Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nOvOp

    senior tag

    XIX.
    Itt jónéhány adás elment ill. kiírja, hogy jelenleg mi megy, de sötét a kép.
    Azt megtudjátok mondani, hogy a kép minősége mitől függ? Nem kockásodik a kép, nem akad, de a digitális adásnál én jobb minőséget képzeltem el. Csatolok egy linket, amit HD STB-vel vettem fel (ilyen a minősége a TV-n is). Ez olyan mint egy rossz minőségű video, melyet legjobban a logónál lehet látni, ahol a kontúroknál lehet látni a kockákat (ill. nincs kontúr). (a többi adásnál is tapasztalható csak nem ilyen mértékben)
    Ezt a képminőséget befolyásolhatja a lakáson belüli elosztások vagy akár a házban lévő jel? A szerelőt kétszer is kihívtam, egyszer erősített az analóg jelen, másodszor pedig azt mondta, hogy ezen a minőségen nem tud állítani, mert ha nem akad, nem kockásodik, akkor ő többet nem tud segíteni. (egyébként azt mondta, hogy ennek semmi baja..) Kérdés tehát, hogy ennek jobbnak kellene lennie vagy ne várjak csodát? A HD adások egyébként szépek. És még egy kérdés a digis HD STB-vel kapcsolatban. Kiírja a Qualityt és a Level értékét. Ezek mit befolyásolnak, mert idáig senki nem tudta megmondani, még a diginél sem. 300-as frekiken Q:100, L:50-55. A 700-as frekiken Q: 40-80, L:<40. És itt is a 700-as frekiken lévő adások elég rosszak.

Új hozzászólás Aktív témák