az első megint a T-Mobile lett 2,9 megabittel, a második helyen végzett Pannon 1,83 megabitet ért el, míg a Vodafone-nak 1,8 megabit jutott."

    Mivel nem találtam összegzést, gyors összedobtam egy excelt. 51 mérési eredmény alapján a T-Mobile letöltési átlaga 4137 kbps, míg a Vodafone letöltési átlaga 4394 kbps. Előbbi 27, utóbbi 24 helyen volt első helyezett. A feltöltést lusta voltam kiszámolni, a Telenortól pedig elnézést kérek. Bár a Vodafone átlagban valamivel többre jött ki, de hol 2-3 ezer, hol 6-8 ezer kbps-ot mértek, míg a T-Mobile rendszerint az átlag körül mozgott (4-5 ezer kbps). Tehát ebből is látszik, hogy ez a "leggyorsabb" kifejezés milyen marketing fogás, és csak remélem, hogy nem ez alapján fognak döntést hozni az emberek. Nyilván a T-Mobile fenyegetőbbnek érzi ezt a marketing fogást, és ezért ment a GVH-hoz.

    Szóval mi van a Digivel? Már ő is viszonteladó? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Új hozzászólás Aktív témák