- Huami Amazfit Bip okosóra
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Aktív témák
-
egoistus
tag
Jabba nem akarlak benneteket bántani de ha jol tudom ennek a topiknak dmcc internet a neve és nem digitális tv-k, amit mellesleg nem ártana debreceni digi zrt-s internetre átirni. bisztos van ennek a témának is topikja osszátok ott az észt kössz. hogy a témára reagáljak ez a net amit nyujtanak elég érdekes mérem az általatok is használt programmal (speedtest.net csak nem tom hogy lehet belinkelni az eredményt) kb50-60ms ping 1600-1900mb/s down 400-500 mb/s up és ha megnézem a counter strike source keresővel hogy hány szervert találok 100 ms-os határon belül furcsa dolgot tapaztalok mert csak párat találok ott meg pont nemjáccik senki
ugy hogy valami nem tiszta nekem itt. lakisoft neked mit fizetnek hogy ugy futtatod őket mint egy verseny lovat? Más esetleg tapasztalt valami hasonlót, azt még hozzá teszem ezt csak 18:00 és 21-22:00 között tapasztalom este 22 után rendbe jön. Egy dolog vigasztal hogy még mindig a legolcsobb, bár most az upc elgondolkodtatott 5 mb 6990 huf korlátlan, ha stabil megéri váltani.
-
shabbarulez
őstag
Ahogy leírtam már #334-ben a ktv-sek nem csinálnak IPTV-t mert nekik ott a QAM a DTV-re. A digitális tv szolgáltatásnak semmi köze az internethez, legfőképp az internetes adatforgalomhoz. Az egy teljesen különálló szolgáltatás, külön fizetsz elő rá ahogy a sima analóg tv-re is és attól mert nézed nem fog a netes adatforgalmad pörögni. Ez két külön termék ami közös az a kábel, de a kábelnek teljesen más freki tartományát használják egymástól teljesen szeparáltan működnek.
De ez ugyanúgy igen a telecom cégek által nyújtott DTV-re is ami IP alapon működik, ezért nevezik IPTV-nek. Ott is közös a kábel, de mivel annak a kábelnek jóval szűkösebb az áteresztű képessége ezért ott nehéz megoldani a dedikált internet és tv szolgáltatást. Ezért ADSL-nél ha a vonalon nincs elégséges IP kapacitás akkor a két szolgáltatás egymás elől fogja elorozni a rendelkezésre álló sávszélt, ami abban fog megnyílvánulni hogy a tv-zés lassítja majd az internetszolgáltatás. De attól ez még ADSL-nél is két elkülönülő szolgáltatás, külön is van kezelve, előfizetni is külön kell rá. A két szolgáltatás adatforgalmának sincs egymáshoz semmi köze, technikailag is teljesen máshogy van a két szolgáltatás megoldva. Épp ezért lehet akár a Tíhóm IPTV-t pl. a Tíonlány Light csomagjával együtt rendelni aminek csak 1GB limitje van, mert attól mert TV-t nézel annak semmi köze az internetes adatforgalmadhod.
Az internet limitje arra szolgál hogy az extrém letöltők arra kényszerítse hogy fogják vissza magukat. Az extrém letöltőket egyik ISP sem szereti ha náluk foglalja a sávszél és egyik ISP sem sír utánuk ha másik ISP-hez pártolnak át.
Az lakossági internetszolgáltatás best effort jelleggel működik vagyis a közös erőforrásokon sok ügyfél osztozik és mivel ezen ügyfelek nethasználata nem egyenletes így statisztikailag elosztható a forgalmuk a közös kapacitáson. Erről szól világszerte a netszolgáltatás és ez tette lehetővé hogy olcsó legyen így sokan hozzáférjenek ehhez a szolgáltatáshoz. A netszolgáltatás másik fajtája a garantált, itt vonalakat a maximális kihasználtságra méretezi a szolgáltató mert a bérelt vonali szolgáltatásnak ezen elvárásokat biztosítania kell és ez természtesen az árában is tükrözödik mert jóval drágább. Egy lakossági szolgáltatásnál a szolgáltató 1 egységni bérelt vonali kapacitásán jellemzően 50 egység lakossági sávszél osztozik. Egy bérelt vonali szolgáltatásnál ez az arány 1:1-hez.
A nagyletöltők aki egész nap maxon hajtják a vonalaikat kvázi bérelt vonali kihasználtságot generálnak, de ezért közben csak best effort szolgáltatáshoz mért lakossági árat fizetnek. Ráadásul egyedül betelíti az előbb említett 1:50-es content ratiot nem hagyva helyet a maradék 49-nek akinek a szolgáltatása e miatt alaposan leromlik. Márpedig a maradék 49 akár 49x többet fizet mint az az egy hardcore, épp ezért a szolgáltatónak az a 49x több bevétel 49x is fontosabb mint annak az egy HC letöltőnek az érdeke. Épp ezért a szolgáltató megpróbálja kordában tartani a nagyletöltőket, erre szolgálnak az adatforgalmi korlátok de vannak más eszközök is és ezzel világszerte nagyon sok szolgáltató él akár kábelnet akár ADSL fronton.
Egyébként a UPC tulajdonosa(Libery Global Inc.) épp ma jelentette be hogy 2007-ben elindítja a DTV szolgáltatást Magyarországon is és még további érdekeltségét képező országban ahol még nincs, ahol pedig már ott tovább bővítik az ügyfélkört. 2005 év végén az LGI ügyfélkörének kevesebb mint 10% használt DTV-t, 2006 végére ez 19%-ot ért el és 2007-re ezt még dinamikusabban tovább akarják növelni. A észak amerika kábelszolgáltatóknál ez az arány akár 40% feletti szóval van hova fejlődni.
Az LGI publikálta az 2006 év végi eredményeket is. A szerint 1695 ezer analóg és 502 digitális előfizetője van a holland UPC-nek. Szóval úgy tűnik év végén csökkent a DTV ügyfélkör növekedése a nyári nagy növekedés után. Így már kevésbé valószínű hogy év végéig több DTV előfizető lesz hollandoknál mint analóg, bár ezen még az LGI idei tervei még fordíthat. -
shabbarulez
őstag
Ennek semmi köze a DTV-hez, ez az internet szolgáltatásról szól. Az hogy van Fair Use Policy(FUP) a január végi sajtóbejelentés óta lehet tudni, szóval ez nem új hír, max a homárnak újdonság. Eddgi 5, 15, 30 és 60GB-os limit volt most egységes FUP van, ami szerint az minősül extrém használatnak amikor a három egymást követő hónap forgalmának átlaga átlépi a 250GB-ot. Ez messze több mint ami eddig volt, a felhasználók több mint 99%-ának ez nem is igazán korlát mert a közelébe sem szagolnak ekkora adatmennyiségnek. Az átlag felhasználó aki a felhasználók úgy 80%-át teszi ki nem igazán forgalmaz többet havi 1-5 GB közötti értéknél.
A megemelt sávszéllel nem igazán változik a felhasználók adatforgalma. Attól mert valaki 3-4x gyorsabb sebességet kap, nem fog 3-4x többet letölteni. Ezért is emelik a szolgáltatók a sávszélességeket mert annak a legkisebb a költség vonzata, mert egy sávszél emelés után nem sokkal nő a globális adatforgalom. A hálózatoknál pedig az átvitt adatmennyiség a döntő, ahhoz mérten kell méretezni a hálózatot. A felhasználók adatforgalmát a netezési szokásaik határozzák meg, azt pedig nem változik egyik napról a másikra csak azért mert sávszélt emeltek. Pl. aki eddig letöltött heti 5 sorozat epizódot az sávszél emelés után nem fog 20-at letölteni csak azért mert gyorsabb a kapcsolata. A korábbi sávszéljén is letölthetett volna 20-at mert belefért volna, de az emberek ideje véges és ha eddig nem fért bele az időbe napi 4 sorozat epizód megnézése akkor az emelt sávszél mellett sem fog. -
shabbarulez
őstag
Az biztos hogy egy ktv hálózat működése erősen attól függ milyen lelkiismeretesen csinálták meg és mennyit költöttek rá. Abba a tömbházas fejlesztési környezetben ahol a DMCC beruház van akár olyan ktv megoldás is amihez nem kell szűrőzni, mert megoldja a visszirányú zaj problematikáját. Pl. a Teleste Etth megoldásával lehet 100/100 Mbps ethernetet adni, a házakig optikán elvinni a gigabitet. Viszont ez nem sokban különbözik az FTTB+switch+(UTP+coax) kialakítástól csak a közepe egy másmilyen switch a vége pedig szimpla coax.
DOCSIS downstream:
DOCSIS upsteam: [link]
És ahogy írod össze lehet akár több csatornát is fogni, a DOCSIS 3.0 erről szól hogy legalább 4 összefogott csatorna kapacitását adja. A UPC által használt Arris fejállomások is a FlexPath révén képesek erre, ez EuroDocsisnál 220/120 Mbps-et is adhat. Csak a modem az még nagyon drága mert jelenleg a pre-DOCSIS 3.0-ás eszközöknél kvázi úgy csinálják hogy vesznek 4 db DOCSIS 2.0 chipet, egy 4 portos switchet gigabit uplinkkel, vezérlő chipeket és ez így túl drága eszközt eredményez. Ezért ma még $200 de inkább feletti egy ilyen eszköz ami túl drága. De ha megoldják hogy ezt az egészet egy chipben ingegrálják(System on Chip), idővel több gyártó is fog már ilyet kínálni nagyobb volumenben akkor már le fog esni az ára, de ez 2 éven belül még aligha fog eljönni. Addig nem hiszem hogy a UPC nyitna ilyen megoldás felé.
Digitális tv-zéshez fejállomás oldalon is jobb eszköz kell, kliens oldalon is drága set-top box, főleg ha nem csak a digitális műsorszórás a cél hanem a digitális szolgáltatások bevezetése a cél. Mert akkor merevlemezes PVR kell, fejállomáson a VoD szolgáltatások kiszolgálásának megoldása, stb, stb ez pedig mind nagyon sok pénz. Ami persze a havidíjban is megjelenik. A DMCC profilja pedig nem ez a drága de minőségi irányba tart szerintem, inkább inkább a nagyon olcsó felé.
UPC eddig még nem reagált a Tíkom Tíhóm IPTV-jére hisz nem indított saját DTV-t. IPTV-t nem fog a UPC ahogy hollandiában sem ad, a ktv cégek nem csinálnak IPTV-t, nekik ott a jó öreg bevált QAM a DTV-re. Talán azért is nem kapkod UPC, mert nincs igazán félnivalója Tíhómtól, a jelenlegi ADSL infrastruktúra nem igazán IPTV-re való épp ezért nehéz lesz rajta egy jelentős ügyfélbázis a nulláról összeszedni. 2008 végéig terveznek Tíhómnál 100 ezer előfizetőt elérni. UPC ha csak jővőre indul el a DTV-vel és csinál egy erős reklámot neki akkor a 750 ezres ügyfélbázisából ez a 100 ezres áttérítést könnyebben el tudja érni és utána az iramot fokozva bőven maga mögött tudja hagyni Tíhómot.
Olyan rég nincs DTV hollandoknál sem, 2005 év végén indult neki holland UPC és először nem volt túl nagy érdeklődés iránta, alig nőtt a DTV átmigrálók számossága. De utána egy elég erőszakos reklámba és áttérítésbe fogtak aminek hatására nagyobb ütemben elkezdett nőni az analógról DTV-re átmigrálók köre. Tavaly év végén már elkezdték tesztelni a PVR-os STB bevezetését is VoD-dal és év végére már a HD csatorna kínálat is terítékre került. 2006 3. negyedévben 1764 ezer analóg ktv előfizető és 423 ezer DTV előfizető volt holland UPC-nél, 1 évvel korábban ez még 2196 ezer analóg és 53 ezer DTV volt.Talán úgy idén harmadik negyedévre várható az hogy a holland UPC ktv előfizetőinek a fele már DTV előfizető lesz. -
lakisoft
veterán
köszi!
A románok zavarnak bennünket ...
Viccet félre téve !!!
A mai nap alig tudtam a netre felcsatlakozni ...
nem tudom mi lehet a baj de 3 óra és fél hét között nem volt netem...
utána meg egy olyan IP-t kaptam ami már viccnek is rossz - a speedtest.net-en ajánlott szerverként a bukaresti jött be ...
ugyanarra az ip-re :
üdv, lakisoft -
shabbarulez
őstag
193.188.137.x a BIX tartománya, a 25-ös konkrétan az Interware BIX portja. Először elmegy ezen az RDS-es linken Debrecenből Bp-re, ott a BIX-en keresztül át Interwarehez és ott már helyben van az Index szervere. A pingek csak azért ilyen magasak mert agyon terhelt lehet a fejállomás, vagy az a vonal ami Debrecenből feljön Pestre.
Ez itt az RDS BIX portjának(74-es végűt keresd az én tracertemben) adatforgalma [link] Szerintem a román netezőik is először ide jönnek vagy sokat járnak magyar szerverekre. -
shabbarulez
őstag
Gyorsan át lehet állítani a nyelvet.A kereső sor mellett jobbra van 3 szöveg, a középső a beállítások, a nyelvből válasz ki ami az englaza vagy valami hasonló ínglishre hasonlít, mert a magyart ott én nem tudtam megtalálni. Aztán onnan már nem lesz nehéz megtalálni a hungariant. Utána beállítok elmentése és emlékezni fog rá.
-
shabbarulez
őstag
A magyar szolgáltatók felé BIX-en keresztül csatlakoztok, mert az RDS-nek van BIX tagsága. Ha megnézed a #12-ben berakott tracertemet, lehet látni hogy BIX-en keresztül érhető el az a fejállomás IP amit valaki itt korábban berakott. Akkor lehetett látni hogy a fejállomásig nem volt loss és ping növekedés, a gond már DMCC-n belül a fejállomásig volt. Most néztem egy másik tracertet, de úgy látom így csúcsidőben már a fejállomásig is gond van a késleltetéssel.
1 <1 ms <1 ms <1 ms pool41-gw.bp-1031.rubicom.hu [89.147.74.62]
2 <1 ms <1 ms <1 ms 89.147.80.209
3 <1 ms <1 ms <1 ms rubicombix.rubicom.hu [89.147.80.1]
4 1 ms 1 ms <1 ms 195.70.58.210
5 <1 ms <1 ms <1 ms bix.rdsnet.ro [193.188.137.74]
6 96 ms 91 ms 100 ms eutrondp.rdsnet.ro [213.157.160.254]
Csomagvesztés nincs de a ping magas
Statistics for 213.157.160.254:
Packets: sent=1000, rcvd=1000, error=0, lost=0 (0% loss) in 10.106947 sec
RTTs of replies in ms: min/avg/max: 111.827 / 130.358 / 179.146
Gondolom Budapestről Románia felé Derberenben volt egy leállása RDS-nek, aztán úgy gondolták csináljanak már akkor ott egy céget amit rákötnek a kábelre, aztán hajrá. A külföldötök gondolom RDS hálózatán át megy, ami nem valami világszínvonalú. De ha csináltok pár tracertet hamar kiderül merre mennek a bitek.
Aktív témák
Hirdetés
További kérdésekkel a DIGI LAN (PPPoE) topikba fáradjatok!
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Huami Amazfit Bip okosóra
- Suzuki topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Túra és kirándulás topic
- sziku69: Szólánc.
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...
- EVGA SuperNOVA 750W GT 80 Plus Gold full moduláris tápegység / 53 hónap Alza.hu garancia
- Surface Laptop 4 Touch 13.5 Retina Ryzen7 4980U 4.4Ghz 16GB 512GB Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- Gigabyte AORUS B550I PRO AX ITX Rev 1.2 / Beszámítás OK!
- HP 15 Zbook Studio G8 FHD IPS i7-11850H vPro 32GB 512GB SSD Nvidia A2000 Studio Win11 Pro Garancia
- Dell 14 Latitude 7420 FHD IPS i7-1185G7 4.8Ghz 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Napirajz könyv
- Akciós dokkolók, Lenovo Legion Pro 7 RTX 4080/4090 laptopok, licencek, antivírusok
- Bomba Ár! Dell Latitude 3190 - Intel N4120 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest