Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz Lamair #166 üzenetére

    Megértem a problémádat. A falban lévő kábelt nem szívesen bántanám Én sem. Néhány információ, amely segíthet a kábelezés minőség megítésélében.

    A koax kábel hullámellenállását (RG6 = 75 ohm) a középső ér átmérőja és az árnyékolás átmérője közötti különbség és a közöttük lévő anyag dielektromos állandója (tipikusan habosított műanyagba zárt levegő) határozza meg. Ha mechanikailag változik ez a távolság érték, megváltozik a hullámellenállás és az így képződő jelvisszaverődések jelszintcsökkenésben nyilvánulnak meg. Tipikusan ilyen a sarokban elvezetett, derékszögben meghajlított koax. A jobb minőségű kábelek nagyobb mechanikai igénybevételt is kibírnak.

    A koax kábel által a környezetből felvett zavarokat az árnyékolás minősége befolyásolja. A árnyékoló harisnya sűrű szövésű drótfonat. Minél sűrűbb, annál jobb ... Jobb eredményt lehet elérni ebből a szempontból "tri-shielded" típusú kábelekkel (3x árnyékolt koax: alufólia - harisnya - alufólia). Ezek között is vannak különbségek

    Én egy jó minőségű koax-t választottam: CommScope F667TSV tri-shielded A UPC is használta nálam az első telepítés során. Sűrű szövésű árnykoló harisnya és jó mérettartás jellemzi. Egy ilyen gyártmány hajítottam ki, mivel nagyon ritka volt az árnyékoló harisnya szövése:UNIO CABLE tri-shielded. Ezt a DIGI alvállakozója használta a hálózat bővítés során. Lehet máshol jobb kábelekkel dolgoznak.

    Feltételezem, hogy a falban vezetett kábel falicsatlakozóban végződik. Ha kiveszed a konnektort a falból (1 fedél rögzítő kicsavarása + 2 rögzítést biztosító csavar meglazítása) és eléd tárul a lecsupaszított koax. Ha "sűrű szövésű" árnyékoló fonat borítja (nagyon szorsan egymás mellé tekert vékony huzalokból áll) akkor rendben van. Ha fali csatlakozóból a TV-be "menő" kábel "TESCO gazdaságos" kínai, akkor dobd ki (Én is ezt tettem). Az ilyen kábel sokkal vékonyabb mint kéne, a csatalkozók anyag és mérettűrése borzalmas. Ha van "affinításod" a szereléshez inkább csinálj egyet, ha nincs akkor a helyi antenna szaküzlet biztosan készít neked megfelelőt TG áron.

    A csatlakozók típusa (F-dugó, antenna dugó / hüvely) anyaga, méretpontossága (gyártó függő), szerelési módja (csavaros, crimp, komperssziós) és a szerelés kivitelezése (kábel tv szerelő) hasonló problémákta okozhat mint a koax kábel, plusz a hibás kontakt még súlyosbíthatja is ezeket. Ha megpróbálsz óvatosan mozgatni egy ilyen szerelt csatlakozót, akkor az analóg adásban látható "változást" kell okozniuk. A rosszult szerelt csatlakozót akár ki is tépheted, vagy elforgathatod a csatlakozóban a kábelt, ezért csak óvatosan.

    A splitterek, toldók, stb... Mivel az egész átviteli lánc minőségét a leggyengébb láncszem határozza meg, ezért ez sem lehet rossz minőségű:

    A PCT csatlakozók, splitterek a UPC által nálam használt kompressziós F csatlakozók és splitterek gyártója. A CabelCon sem rossz alternatíva.

    Hát hirtelen ennyi jutott eszembe ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák