Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothzoli

    tag

    válasz Gaben01 #13986 üzenetére

    Szia.
    Nem értem hogy 20/10 ugye PPPOE csatlakozásról beszélünk akkor milyen modem van nálad?(20/10-es digi net ZTE ZXA10 F625A modemmel)
    Alapból van egy kis szürke doboz amin van 2 csatlakozás. TELEFON és NET.
    Ha modemes kábeles neted van ott nincs 20/10 csomag max 2/1 meg 4/1 ami jelenleg a diginél felvan duplázva.

    Szóval 20/10 gondolom PPPoE csatlakozás tehát LANOS internetről beszélünk.

    Nálam 40/20 van, Tplink 841N 300mbps wifi router meg ugye az alaplap integrált lankártya.

    Digitől ugye jön coax tvbe meg az UTP -> kis szürke doboz --> telefon, net(utp).
    Net(utp)--> Router (PPPoE beállítás) username,password amit a digi generál, rajta van a szerződésen vagy ha felhívod őket akkor adatok,szerződés szám egyeztetés után kiadnak ha netán ott lenne gond.

    Akinél nincs router ugye ott a Net kábel be LAN kártya , gépen létrehoz új kapcsolat (PPPOE) username,pw majd csatlakozás.

    Speedtest mérést digi nem fogadja el --> [link] ezen mérd meg. Kiválasztod LAN esetén 400mb csomagot. Elkezded letölteni 50% dobsz egy printscreent paint kiment kép. Letöltötted a 400mb csomagot majd feltöltés és amint ez az ablak végig ment arról is Printscreen paint kép kiment.

    Tehát van 2 képed le és feltöltésről. Ezt elküldöd hibabejelento@digikabel.hu címre ügyfélszámmal, hiba észleléssel stb, mobil elérhetőség.

    Azt a ZTE modemet lődd ki. Net kábel, router be a gép , routeren PPPoE username,password és mennie kell.

  • sfdrakex

    nagyúr

    válasz Gaben01 #13986 üzenetére

    Biztonsági programok mik vannak a gépen? Torrentben a kapcsolatok száma mennyire van magasra állítva?

    Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

  • Gaben01

    senior tag

    válasz Gaben01 #13986 üzenetére

    Ma reggel jött a szerelő a DIGI-től.Érdemes volt addig szívnom a vérüket,míg küldtek valakit.Azt mondta,hogy a bejövő jel nagyon gyenge,nem az ONT a probléma okozója.Sajnos nekem időközben el kellett jönnöm otthonról,így csak annyit tudok,amennyit a feleségem megértett a dologból.A ZTE-t nem cserélte, a kábelekkel mókolt,a ház előtt az oszlopon is fent volt.Annyit mondott,hogy ha a hiba továbbra is fent áll,akkor jön újra. Tehát az ügyfélszolgálaton hiába szajkózták minden alkalommal,hogy náluk minden rendben van,biztos én vagyok a hülye meg a routerem a szar,kiderült, hogy mégis náluk volt a probléma. Csak kellően erőszakosnak kell lenni és kérni a szerelő kiküldését,ami így nem került plusz pénzbe,mivel a szolgáltatói oldalon volt a hiba.

    http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

Új hozzászólás Aktív témák