Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JuliuS

    tag

    válasz PK58 #346 üzenetére

    az M1-en bizony vannak összenyomott képű adások, amikor a 4:3-as képet sikerül nekik széthúzni 16:9-re. Mondjuk én már nem használom a Digi boxot, hanem a tévé (Samsung B650) tunerjére bízom a dolgokat. Ott a képernyőhöz igazítás beállítás mellett a legtöbb esetben jól beállítja a képet (4:3-asra, amikor olyan az adás, és szélesvásznúra, amikor 16:9-es - de a boxokkal ellentétben én magam felül tudom bírálni a beállítást). Egyébként érdekes, hogy amikor képernyőhöz van igazítva, akkor sem tökéletesen 16:9-es a kép, hanem a két szélén van cirka fél centis fekete sáv. 16:9-es vagy automatikus váltás beállításoknál kicsit nagyít rajta, ilyenkor nincs a szélén fekete rész, viszont ebből következőleg alul és felül levág pár sort.

    A világ sajnos nagyon lassan halad a 16:9-es méret felé idehaza. De valóban, volt már RTL-en is és TV2-n is szélesvásznú adás (BL-t például úgy adják, ilyenkor nagyítás módba állítva a tévét pont kitölti a képet a meccs).

    Eurosport és a NatGeo mellett én még dobnék egy szavazatot a Discovery HD-ra is!

Új hozzászólás Aktív témák