Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gazpityu

    csendes tag

    válasz Chaser #31000 üzenetére

    "Az eredeti ára biztos több volt mint amennyiért apróról megvetted.

    szerk: Egyébként kaphatnál vissza teljes vételárat, csak ahhoz kéne egy kisker."

    Mire kell a kisker?

    Számlával vettem, kiskerből (illetve cégként hirdetnek, de a számlán magánszemély neve van) - de nem a gyári kiépítésben.

    Milyen vételárat fizetnek ilyenkor? Amit én fizettem érte? De akkor nyilván a mostani konfigot kérik, nem?
    Ha viszont az eredeti konfig-ot kérik vissza, és vissza kell építenem, akkor az eredeti árat is fizetik? De hiszen nem is látni, pontosan hol és kinek, mennyiért adták el...
    __________

    Egyébként az egész Dell garanciát nem értem...

    Én a Support oldalon csak azt látom, hogy milyen volt az "original configuration".
    De még abban sem látni, hogy milyen gyártmányú és típusú alkatrészek (RAM, SSD, stb) voltak benne, egyedi azonosítók meg végképp nincsenek (sorozatszám, stb).

    Annak sincs nyoma, hogy ha átépítették / bővítették, akkor a Dell hivatalos eladóitól és szervizében kerültek-e bele a dolgok, vagy sufni-tuning történt...

    Magyarul se egy vevő, se a Dell nem tudja, hogy egy Dell-nek vett gépben igazából az alaplapon és a házon kívül mi eredeti???

    Mondjuk eddig úgy néz ki, mintha a szerviz nem nagyon foglalkozna ezzel. Ez most az én (customer) szempontomból nagyon kényelmes, legalábbis eddig. De szerintem borzasztóan kijátszható, nem?

    Pl. a visszaépítéskor, ha ez lesz a döntés, belerakok akármilyen 3 Gb RAM-ot, a legolcsóbb használtan beszerezhető 128 GB-os SSD-t és azt visszaveszik, mint eredeti konfigot? Ez nekem nagyon fura lenne...

Új hozzászólás Aktív témák