Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lolis4TheWin

    újonc

    Hali, nagyon nem értem az oldal struktúráját, szóval nem tudom, hogy ide kell-e írnom amit akarok, szóval elnézést.

    Minap hozták be az optikát hozzánk, kaptunk egy huawei modemet (vagy routert, nem tudom eldönteni). Ez eddig okés, de utána van kötve a saját eddigi routerem. A digis szerelő azt mondta, benthagyja, mert erősebb mind amit ők adtak.
    Egy Tplink Archer C20.

    Az a probléma, hogy eddig minden utp-t a TPlink routerből hoztam ki és így ki is volt építve egy kisebb hálózatom (teljesen hülye vagyok a networking-hez). 2 fájlszerver és 2 gép plusz egy telefon ami ezekkel kommunikál.

    Az utp-t átdugtam a Huawei routerbe, így van netem a saját gépemen. Innen akartam elérni magát az egyik file servert (egy laptop). De ez a laptop wifi-vel csatlakozik a TPlinkes routerhez. Vagyis nem tudom elérni magát a szervert az asztali gépről.

    Mit kellene csinálnom a Tplink Routerrel, hogy egy hálózaton lehessen minden eszközöm, de a wifit maga a TPlink adja?
    (Gondokodtam, hogy bridge-be kötöm, de akkor feleződne a sávszélesség)

    Laptop: Lubuntu 20.04
    Saját gép: Windows 10 Pro
    Telefon: Iphone Xs
    Digi adta: Huawei HG8143A5 (PPoE) [192.168.0.100.1]
    TPlink: TPlink archer c20 (Dinamikus IP) [192.168.0.1]

    Móriczka ábra a hálózatról (elnézést a minősége miatt):

    ( https://kepkuldes.com/image/Qu4E0t )

  • Lolis4TheWin

    újonc

    Szóval ha a huawei routert valahogy sikerül bridge-re konfigurálnom akkor egyszerűen a bejövő forgalmat továbbítja a TPlink-nek?
    Vagyis akkor a huaweibe megy a "betáp" de a TPlink végez mindent.

    És hogyan tehetem meg, hogy bridgere konfiguráljam a huawei routert?

    (új router pedig tervben volt, de egyenlőre nincs szükségem nagyobb sávszélességre)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák