Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Storm_lg

    csendes tag

    válasz Atlantis #935 üzenetére

    Szia!

    Az, hogy elég gyengén kezeli a lemezeket. Azokat, amiket az asztali Pio gond nélkül olvas (Pioneer 110D), úgy, hogy meg sem ''botlik'' közben, a gépben lévő Philips (DVDS8082 ha jól emléksze, most sajnos nincs előttem a gép) vagy nem mindig ismeri fel, vagy nehézkesen boldogul vele. Írás közben elég ''instabil'' a sebesség, 4x-esen akartam vele irni, és volt ott minden a 2-től a 3,4x-esen át a 4x-esig, és sajnos a 4x-es volt a legritkábban előforduló érték. A 2x-es kezdést még meg is érteném, ha a meghajtó olyan módot használ, ami lassú kezdéssel majd sebességnövekedéssel jár, azonban az ugrálás már nem igazán tetszik. Azt elfelejtettem mondani, hogy csak és kizárólag Verbatim 16x-os lemezt használok, ami nem igazán a gagyi kategória, hogy esetleg a lemezre tudnám fogni. A meghajtóhoz kerestem firmware-t, de csak ehez nem találtam a Dell honlapján újabbat (rengeted másfajta meghajtótípushoz van), és sajnos a neten sem sikerült ráakadnom hozzá frissítésre. Ha esetleg valaki tud hozzá firmware-lelőhelyet, megköszönöm ha megosztja velem az infót :)

    ''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

Új hozzászólás Aktív témák