Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kano

    nagyúr

    válasz pista1 #97 üzenetére

    Igazából az a tartó vicces egy 70x80-as antennához. A Diginek nem ilyet kellene adni és akkor semmi gond nem volna. De lefogadom, hogy akkor is volna gagyi szerelés amit lefújna a szél.
    A szerelő ismerős mesélte, hogy úgy rakták fel az antennát az egyik kuncsaftnak, hogy egy vastag vascsőbe belenyomtak egy másikat(szorult) és arra rakták rá az antennát. Namost ez addig OK amíg nem volt szél, viszont az első szélre elfordult. Erre nem azt a szerlőt hívták aki felszerelte, hanem az ismerőst. Neki kellett gányolni és felrakni az antennát. Az ügyfél ott is fel volt háborodva, hogy fizetnie kellett.
    Szóval itt emberi tisztesség és a Digi kérdése az egész.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • pista1

    csendes tag

    válasz sb #100 üzenetére

    Azt mondod, lehet választani? Jó! Talán a 0 FT-s konstrukció nem megfelelő, nem működik, elfújja a szél.
    Akkor kérlek ez nem választás. Miért létezik?
    Ez viszont nem normális intézése a dolgoknak, hogy majd valaki megunja. Ami így működik, kár belevágni.

    pista1

  • sb

    veterán

    válasz pista1 #99 üzenetére

    De valahol meg kell húzni a határt.
    A te hozzáállásod az abszolút atombiztos megoldásokat keresi. Ilyen megoldás pedig nincs eladható áron.

    Ez ugyanolyan, mint mikor pár amerikai néha beteszi a mikróba a macskáját. Ettől még nem kedztek macsakbiztos mikrókat gyártani mindenkinek.

  • pista1

    csendes tag

    válasz sb #103 üzenetére

    Ez is egy vélemény. Nekem más a véleményem. Majdnem rendeltem kétbeltérist, de hamar kiderült, hogy a digitv honlapján lévő árlista nem igaz (panel, nem panel. ez tény)
    Valamint nincs látható, előre kalkulálható árlista (a szerelést illetőleg) ami magában hordozza a visszaélést, csalást, kontármunkát, stb. (lehet itt ilyenről olvasni)
    Olvasom a szerelők hozzászólásait, biztosan van köztük tisztességes is, de ha a digitv-vel nem jó az üzlet, miért csinálják? A digitv szerelési árán felűl jön a lutri.
    Kapott már valaki számlát?

    pista1

  • sb

    veterán

    válasz pista1 #102 üzenetére

    Az is választás. Van ahol nem fújja el a szél és megfelelő. Ennyi.

    Persze igazad van, hogy biztosabb lenne a Digi és az ügyfél részéről is, ha az alapfelszerelés a legtutibb lenne, de akkor meg az lenne az általános baj, hogy a mocsokdrága cuccot sózzák ránk fölöslegesen.... mert itt ugye nem sok tornádó szokott lenni. Sztem ezzel lenne tele az összes fórum...


    A megunás sem normális ügyintézés, de jelen esetben nincs túl sok más mód, ha az ügyfél nem látja be mit kért és annak mi a következménye.

    Más kompromisszumos mód pedig nincs. Két lehetőség van:

    1. Egységáras, fix csomag. Ezen belül másik két lehetőség:
    -Ha ez olcsó, alap minőség, akkor jönnek a fenti problémák extrém esetekben...
    -Ha drága, extra cucc, akkor meg az a baj...
    2. Változó áras választható csomag: Itt meg mindig lesznek hülyék, akik az ajánlás, a szerelő tanácsa ellenére minimális józan ész nélkül hülyeséget választanak.


    Sztem más megoldás nincs. Én inkább a 2. verziót preferálom és próbálok nem tök hülye lenni.

  • pista1

    csendes tag

    válasz sb #105 üzenetére

    ''A megunás sem normális ügyintézés, de jelen esetben nincs túl sok más mód, ha az ügyfél nem látja be mit kért és annak mi a következménye.''

    Miért kellene belátnia az ügyfélnek, vásárlónak, hogy amit kifizet, az használhatatlan? (pl. elfújja a szél)
    Hol van olyan tájékoztatás, hogy csak a plussz pénzért vett eszközökkel működik?
    Tudom, ez sarkított, lehet, hogy az olcsóbbat sem fújja el a szél.
    De ha elfújja, senki ne mondja, hogy erről a vásárló tehet.
    Ő megvette, használni akarja, aki eladta, rosszminőségű árút adott.

    pista1

  • sb

    veterán

    válasz pista1 #104 üzenetére

    A szerelés és egyéb problémák, amikről írsz, azok pedig léteznek sajnos. De ez általános, nem a Digi egyedi gondja, ez ma Magyarország. Vannak rendes emberek és többen, akik kevésbé azok, a szolgáltatók pedig a legkevésbé sem azok.

    Ezért is állok úgy eleve mindenhez, ahogy leírtam: próbálok én is ''okos'' lenni a témában, mert tudom, hogy bárkivel beszélek a telefonban, vagy bárki jön ki, hiába szakember, soxor köze nincs a témához, vagy csak általánosságban lesz@rja a dolgot.

    Ezért van az, hogy nem bízom az ilyen alapcsomagokban sem.
    Alapcsomag+szerelés=csomag, ami láthatóan semmire nem jó extrém időjárás esetén+kontár szerelés.

    Ezért mondom azt, hogy én inkább majd választok magam, amit lehet és magam minimalizálom a problémákat.


    ps: Tisztelet a kivételnek. Pl Andrásnak. :R

  • pista1

    csendes tag

    Jó, ha valaki ismerve a magyar viszonyokat, jobban körüljárja, jobban tájékozódik, és próbálja kivédeni a buktatókat, az persze rendben.
    Én amit írtam, nem ezért írtam.
    Csak bosszant, ha át akarnak verni, és ha lehet, hát szóváteszem. Itt is tették ezt páran.

    pista1

  • kano

    nagyúr

    válasz sb #107 üzenetére

    Én nem ezt mondtam? :R :U :B

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • sb

    veterán

    válasz pista1 #106 üzenetére

    De mondom: van ahol azt sem fújja el a szél!
    Ez a kulcsa. Ha neki a szereléskor elmondta ezt a szerelő akkor nyilván tudott mindent ahhoz, hogy eldöntse neki melyik lesz a megfelelő.

    Az alap hozzáállásunk abban tér el, hogy te eleve alkalmatlannak tartod az alap felszerelést.

    És mi van az erősebb tartóval? Egy tornádó azt is elvinné. Akkor az is alkalmatlan???

    Ebben a kontextusban nincs ilyen, hogy abszolút alkalmatlan, csak olyan, ami az adott helyzetben alkalmatlan. Ezt pedig az ügyfélnek kell eldönteni! Ezt persze csakis akkor tudja megtenni, ha megfelelően tájékoztatva van.

    Pl van 3 féle tartó:
    -Tudja, hogy szélárnyékban van a tükör: a legkisebbet kéri.
    -Ha nincs szélárnyékban (pl nálunk se lenne ott), akkor hiába az a 0Ft-os megoldás, eszembe nem jutna a legkisebbet kérni. A közepest kérném.
    -Ha pedig tudom, hogy minden évben 3 kisebb tornádó megy el a ház mellett, akkor a legnagyobbat. Minden más esetben a másik kettőt. Sztem ez elég egyszerűen eldönthető!


    És hogy ki a hibás, ha lefújja a szél?
    A Digi kiadta a csomagját, a szerelő kiment, vélhetően elmondta, hogy plussz pénzért lehet nagyobb tartót is venni. Ezután ők tehetnek róla, ha elfújja a szél?


    Mondom, igazad van, hogy nem túl szerencsés ilyen gagyit árulni az alapcsomagban, de minden egyéb esetben meg a te választási jogod sérülne: Vagy azzal, hogy eleve csak a drágább cuccal vehetnéd meg, vagy lennének olcsóbbak is, de pl a szerelő mondaná meg (mert ő tfh ért hozzá, melyik lesz a megfelelő), hogy neked személy szerint melyik árút adja el.

    Leegyszerűsítve: ha nincs választásod vagy ők választanak helyetted nyilván ők a felelősek, de ha választhattál és rábólintottál, akkor azért neked is van benne némi részed.

    Ez logikus, még ha nem is szép, hisz az átlagember nem antenna szerelő, sem meteorológus.

  • sb

    veterán

    válasz pista1 #108 üzenetére

    De ez még csak nem is átverés.
    Nekik aztán tök mind1, hogy melyik tartót szerelik fel neked, hisz úgyis kifizettetik az árát.

    No meg ha a nagyobbat teszik fel, akkor valszg kevesebb bajuk is lesz veled, mint ügyféllel az ilyen szeleknél.


    Szóval az ő érdekük a drága cucc felszerelése lenne. Akárhogy is nézem, az hogy az alapárba a legolcsóbb került be csak az ügyfél érdeke...

  • pista1

    csendes tag

    Majdnem egyhelyben járunk. Azt nem tartom választásnak, hogy veszek használhatatlant olcsóbban, vagy lutri áron jobbat.
    Azért alapesetben kell olyant árulni, amit egy magyar szél (itt azért ritka a 300km/h-s szél) nem fúj el. Azt hiszem, ez elvárható. Vannak szabványok, máshol is.

    pista1

  • gvass

    tag

    válasz sb #110 üzenetére

    Nekem kijött a szerelő, nem mondott az semmit csak felrakta az alapcsomagot, ami azóta is jól szolgál, nincsen az égvilágon semmi baja...
    Volt itt nálunk 120 km/h-ás szél is, de kiváló jelminőségen vagyunk a hunyadival.
    Szerintem, hogyan szerelik fel az is rengeteget számít.
    Ha például, csak két csavarral rakják fel a négy csavaros tartót, vagy eleve gyenge a fal amire felfúrják nem sokat ér a legjobb tartó sem...
    Hangsúlyozom szerintem!!

    [Szerkesztve]

    A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

  • jata

    csendes tag

    Én 6 hete regisztráltam. A szerelő azt mondta,hogy 32. vagyok asorban . Arra vagyok kiváncsi, ogy ha 20km-re van szerelő akkor miért 70km-röl küldik :F

  • Yossarian222

    csendes tag

    válasz bunny #82 üzenetére

    bunny,

    A 'Humax II' beltéri esetében az 1.00.04 szoftver verzióra történő frissítéssel kapcsolatban ez olvasható : [link] :)

    Az 1.00.04 frissítés végrehajtásához pedig Esicy, a 2007. 01. 27. 21:35:44 időponttal elküldött hozzászólásában leírta a frissítési módszert - [link]

    Én azért frissítettem, mert az olvastam hogy a Humax beltérinél Macrovision védelem van. A Macrovision védelem pedig azt jelenti, hogy nem lehet az ilyen védelemmel ellátott Humax-műholdas-beltéris set-tel műsorokat rögzíteni sem videorecorderrel sem pedig DVD recorderrel. Én egyébként nem vettem észre különösebb változást a frissítés után, igaz műsort sem próbáltam rögzíteni még! :B

    Kérem, ha bárkinek általánosan a -Hyundai vagy a Humax beltéri- szoftverfrissítésével kapcsolatban bővebb információja van, írja meg mindenképpen! :R

    Köszönöm : Yossarian222

  • mogyesz

    aktív tag

    válasz LazzL #95 üzenetére

    Csak Andrást ismervén, felmérte a helyzetet, és gányolni nem fog. Inkább nem is szereli fel. Neki fontos a jó híre, ami azért valljuk be, meg is érthető...

  • Kiskutya

    veterán

    válasz pista1 #113 üzenetére

    egyetertek veled tokeletesen igazad van ha en fizetek 1 szolgaltatasert az legalabb alapbol mukodjon rendesen es ne az legyen hogy a szel miatt nincs kep! mondjuk ha fejrol lenne szo es arra mondjak hogy ha jobbat veszek akkor szebb lesz a kep azt meg megertenem de hogy azert vegyek dragabb falitartot mert elmeozdul a nagy szeltol az mar kicsit durva. ezeket alapbol ugy kellene megcsinalni ha ingyenes a szereles hogy tokeletesen mukodjenek es most en nem tornadora gondolok de meg akkor is kotelesek garanciaban megcsinalni.

    hmm...

  • Yossarian222

    csendes tag

    válasz gvass #114 üzenetére

    gvass,

    Nekem is az eredeti Digi-s tartót tette fel a szerelő és nincs semmi gondom vele. Most már második napja elég erősen fúj a szél, ennek ellenére nem ''fújta el a szél az antennámat''! :D

    Egyébként szerintem a tartó konstrukciós kialakítása mellett a felfogatása is lényeges, ugyanis ha hosszú tiplivel és hosszú-''izmos'' csavarral fogatják fel akkor a szél a ''házzal vagy azzal a faldarabbal amelybe belecsavarták'' együtt fogja ''elfújni''.
    De abszolút ''atombiztos'' felfogatási módszer nincs, ezt ne is várjuk. Megfelelő idő elteltével ugyanis minden anyagot ''kikezd az idő vasfoga''!
    Nem tudom hogy valaki látta-e már hogy a buszok vázszerkezete hogyan néz ki azelőtt mielőtt az üvegeket helyükre tennék? Hát elég vékony kis ''pálcika vasakból'' állnak ezeken a részeken a buszok, ha a majdani utasok látnák ezt nem tudni hogy kinek lenne ''bátorsága'' utazni bármelyik buszon!?
    Egyébként én is erősített tartóval szerettem volna szereltetni, de a szerelőm azt mondta hogy az eredeti is elég lesz, nem lesz vele semmi gondom. Kellő alapossággal szerelték fel nálunk ezt az eredeti Digi-s tartót és remélem nem is lesz ezzel nekem ilyen gondom (...mármint hogy ''elfújja'' majd a szél...). :)

    Úgyhogy én nem is ''bántanám'' a Digi-t azért mert az eredeti tartóval szereltet és nem egy úgynevezett ''atombiztos'' tartóval, mert olyan ahogy az előbbiekben leírtam nincs. - Szerintem legalábbis... ;)

    Üdv.: Yossarian222

  • Rick4

    félisten

    válasz sb #100 üzenetére

    gondolom, ez a falitartó- komplett garancia dolog hasonlítható ahhoz, hogyha veszel egy autót, és arra kapsz gumikat. ha a gumi rossz, akkor az autó nem megy, és mivel a gumi ugyanúgy garanciális része a dolognak, mint itt a falitartó, sajnos aki adta, az köteles garanciában javítani. Elvileg azért megy ki a szerelő, mert a kedves ügyfélnek csak fizetni kell, szerelni nem. Miért is javíttatná- esetleg cserélné a saját költségén? a felszerelt működőképes szerkezet attól lesz működőképes, hogy a beltéri bekapcsol, a fej veszi az adást, a tartó meg ott tartja a tükröt, ahol fel lett szerelve. ha bámelyik meghibásodik, az garanciális tényez. kivéve, ha szétkalapálod a tartót, beleforrasztasz a beltéribe...de ez nyilván nem ide tartozik.

    [Szerkesztve]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • sb

    veterán

    válasz gvass #114 üzenetére

    Az baj, ha nem mondott semmit!!! Vagy annyira biztos volt a dolgában a szerelő, hogy tudta, az elég lesz. Én ebben szeretnék hinni, de félek, hogy nem ez volt az oka. :)

    És hogy mi számít. Nyilván sokminden. Lehet szélvédett a hely, vagy teljesen védtelen is a széllökések ellen. Nyilván a magasság is számít, stb, stb...

  • sb

    veterán

    válasz Rick4 #120 üzenetére

    Rick4, Kiskutya,

    Értem a logikátokat, de szerintem hibás. Ott hibás, hogy túl sokszor hangzik el az ''alapból'' szó, aminek itt nincs értelme. Mi az, hogy alapból? Itt nincs alapeset. Itt több eset van, amihez lehet megfelelő megoldást választani!!!

    A kis falitartóhoz az alapeset ezek szerint a 100km/h alatti szél. A nagy meg többet bír el.

    Hátha az autós példán keresztül világosabb lesz mire gondolok: Nyilván ha vesztek egy ''alap'' autót pl, kimentek vele a szikás terepre és kitörik a lengéscsillapító, meg felzúzzátok az alját hiába mentek reklamálni, nem lesz garancia, mert nem arra lett tervezve. Ha tudtátok, hogy eleve ilyen lesz, akkor lehet, hogy vmi ennek megfelelőt kellett volna venni és fizetni.

    És akkor ''alapból'' rossz volt az az autó? Nem. Ha elvagytok vele aszfalton, akkor bírta volna 20 évig.

    Na kb a fali tartónál is ez a baj: hogy mi az ''alap''. Vannak olyan esetek (mint a fenti postokból is látható, még ekkora szél mellett is!!!), amire tökéletesen megfelel.

    Vagy ennyi erővel kardoskodhatnánk amellett is, hogy ne áruljanak ilyen kis szirszar autókat, mert nem jók általános terepre és amúgy sem biztonságosak, legyen az Audi A4 a leggyengébb megvehető autó! :)

  • ropi21

    tag

    igazából az a bajotok,hogy túl szélsőségesen veszitek az egészet... el kéne fogadni, hogy ez egy olyan hely,ahova azért járnak az emberek,mert problémáik vannak.. persze,hogy nem jön ide, (vagy legalábbis kevesebb számban) hogy jaj milyen jó, milyen szép

    vannak esetek, ahol az alap elég
    vannak esetek, ahol semmi se lenne elég

    megemlítünk pár konkrétabb dolgot (költésgek, extrák) és egyből az ördögöt, az okoskodást látjátok benne
    elhiszem, kívülálló nem lát bele.. de amíg _például_ és ki kell emeljem,hogy például: nekünk kell venni az fcsatit,tiplit,csavart + februártól smsben aktiválni a kártyát, addíg csak legyen meg a kis extránk.. tudom, nem pénz az a 2 csatlakozó, de pl havi 50szerelésnél mennyire is jön ki? ja.. hogy az már más...

    mi például megmondom nektek, nem voltunk sikeresek, mert nem voltunk képesek pofátlanul elkérni 5ezeret egy kiszállásért, mint _például_ (és ismét csak egy kiragadott eset a sokból) egy upc-s kolega...


    najó,ennek se vége se eleje :] de kellett ... szal ezvan.. igazából egy szóval elintézem az egész vitát (már ha télleg van itt vita) - Balkán :]

  • Bandus99

    őstag

    Csak hallkan megjegyzem, en kozpontnal regisztraltam es pecsi letemre szekszardi szerelohoz iranyitottak. fene se erti ebben mi a logika, mikor csomoan csinaljak pecsiek is .

    Fel is hivtam oket es meg is erdeklodtem mikor is jonnenek mondtak januar vege. Mondom minden rendben varok turelmesen.

    Kozben ugy alakult ismerossel beszelgetve ravilagitott arra a tenyre, hogy eleg nagy balgasag szekszardi szerelovel szereltetni, mert barmi bajom van, elso korben vele kell javittatnim, rendberaknom a dolgot, ami valjuk be 60km rol eleg nehezkes, mert vagy sosem fog ideerni, vagy fizethetek kiszallast.

    Szo szot kovetett felhivta egy ismerost es masnap kezben volt a belterim pecsi szerelotol.

    Gondoltam rendes leszek es felhivtam Szekszardot, gondoltam lemondom ne jojjenek potyara. Vonal tulso vegen most masik ficko meglepodik, majd kozli Ok nem szokta pecsre menni szerelni. Hm mondom most akkor mivan? Na mindenesetre mondom neki ez es ez az eloregisztracios szamom huzzon csak ki a listarol nekem mar nem kell mert van.
    Szepen megkoszonte es letettuk.

    Aztan ma csorog a mobilom egy pecsi szamrol -tehat mar a varosban vannak- es kerdezi, hogy akkor mikor johetnenek szerelni?

    Namost amit ki akarok hozni belole, a szereloket sem kell felteni, mert jopar esetet sztem a trehanysaguknak koszonhetnek.
    a masik, meg mibol gondolja egy szerelo, ha valakit felhiv hetkoznak 10 orakor, akkor az valoszinuleg otthon tartozkodik, vagy szinte azonnal haza tud rohanni, hogy varja a szerelot??
    Nem az lenne a normalis, elotte 1-2 nappal hivom fel az ugyfelet es ugy beszelek meg vele idopontot??

    Na nyugi befejezem

    Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

  • Rick4

    félisten

    válasz Bandus99 #124 üzenetére

    a haver esete kisértetiesen hasonlít ehhez: decemberben a központban regelt, január 20.a körül megunta, hogy le se ...., fogta magát, beszólt, hogy akkor köszi szépen, mostmár nem kérem. okés, elköszöntek. most hétvégén csörög a mobil, a szerelők vagyunk, itt állunk a ház előtt, jöttünk szerelni. jól összeveszett velük fél perc alatt telefonon, ( ki sem ment) mégis hogy képzelik, hogy nem képesek fél nappal hamarabb szólni....meg különben is lemondta....letették szépen, és mindenki ment a maga dolgára...

    [Szerkesztve]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Kiskutya

    veterán

    válasz sb #122 üzenetére

    en nem akarok okoskodni mondjuk az autos peldat rakjuk felre de en 1 szolgaltatasert fizetek hav 2700 ft-ot! amiben az van hogy frankon jonnek a csatornak na mar most ha a szel leszedi az antennat akkor nem lesz kep a tv-n amiert fizetek! ha nincs kep akkor miert fizetek? szoval ezert irtam hogy alapbol olyat kell felrakni ami jol megy vagy ha gond lesz vele akkor ne az legyen hogy mi megmondtuk hogy a fizetos cuccot rakd fel... hanem ha kell 20x jonnek ki es 20 szerelik vissza! es ez mashol is igy megy ha pl a upc nel beazik 1 kabel csatornaba vagy mondjuk megrongalodik akkor nem azt mondjak hogy menjek le a haz ele es vegyek jobb minosegu kabelt hanem ok megcsinaljak! vagy pl ha beszarik a modem amivel alapbol kihozzak az internetet akkor nem azt mondja a szolgaltato hogy vegyek masikat hanem kicserelek es meg sorolhatnek peldakat!



    amugy meg lehet csak azert vagyok most harapos hangulatomban mert idegesit hogy dec elsejen megrendeltem es meg azota sem hoztak ki amugy az elobb leirtaktol eltekintve lehet en is a jobb fali cumot fogom kerni csak ez a sok varakozas meg mindenki mast mond meg mindenki mast iger mer kicsit kikeszit.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    hmm...

  • raczandris

    tag

    válasz Kiskutya #126 üzenetére

    Sziasztok
    Ma voltam kint javitani .Nem akarom ujból leirni és a fotókat berakni a hibáról .
    Elovashatjátok a SAT.hu Digi tv szerelők oldalán . Ott vannak fotók is .
    pár db itt is van .
    [link]

    http://antennaszereles.tvn.hu

  • Kiskutya

    veterán

    válasz raczandris #127 üzenetére

    szia a linket neztem az (elso 2 kep) es nekem is kb igy kellene hogy alljon mert csak akkor latok ra a muholdra azt irtad a kephez hogy igy ne, tudnal mutatni 1 fotot arrol hogyan is kellene kineznie?

    hmm...

  • Bandus99

    őstag

    válasz raczandris #127 üzenetére

    Hasonloan az elottem szolohoz, en is szivesen lattam volna a vegeredmenyrol is a talpas tarto 45 fokos tamasztekrol kepet.

    Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

  • sb

    veterán

    válasz Kiskutya #126 üzenetére

    Való igaz, hogy itthon a ''szolgáltatások'' - maximum idézőjelek között lehet annak nevezni őket - mind ilyen kategóriába tartoznak. Könyörögni kell, hogy aztán nagy kegyesen összebarmoljanak a végén egy félig működő valamit. De ez van kb a vezetékes telefonnal, nettel, mindennel. :(
    Ez a kiszertelés része.

    Viszont magára a digis alapcsomag, stb... konstrukcióra én még mindig azt mondom, hogy nem úgy dől el, ahogy te leírod. Nem arról szól, hogy fizeted a 2700-at és onnantól mindent a Digi áll. Főleg nem úgy, hogy az elején volt is választási lehetőséged. Visszatérve az autós példára ez továbbra is olyan, mintha bemennél Smartot venni a kereskedésbe, de neked csak S mercit lennének hajlandóak eladni. Ez ott sem így van, ott is megvan a választási lehetőség. Ha te a Smartot választottad, akkor az is fizetted. Ha később kiderül, hogy az neked nem volt elég, vmi baja lett, akkor két eset marad: Vagy javítják gariban a Smartot (ami aztán legközelebb ugyanúgy elromlik, mint itt a gyenge falitartó), vagy vehetsz felárért S-t. Ajándkéba nem fogják odaaadni se most sem az elején.



    Nyilván ennek a falitartós dolognak sem úgy kéne műdkönie, ahogy leírtad: 20x kimenni és 20x visszaszerelni. A Diginek sem túl jó, ha hetente kell visszatenni saját költségére, miközben az új belépők várakoznak. Épp ezért nem látok akkora gondot egy lecsavart fali tartónál.

    Alapcsomagban a gyenge: ezt az első szerelésnél felül lehet bírálni. Ha ez nem sikerült - akár a szerelő miatt, akár a hülye ügyfél miatt (mert mondjuk ajánlották neki, de ő nem akart plusszban fizetni) - akkor most jön a javítás: újra át lehet gondolni, hogy melyiket rakják fel: ingyen a gyengébbet vagy most kifizetve az erősebbet....

    És ez 20x nem fogják eljátszani, mert a Diginek nem éri meg... és remélhetlőleg az ügyfélnek sem ér meg 1-2000Ft-ot, hogy 20x szereljék vissza neki.

  • Rival

    aktív tag

    A témában járatlan lévén tanácsot kérnék antenna ügyben. Ugyanis történt az eset, miszerint a tegnapi ''szellő'' letépte a tányért. :O Vagyis fél óra kellett volna, és aláhull a hatodik emeletről, netalán még fejen is kólint valakit, de idejében beszedtem. Nem a rossz szerelés miatt, hanem a szél addig-addig játszadozott a tükörrel, míg annak az anyaga elfáradt, és az azt tartó csavarok körül (tehát amik magát a tányér lemezét tartják) gyűrű alakban a fém körbe kiszakadt. Na, frankó Digis antenna nem tartott két évig se... kuka... :((

    A kérdés, hogy így új tükör vásárlása előtt mire kellene odafigyeljek? Pénz nem számít, az többet ér, hogy ne csukjanak le gondatlanságból elkövetett testi sértésért, még ha anyaghiba is okozta volna. Tehát ilyen 2000 forintos vackok helyett, mint ez is volt, normális, mondhatni atombiztos megoldást keresek.

    Annyit tudok, hogy van acélból, alumíniumból, és létezik valami műanyag-fém megoldás is.
    De elsődleges szempont, hogy szélálló kellene legyen, de nagyon. Itt Óbudán a hegyek felől pont arcba kapjuk az erős szeleket. 80 centis rendben, ha esetleg valakinek van tapasztalata 60 centissel így Digivel kapcsolatban, megírhatná, mennyire jó a vétel. Azt kell még tudni, hogy egy forgatómotor is közbe van iktatva, tehát akármekkora súlyt sem pakolhatok rá (gondolom az acél nehezebb).

    Szívesen várom a véleményeket, kérdéseket... mondjuk nem sürgős, teljesen jól megvagyunk tévé nélkül is... :)

  • raczandris

    tag

    válasz Bandus99 #129 üzenetére

    Sziasztok
    A felszerelés végén a 45 °ban kitámasztott talpas tartó -ról nem sikerült a kép . De csinálok másikat és felteszem a képet .R.A.

    http://antennaszereles.tvn.hu

  • Kiskutya

    veterán

    válasz sb #130 üzenetére

    az autos peldat hanyagolni kellene mert tok mind1 hogy milyen autot veszek ha nekem celnak megfelel a pontbol b be eljutni de ha nincs kep az antenna miatt akkor az mar nem elegiti ki a szerzodesben leirtakat hogy x db csatornat nezni tudjam!

    jah es meg 1 dolog ha mas szolgaltatonal pl upc kicsiszuk a kabel a lepcsohazi elosztobol azt se nekem kell visszarakni hanem kijonnek es megcsinaljak + ahany napig nincs tv annyival kevesebbet kell fizetni ho vegen!

    [Szerkesztve]

    hmm...

  • Kiskutya

    veterán

    válasz raczandris #132 üzenetére

    ok szolj legyszi ha megvan a kep mert tenyleg igy kell nalam is szerelni!

    hmm...

  • LazzL

    tag

    válasz sb #122 üzenetére

    SB!

    ''Hátha az autós példán keresztül világosabb lesz mire gondolok: Nyilván ha vesztek egy ''alap'' autót pl, kimentek vele a szikás terepre és kitörik a lengéscsillapító, meg felzúzzátok az alját hiába mentek reklamálni, nem lesz garancia, mert nem arra lett tervezve. Ha tudtátok, hogy eleve ilyen lesz, akkor lehet, hogy vmi ennek megfelelőt kellett volna venni és fizetni.
    És akkor ''alapból'' rossz volt az az autó? Nem. Ha elvagytok vele aszfalton, akkor bírta volna 20 évig.''

    Szerintem ez nem valami jó példa a tartó garanciájának megmagyarázására. Mivel ebben az esetben a felhasználó ''nem tartotta be a használati utasításban leírt kezelési útmutatót'', és ebből származott kára.
    Az antennát a felhasználó nem szándékosan teszi ki extrém időjárási viszonyoknak, viszont a Digi sem ilyen esetekre tervezte az alapcsomagot.

    Viszont ha egy fa dőlt volna a kocsira, azt nem fogja az autós cég garanciában megcsinálni, azt fizeti a biztosító(CASCO), vagy nem. Viszont ha egy 160 kg-os sofőr alatt eltörik az ülés, azt garanciában cserélik, mivel nincs kikötve a használati utasításban a sofőr súlyára vonatkozó adat, és ha kell, 10x kicserélik a garancia időn belül, mert erre is kiterjed a garancia.
    Azaz szerintem az antennatartó használati utasításában sincs benne, hogy ne tegyük ki 80KM/h-nál nagyobb sebességű széllökéseknek.
    Illetve az is igaz, hogy ez elemi kárnak is minősülhet, ami nem tartozik a garanciális ügyintézések közé, valamint a lakásbiztosítás sem terjed ki ilyen esetekre sztem.

    De javítsatok ki, ha tévedek. :R

    [Szerkesztve]

    Üdv.: -= LazzL=-

  • Gilberto

    aktív tag

    December 28-a óta várom,hogy jöjjenek. Csütörtökön felhívtam a szegedi szerelőket és azt,mondták,hogy ezen a héten jönni fognak. Azóta nem telefonáltak. Nekem meg január 31-e után nem lesz kábeltévém. Szerintetek mit kéne csinálnom?

    PSN: Gilberto2k10 (PS4)

  • o.gaby

    tag

    Hello!

    Észre vette még valaki rajtam kívül, hogy újjabban úgy ahogy működik az epg? Vannak csatornák ahol több napra is (tv2, rtlklubb) és még van olyan műsor amiről ír is néhány mondatot, igaz nem oda ahová kellene :)

  • Kiskutya

    veterán

    válasz Gilberto #136 üzenetére

    te meg szerencses vagy akkor en dec elsejen regisztraltam magam es februarra se tudtak konkert idot mondani:)

    [Szerkesztve]

    hmm...

  • Bandus99

    őstag

    válasz Gilberto #136 üzenetére

    hivogasd naponta a szerelot ket eset lehet

    1 megunja es felszerel neked digit, hogy hagyd bekem
    2 megorrol rad es amennyire lehet elhuzza es az utolso utani sorba tesz be teged

    Megjegyzem nem jellemzo, hogy pontosan jn31en kikapcsolnak a kabeltvt eleg sokat kell nekik is menni szerelni kikapcsolni.
    Sztem siman 1 hetet raszamolhatsz.

    Azert majd kivancsi leszek a vegeredmenyre mikor is kapcsoljak ki.

    Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

  • csibor

    őstag

    2 hónap 2 nap után bekötötték :C 2db humax beltérivel,és 3,5K-ba került másik konzolt raktak fel.Ja és már nem köttöték a régi szerzödés szerint.

  • Locutus

    veterán

    Elnézést de most ki fogok kelni magamból, mert rohattul felbaszták az agyamat.

    A múlt héten kijöttek ugye digitv-t szerelni. Az ingyenes bekötésből lett 8000 Ft, úgy, hogy mint kiderült még csak a konzolt sem cserélték ki, hanem a digi által hozzá adott lett feltéve.

    EGÉSZEN PONTOSAN SEMMI ANYAGKÖLTSÉGÜK NEM VOLT AZ EGÉSZEN.

    2 napja éjjel a szél természetesen lefújta a lavórt, legalábbis elmozdította az irányból.

    Ma kijöttek délután, 10 perc után eltűntek újabb 2500 Ft-os kiszállási díjjal.

    Kérdezem őket, hogy mégis mivan.
    Hát elmozditotta a szél, most meghúztuk jobban a bilincset, dehát az egy szar.
    És akkor mondom ezzel el van intézve? Mostantól hetente 2500ft-ért megigazitják nekem ha fújt a szél? És mégis mi a rákra fizettem ki a múlt héten 8000 ft-ot?
    Hát az a beszerelési díj volt, meg a társbeltéri.
    Nade koleganőjük szerint a társbeltériért a digi számlázza a 6000ft-ot!
    Igen az úgy is van, nekünk a beüzemelése került ennyibe (!) mert kellett fejelosztó (???) meg scart csatlakozó is, a második beltéri miatt.

    Namost csak én érzem úgy, hogy átvernek mint palánkon a szart?

    A 0Ft-os bekötés díj reklámhoz képest 10500Ft-nál tartok, és még csak jobb konzol sincs fent, mint amit a digitv ad!!! :W

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • kano

    nagyúr

    válasz Locutus #141 üzenetére

    Na ez az amiről beszélek, a magyar gerinctelenség. Undorító a helyzet és szerintem átvágtak rendesen. Az elsőnél én nem fizettem volna nekik egy vasat sem. Ha jól emlékszem akkoriban a 2 beltérit ingyenesen hozták ki és csak a 6k-t kellett volna utólag, csekken befizetni(tényleg nekem már vagy 3 hete nem küldik a csekket).
    A SCART és a fejelosztó(??) került 8k-ba?? Az igen!! Hama aranyozott komponens kábele kerül 62xxFt-ba nem egy sz*r scart mert lefogadom, hogy nem aranyozottat kaptál.
    Szerintem joban jársz, ha veszel egy talpas 40cm-es normális tartót és felfúrod. De igyekezz valamihez viszonyítani mielőtt leszeded az antennát mert csak így a vakvilágba igen nehéz megtalálni azt a 10x10cm-es négyzetet a fejjel ahol van valami képed.
    Na ezért utálom Magyarországot!!!

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • Kiskutya

    veterán

    válasz Locutus #141 üzenetére

    na ezert szeretem en ezt a forumot mert mire kijonnek en mar felkeszult leszek 1ftot sem vagyok hajlando pluszba fizetni max ha tenyleg az erosebb fali tartot rakjak fel talan akkor amugy milyen fej elosztot kaptal amiert fizetni kellett mert itt meg senkitol nem hallottam hogy fizetett volna azert?

    [Szerkesztve]

    hmm...

  • Locutus

    veterán

    Most megint elég jó szél van, a jelszintem 77%, a minőség meg 88-91% között mozog.

    Ez normális? Vagy jobb tartóval teljesen stabil lehetne?

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • gvass

    tag

    válasz Locutus #144 üzenetére

    Nekem sima tartozék tartóval, a 120 km/h szélnél 80%-os volt jelszint, igaz a minőség néha lement 95%-ig is...
    Nem a tartótól függ, hanem hogyan szerelik fel!

    Ne haragudj Téged nagyon átvertek, gondolom számlát sem kaptál...
    Keress valakit (lehet nem Digis is), aki tényleg ért hozzá, csinálja meg neked, mert ilyet, hogy kimozdult, nekem nem volna pofám mondani a saját munkámra...
    Elbujdokolnék sűrű bocsánatkérés közepette!
    Nézd meg a sat.hu digis szerelő fórumát, ott azon vitáznak hogyan kell beállítani (érzésre vagy műszerrel) a fejet. NO COMMENT (és ez még a java).

    Természetesen tisztelet a kívételnek!
    Nálam is egy ilyen kívétel srác volt...(még a 1500 FT borravalót is úgy kellett rátukmálni)

    A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

  • Locutus

    veterán

    válasz gvass #145 üzenetére

    Felhívtam a faszit most a mobilján ''kissé ideges hangnemben''.

    Ugyanis ugye a jelszinten minden széllökésre 50% alá esik.

    Miután érezte a hangomon, hogy mostmár asztalburogatás lesz, erősen szabadkozva felajánlotta, hogy ingyen bérmentve kijön, és rendberakja a dolgot. Szerinte nem a tartó konzollal van a baj, hanem a tükör túl kicsi, és rossz. Ő persze tudna hozni 6-ért 1 év garral valami magyart, vagy 10 ért 3 év garral is. És azt ingyen felszereli. Persze a mostani tartóra.

    De nem, nem a tartó a rossz. Hiába erősködtem neki, hogy a tartó a szar ha lengeti a szél, ő meg van győződve róla, hogy a tükör a hibás.

    Ha belemegyek, akkor pénteken 6k-ért itt a nagyobb tükör, és garanciát vállal rá, hogy utána jó lesz. Munkadíj, és kiszállási díj most nem lesz. Ha irásba adja a garanciát, akkor belemenjek?

    Ha nem? Akkor visszavitetem vele az egész gramancot, mert amennyibe ez lassan kerül nekem, a UPC kábeltv is jobban megéri anyagilag.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Kiskutya

    veterán

    válasz Locutus #146 üzenetére

    itt sok embernek mukodik rendesen a gyari tukorrel szerintem nem azzal lesz a baj!

    hmm...

  • Rival

    aktív tag

    Izé... bocsánat Uraim... eme felfokozott hangulat közepette tanácsot kérnék szépen... :B
    ''A szél megette a vajlingomat'' jeligére... Korábbi hozzászólásom: [link]
    Csak nem szeretnék megint valami hulladékot... mi Romániában fizettünk elő, és ott egy ócska tányért adtak gyenge anyagból... ráadásul meg lett véve a beltérivel együtt kb. 20ezerért, ami nem is lenne baj, csak fenti hozzászólásom nyomán ugye most kell egy másik teknő, de nagyon nem vágom, hogy melyik a jó. Addig rendben, hogy legyen benne anyag, de milyen anyag? :) Na meg az sem mindegy, hogy magát a tányért tartó szerkezet milyen, az enyémnek ez volt a másik gyenge pontja a silány anyagon kívül...

    ...tavaly télen kifordította egy nagyobb szél inverzbe, mint valami esernyőt... :)

  • Rick4

    félisten

    válasz Locutus #146 üzenetére

    én egy hete szóltam a szerelő csókának, hogy akkor valamikor számjon már rám időt. ma jött is 9re (9:50 pontosabban) a koaxkábelt behúztam neki mindenhova, mikor hozza be a saját kábelét, mondom neki, azt nem kell, mert már behúztam, ne vergődjenek vele. mire ő nagyon korrekten, akkor jó, ezt már nem is kell kifizetni...megmutattam a helyet, hova szereljék, odatartja a gyári tartót, pont nem fért el a tükör, odatett egy másikat, megnézte ez jó. közben meséli a történetet, sajnos a diginél nincs sem fej, sem tükör, úgyhogy azt nekem kell megvennem, de sebaj, az legalább az enyém lesz. mire én krdem, ez mennyi píz: ás, 500at megvettem, így csak 3800 a fej meg a tükör. Szal annyi dolga volt, hogy felfúrta a tartót, rászerelte a tükröt, összekötötte a kábeleket, konnektorba a digis beltéri, és kész. mondja nekem: 6000 helyett csak korrekten 2ezerért üzemeli be a második beltérit. Miért, azt nem a diginek kell fizetni? ja de oda is kell 6K-t, de az nem ez...szal 2K kiszállás, minden szirszar, 10800 ft lett az inygenes szerelés vége. kértem számlát, hogy legyen bizonyítékom, utánajárok, és majd szépen elbeszélgetünk. Természetesen a digis szerződés mellékletei, mint ászf, szerelési árak, stbstb, az általam megvásárolt fel és tükör garipapírja sehol. még szerencse, hogy a számlán szerepel. na ez az érdekes, meg közben meséli a jóember, hogy a digi (amit bizonyos szempontok szerint én választottam) egy fos, és ő mindenkinek az upc-t javasolja...ehh...hánynom kellett tőle..

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • kano

    nagyúr

    válasz Locutus #146 üzenetére

    Szia!
    Nekem a gyári tükörrel és a GLOBO 0,2dB-es fejével is nagyszerű volt. Nincs a gyári tükörrel semmi gond.
    Egyébként a 77% jelerőséggel sincs semmi probléma és a 9x % jelminőséggel sem csak, ha nem stabil az nagyon gáz.
    A nagyobb tükör tényleg nem rossz de akkor már érdemes volna venni egy alu tükröt és egy másik fejet is. Erre ténylegesen akkor érdemes költened, ha megvan rá a fölös pénzed. Ebből az előző 8k-ból már ez majdnem kijött volna(Wolfsat 90cm-es német alu tükör 6xxx).
    SZERINTEM
    Ha van még kedved most rákölteni:
    - vegyél egy normális talpas 40cm-es tartó(3k);
    - vegyél egy twin fejet 0,2dB-set(4-6k);
    Ha nincs kedved már rákölteni:
    - egy korrekt tartót akkor is kellene venned és amikor kijön mond meg neki, hogy ezt tegye fel és a beállítás után faraljon le. Ha Humax II-d van akkor a 85% jelerősséget, ha elérik a beállításnál akkor az antenna jól van beállítva. A jelminőség 90% fölött legyen (természetesen minnél magasabb annál jobb). Arra figyelj, hogy a fejet forgassa el a tartóban a már sokszor leírt irányba, mértékben.
    Ha ez meglesz akkor nem lesz semmi gondod. Nyáron, ha lesz rá pénzed akkor vegyél még egy twin fejet és ennyi - esetleg egy antennát ha még akarsz.
    AZ ALAPFELSZERELÉSSEL TÖKÉLETES LEHET A VÉTEL!

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Új hozzászólás Aktív témák