Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NeoExDeath

    aktív tag

    Up.

    Én épp most játszom, első végigjátszás. Most jutottam el Anor Londo-ba. Komótosan haladok a magam tempójában, a játék meg fantasztikus. A Demon's Souls-t is végigvittem egy éve.

    Én a pajzsot nem tudom/akarom hanyagolni, szóval ugyanúgy mint a Demons Souls-ban, pajzs+gyors kard karit csinálok, Pyromancer, Health-re fejlesztek leginkább, van a tarsolyban Miracle meg Sorcery is. Chaos Servant covenant jelenleg. Egy erős Falchion-t próbálok fejleszteni, csak a játék jelen szakaszában még spec Titanite-ok ritkán vannak, de Fire vagy Magic/Enchanted-re gondoltam.

    A Demon's Souls hoz képest van egy csomó pozitív változás, sokkal tartalmasabbnak tűnik eddig, ez tetszik jobban :) Viszont szerintem van egy két negatívum is, pl. kommentek hagyásához, értékeléséhez nem tudom miért kell tárgyat használni. A Demon's-ban volt egy rakás hasznos tanács, itt sokkal ritkább, szerintem ezért. Meg ennek ellenére sok a spam, pl Praise the Sun és ilyesmi.
    A másik, hogy nem értem, más játékos világának invade-eléséhez miért kell Human form-ban lenni. Pont az lenne az értelme, hogy egy Hollowed tudjon Humanity-t szerezni, de így előbb emberré kell válni. Ha valakinek elfogy az össze humanity-je, és nincs elég köve, az invade-elés nehézkessé válhat.
    A World Tendency érdekes volt, de az mondjuk nem hiányzik :)

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Kvelstadt #21 üzenetére

    Ezzel az Equip loaddal nem nagyon foglalkoztam eddig. Ez a felszerelt tárgyak összsúlya? Nehéz páncélt nem hordok, mert azt már a Demon's Souls-ban megtanultam hogy a gyorsaság és a mozgékonyság ezekben a játékokban sokkal többet ér mint egy erős páncél :)
    A pajzsok Parry képességét sem használom ki, valahogy nem éreztem rá, többet sebződök ha próbálkozok vele, úgyhogy inkább csak blokkolok :)

    Én mindig vegyes karit csinálok, olyat ami erős fizikailag mert a sebzés legnagyobb részét mindig fizikailag viszem be, de tudjon varázsolni is hogy tudja tartani a távolságot ha muszáj. A Pyromancer pont ezért jó, ráadásul nem skálázódik a sebzés semmilyen stattal. A Great Chaos Fireball amit Queelag tesója ad pl kifejezetten jó, kár hogy csak 4-szer lehet használni.

    Nekem nincsenek olyan erős statjaim, a legtöbb fejlesztést Vitality-re költöm, szóval szerintem nem lesz gondom a Fire/Magic karddal. Dex ből 13 van, hogy a Falchion-t tudja kezelni, Str-t csak 20-ig húztam mert úgy vettem észre hogy nagyon belassult a fejlődés, jobb másra költeni, úgyis a fegyver számít. Staminám sem túl magas, sajnos sokat kéne rá áldozni hogy magasabb legyen, de így sem rossz ahogy van. Vitality-m elég magas, Attunement-et meg addig fejlesztettem hogy legyen 4 slotom.

    Tegnap haladtam Anor Londoban, az erkélyen álló két íjász lovagnál hagytam abba :) Nem egyszerűek de már találtam jónak tűnő megoldást, ahogy néztem a neten sokan szenvedtek ott.

    A játék online képességeit sajnos én sem használom ki eléggé. Kezdjük azzal hogy szinte mindig Hollowed vagyok, ezen az sem segít hogy bossfight-ok után sincs átváltozás (Demons-ban egy sikeres bossfight után soul form ból human form-ba váltott a karakter). Sok értelmét nem láttam eddig a Human form-nak, mert nem lesz tőle több élet vagy sebzés, viszont ha meghal a kari buktunk egy értékes humanity-t, ráadásul ki vagyunk téve az invade-elésnek. Ami amúgy nagyon jó móka, de szerintem akkor ha az ember már ismerős helyszínen nyomul. Azt pl nem csípem, amikor próbálok haladni a játékkal tök új helyszínen, és elkezdenek invadelni, tökre megakasztja az előre haladást. Egyszer próbáltam én invadelni, pont egy olyan világba kerültem ahol 2 megidézétt játékos vigyázott a célpontra szal nem jött sikerült :)
    Idézni meg nem szoktam, mert mindig Hollow vagyok... Ha már a vége felé járok szerintem fogok ezzel szórakozni. Úgy olvastam hogy van egy olyan covenant, ahol kapunk egy tárgyat amivel bármennyiszer lehet invadelni :)

    Én PS3-on tolom. Gondoltam a PC-re de több szempontból elvetettem, egyrészt a games for windows live miatt, másrészt PC-n nem tudom milyen az online közösség. A Demon's Souls-t is PS3-on játszottam, és még annál a relatíve régi játéknál és pörgött az online világ, szóval úgy voltam vele hogy maradok a PS3 verziónál :) Egyedül csak az zavaró benne egy kicsit, hogy a f*szér szaggat a játék bizonyos helyeken, pl Blighttown mocsár.

  • NeoExDeath

    aktív tag

    Na tegnap eljutottam az Anor Londo bossfight-ig. Az a durva, hogy a boss előtti két Royal Sentinel óriást egyszerűen nem tudom lezúzni, túl keveset sebzek beléjük, és állandóan felgyógyítják magukat :F
    A bossfight-nak egyszer ugrottam neki, mindkettőnek levittem a felére a hp-ját mikor ők győztek, elsőre azért nem is rossz. Olvastam több helyütt hogy nehéz fight, de a Royal Sentinel-ek után egész felüdülés volt :)

    Kénének a tápos fegyverek, de "ember" még alig van, pl a Magic Ember csak a duke's archive helyszínen lesz elérhető, ahol még nem tartok. Most csak Lightning-ot tudok fejleszteni de azt meg nem akarok.

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Kvelstadt #43 üzenetére

    Két fegyvert használok, a Drake Sword-ot, és a Lightning Spear-t amit Sen's Fortress-ben lehet felszedni, ez a két legerősebb fegyverem. 20-as STR szinten van a karim. A Royal Sentinelekbe olyan keveset sebzek, hogy ha gyógyítás közben ütöm is, akkor is akkorát gyógyít hogy nem tudom leszedni, ráadásul akárhányszor gyógyíthat.

    Én a Falchion-t akarom fejleszteni, az asszem sima fejlesztésben, +10-es szinten még nem éri el a 200-as sebzést, amit a Drake Sword tud, vagyis nem érzem úgy hogy ez lenne a fegyver legjobb fejlesztési iránya. Magic/Enchanted/Fire irányba lenne értelme fejleszteni csak még ott nem tartok :) Eddig amúgy teljesen megfelelt ez a két fegyver, most kezdenek kicsit már kevesek lenni, remélem a boss azért menni fog :)

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Mans20 #55 üzenetére

    A válasz egyszerű: bármivel amit találsz és szimpatikus. A Drake Sword lesz az első tápos fegyver amit meg tudsz szerezni, addig használd azt amit találsz, nem érdemes vásárolni és szórni a Soul-t mindenfélére. Én az első Boss-t az Undead Burg-ben valamilyen baltával zúztam le, mert akkor az volt a legerősebb talált fegyverem. Utána elkezdtem Spear-t használni, ez azért jó mert pajzsos védekezés közben is tudsz vele támadni a pajzs leengedése nélkül, de sokszor nem könnyű használni, mert mivel nem suhintasz vele, néha elég könnyen célt téveszt, főleg Bossok ellen.

    A Drake Sword megszerzéséez amúgy egy talált crossbow is elég a leggyengébb nyíllal, csak nagyon sokat bele kell lőni a Drake farkába, pontosan.

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz raziel01 #51 üzenetére

    Na történt egy kis fejlesztés fegyó ügyében végre :)
    A Falchion-t végülis Queelag's Furysword fejlesztésére fordítottam. Mivel a Flachion-t eredetileg is Fire/Magic úton akartam indítani, ez jó választásnak tűnik mert erős Fire sebzése van, és most meg tudtam csinálni (ez volt a legjelentősebb ok :) ). Demon Titanite már van egy pár, most +3-as szinten van de ha az Anor Londo-i Titanite démont lezúzom egy +4 es fegyó is összejöhet, és már most is elég jól sebez, tetszik. Lassan komolyan nekiesek Ornstein-éknek, eddig nem jártam sikerrel de csak finoman próbálkoztam.

    [ Szerkesztve ]

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Kvelstadt #58 üzenetére

    Na update: a Queelag's Furysword-ot felfejlesztettem +5-re ami a max, és nagyon tuti. Most 375-ös az össz sebzése, és gyors, meg látványos. Nagyon kellett már egy ilyen erős fegyver. Én is a gyors fegyvereket szeretem, azokkal sokat oda lehet csapni míg bírja a stamina, és szerintem gyorsabban be lehet előzni az ellenfeleket mint a lassú kardokkal.

    A korábban említett Royal Sentineleket mostmár nagyobb gond nélkül le tudom zúzni. Mióta megvan ez a kard, Dex-re fejlesztek mert azzal skálázódik a legjobban (B).

    És ami a legkirályabb, tegnap sok nekifutás után végre kinyírtam Smaugh-ot és Ornsteint-t. Tipikusan olyan fight ahol megint a sebesség volt a nyerő taktika részemről. Az Equip burden-t egészen minimálisra tettem hogy a leggyorsabb legyen a kari. Pajzs nélkül, két kézzel fogva a Furysword-ot először Ornsteint-t szedtem le, utána meg Smaug-ba beleküldtem az össze tűzvarázslatot, aztán óvatosan karddal szépen a maradék hp-ját is leszedtem.

    Ma meglátogattam újra az Undead Asylum-ot, az új boss démon nem volt annyira könnyű a robbanó varázslatai miatt de azért pár nekifutás után ment :)

    A Chaos Servant covenant ot 30 Humanity-ért +2-es szintre vittem, ezért megkaptam az elvileg legerősebb varázslatot, nem rossz csak kicsit sokáig tart az idézés. Demon's Souls-ban ugyanilyen volt a legerősebb varázslat a Firestorm, ott nagyon hasznos volt, remélem itt is az lesz. Ja és elvileg nyílt egy shortcut Demon Ruins és Lost Izalith között, ezt meg nem tudtam megtalálni, mert a Demon Ruins-os első Boss-t még nem tudtam leszedni. Nem sürgős, de azért lenne fontos, mert Covenant-ot akarok váltani, és ha nem találom meg a shortcut-ot nem lesz elérhető Covenant váltás után.

    Egyébként Darkwraith covenant-ba lépnék be, ez ugye azért lenne sürgető mert már megvan a Lordvessel, amint Frampt-on keresztül akarod az altar-ra rakni. Na szóval ügyesen kell menedzselni ezeket a dolgokat :)

    Ezek voltak mostanában.

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Kvelstadt #64 üzenetére

    Na egyre jobbat sebez a fegyver nálam, folyamatosan Dex re fejlesztek, mostmár 393 körül sebez, hamarosan meglesz a 400, szerintem az már egész korrekt :) Persze tényleg van olyan boss ahol nem olyan jó. A Ceaseless Discharge-nak miután újra nekifutottam már nem okozott gondot, mert jó fegyót választottam hozzá. Valahol felszedtem egy Crystal Halberd-et, azzal zúztam le, nagyon jól sebezte. Csak 20-as teherbírása van és megjavítani sem lehet, szóval megtartom ilyen alkalmakra, amikor a tűz sebzés nem jó.

    A Lordvessel megszerzése után a játék "linearitása" némileg csökkent nálam, és ez nem rossz. A célom továbbra is az hogy a Darkwraith covenant-ba be tudjak lépni, és ez kicsit megbonyolítja a haladást de szerintem menni fog. A Demon's Souls shortcut-hoz bent kell maradjak a Chaos servant covenant-ban elvileg, ahhoz viszont a Lordvessel-t le kell tennem különben nem enged át a sárga kapu. Ha viszont Frampt-al teszem le nem tudok belépni a Darkwraith-be. Szóval a terv: Tegnap felfedeztem és lenyomtam a Darkwood Garden-t, legyőztem Sif-et, így már le tudok menni az Abyss-ba. Most el kell jutnom a Four Kings-ig, és akkor le tudom rakni a Lordvessel a másik serpenten keresztül, akivel utána a Darkwraith-be is be tudok lépni. Persze előbb megnyitom a Shortcutot a Demon Ruinsban. Ez az egész azzal jár hogy nem Frampt-on keresztül rakom le a Lordvessel-t, de szerintem ennek nincs nagy jelentősége.

    Amiben adjatok tanácsot: mit csináljak New Londoval hogy tudjak haladni? Valami felszedhető fegyver ami jó a szellemek ellen? Vagy fejlesszek valamit?

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz raziel01 #66 üzenetére

    Na egy kis helyzetjelentés. New Londo Ruins nagyjából kipipálva, de azért jól beszopatott :) Kb 45000 Soul-t vesztettem el két váratlan meglepetés miatt amit részben a szellemek, részben az okozott hogy lezuhant a karakter. Azért ez nem esett jól de ez egy ilyen játék, tanultam belőle :)

    Na szóval, Four Kings-t legyőztem, nem volt nálam vészes, 3. nekifutásra meglett. Furysword kétkezesen jól sebzi, gyorsan lecsapkodtam a HP-ját. Utána a győzelem öröme mellett még jobban örültem annak, hogy a bonfire mögött ott várt Darkstalker Kaathe. Rajta keresztül tettem le a Lordvessel-t, és beléptem a Darkwraith covenant-ba, erre gyúrtam már jó ideje :)
    Előtte még azért lootoltam a Forest Hunter covenant tagjait :)

    Na most el kell döntenem hogy merre haladok tovább :) Szerintem Lost Izalith felé veszem az utam, mert arra már egész sokat haladtam.

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz raziel01 #68 üzenetére

    Hát igen a Soul-ok száma elég relatív, az a 45 ezer a jelen állás szerint első végigjátszásomban kb két szintlépést jelent, ami azért jó lett volna. Nyilván Ng+ ban fél fogadra sem elég.
    Azt hogy érted hogy ott tudnak még invade-elni?

    toturi: Mit nem értek? Kiln of the first flame az utolsó helyszín, Lost Izalith ugyanolyan pálya mint a többi, a sorrend mindegy, maximum nehézségben nem. Tévedek?

  • NeoExDeath

    aktív tag

    Na Lost Izalith, és a Bed of Chaos kész :) A Shorcut is megnyitva, Solaire megmentve.

    Ha már sikeresen beléptem a Darkwraith-be, elkezdtem komolyan invade-elgetni. Érdekesek a tapasztalataim. Először is, úgy érzem a karim nagyon alultápolt azokkal szemben akikkel eddig szembekerültem. Konkrétan eddig egyszer sikerült legyőznöm a támadott világ gazdáját, az összes többi alkalommal engem vertek le.
    PvP -vel tapasztalatotok? Van valamiféle szabályzás hogy ki milyen szintű karakterrel kerülhet szembe? Szerintem többségben ilyen bőven NG+ -os karakterekkell sorsoltak össze, alig sebzem őket, pedig a fegyóm 430 körül sebez már, rengeteg HP-juk van, rajtam meg brutálisan sebeznek, egy két találat leviszi a fél HP-mat. Valami tanácsot tudtuk adni? :)

    Ami viszont frankó, hogy ilyen olyan "balesetekből" kifolyólag rengeteg soul-t tudtam összeszedni PvP alatt. Konkrétan egyszer 600 000 soult kaptam egy fight közben, pedig nem is én nyertem. Ha több dark spirit van egyszerre jelen, és valaki lezuhan vagy elhullik, akkor is kapok soul-t.

    Amúgy néha igazán furcsa dolgoknak vagyok tanúja. Pl invadeltem egy olyan világot, ahol rajtam kívül még 2 másik dark spirit volt, de nem bántották a világ gazdáját, csak ökörködtek össze vissza. Aztán egy idő után engem kezdtek támadni... Azt meg külön bírom, amikor a host megidéz egy másik fantomot (egyedül sem bírok velük általában), sőt volt hogy "Summoning dark spirit" felirattral dark spirit érkezett és az is engem támadt. Hát ezt nem teljesen vágom.

  • NeoExDeath

    aktív tag

    Na rég írtam :) Volt egy kis szünet a játékban, kellet egy kicsit mással is gamezni. Na szóval lassan vége felé járok, már csak a Duke Archives helyszín van hátra a végjáték előtt. Manus és Kalameet is kipipálva már.
    Manus nem is volt annyira vészes mint számítottam rá. Kétszer futottam neki, amikor először voltam nála meglepően sokáig bírtam a támadásait, éreztem hogy legyőzhető. Másodszor pedig úgy voltam vele, hogy a biztonság kedvéért nem megyek egyedül, hanem megidéztem egy másik játékost hogy segítsen, így már igazán egyszerű volt, pont elég volt hogy nem mindig velem foglalkozott a boss. Kalameet-nél ugyanezt alkalmaztam.
    A Furysword melett kimaxoltam +15-re egy Great Scythe-ot, ez lett most a fő fegyóm, igazán jó, erősebb mint a Furysword.

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Kvelstadt #83 üzenetére

    A sárkány nekem segítséggel nem volt vészes. Egyedül éreztem hogy nem lenne egyszerű. Nekem érdekes módon a Sanctuary Guardian, és Artorias volt a két legnehezebb DLC-s boss. Mindkettő elképesztően agresszív és gyorsan támadnak. Artorias-t egyedül vertem le, de bele telt egy kis időbe, míg kiismertem a mozgását, és hogy mikor érdemes támadni, utána nem volt vészes.

    A Lordvessel lerakása után pont az a jó hogy mi döntjük el merre haladunk. Én először mentem a Four Kings-hez, aztán Lost Izalith, Catacombs, és most megyek majd a Duke's-hoz.

    Amúgy tegnap este rájöttem valamire, egy hiányosságra :) Online play-ben az üzenetek azért nincsenek eléggé értékelve, mert szerintem kb senki nem tudja hogyan kell. Én tegnap tudtam meg egy wiki ből, hogy ha olvassuk az üzenetet, és Select-et nyomunk (PS3-on), akkor lehet értékelni. Csak erre a játék nem hívja fel a figyelmet, szerintem kevesen tudják. A wiki szerint az értékelések számától függ hogy az üzenet mellett milyen Avatar van, de én még csak undead merchant-es képet láttam a gyáriakat leszámítva, mert nem találkoztam még olyan kommenttel ami 100 fölött lett volna értékelve (Demon's Souls-ban rengeteg olyan volt!)

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Kvelstadt #89 üzenetére

    Lehet hogy az a baj hogy túl tápos a karaktered, és ezért meg sem jelenik a jelzés (mintha lenne erre valami szabály). Én pont a napokba léptem be a Warriors of Sunlight-ba, nem volt nehéz. A summon sign-omat az Artorias előtti területre teszem le, eddig ott volt a legnagyobb sikerem hogy megidézzenek. Mivel ott Artoriashoz, és Kalameet-hez is meg tudnak idézni, fél óra alatt legalább 4-szer estem neki pl Kalameet-nek. Ami még többször bejött, a Sactuary Guardian előtti bonfire, ott ugye nagyon nem is lehet másmerre menni.

    Egyébként elég érdekes multis utat jártam be, először voltam Darkwraith (nem rossz, de mivel nagyon kiegyenlítetlen, általában lezúztak a sokkal magasabb szintű player-ek), aztán Blade of Darkmoon (na ez már sokkal jobb, jobban van szabályozva, itt nagyon jó kis harcok voltak, meg poén hogy meg tudnak idézni Anor Londo-ba), és most a Warrior of Sunlight-ban vagyok, segítek ahol tudok :)

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Kvelstadt #91 üzenetére

    3 végigjátszás már nem kevés azért. Én most kezdtem a NG+, 130-as szint körül van a karakterem.

    Az hogy invadelnek mondhatni természetes, mert az invade-nek nincs felső level korlátja. A behívásnak lehet hogy van.

    Amúgy Anor Londo-ban én is próbálkoztam, de ott ez nem pörög annyira. Anor Londo-ban általában azok szoktak behívni játékost, aki a Darkmoon tagokkal akar megküzdeni, az elsötétített helyszínen, ritkább hogy valaki a boss ellen hív be. Mondom, magas szinten próbáld magad a legerősebb Boss-ok ellen beidéztetni, érdekes módon nekem ebben a DLC helyszínein voltak sikereim, gyakorlatilag bármelyik DLC-s boss ellen könnyen behívnak (Manus ellen még nem tudtam menni, pedig egyszer behívtak de akkor csak humanity-t lootoltunk).

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz Kvelstadt #93 üzenetére

    Nem, lefelé asszem -10 szint, fölfelé nincs semmilyen korlát! Ezért is léptem ki a Darkwraith-ből, elképesztően durva szintű ellenfelekkel sorsolt össze a gép állandóan. Most NG+ -ban elég gyakran azzal szórakozom, hogy az invadelő Darkwraith-eket kaszabolom, általában sima ügy (persze jön néha egy két táposabb/taktikásabb) :) Ha még egy white/gold fantom is van velem, akkor meg majdnem biztos a siker.

Új hozzászólás Aktív témák