Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • role_of_72

    tag

    Huh, mekkora a pörgés errefelé... :D

    Kövezzetek meg srácok, de én beszálltam a buliba egy M5-tel (+18-55 STM + 22mm STM + origi adapter). Néztem már a kezdetek óta ezt a gépet, de a 300+ ezres árat nem érte volna meg.

    Az első tapasztalataim egész jók... de egyszer még talán lesz is valaki akivel eszmét cserélhetünk. :))

    Ha van kérdésetek, jöhet, meglátom mit tehetek. :)

    http://thebudapestproject.wordpress.com

  • role_of_72

    tag

    válasz jjeahh #18 üzenetére

    Igen, én is eglobalcentral-ról vettem, 170 volt biztosított postával (azóta már persze olcsóbb egy tizessel... Murphy). Igaz így nincs magyar gari, de úgy voltam vele hogy ha be is szívok valamit, az itthoni fizetős szervízzel is még beljebb vagyok, mint az itthoni 300k+ (vicc) árral.

    BTW, eglobalcentral fizetésnél nagyon nem mindegy hogy fizetsz: paypallal 8000Ft-tal több lett volna az ár, mint simán bankkártyával... Csak onnan tudom, hogy (szerencsére) túllépte a kártya limitemet az ár és így kaptam az SMS-eket sikertelen fizetésről, benne az összeggel...

    A DSLR obik teljesen jól működnek (szerintem), bár a 450D-mhez tudom csak hasonlítani. Kevés fényben tud vadászni kicsit a fókusz, főleg vízszintes mintákon (valahol olvastam is azt, és logikusnak is tűnik, hogy a dual pixel fókusz függőleges mintán tud csak jól működni a jobbos-balos pixel felezés miatt). De a peaking működik kevés fényben is szerencsére.
    Azt nem mondom, hogy gyorsabb, mint a pdaf (mert nem az, bár közel van), de az én felhasználásomra "elmegy" a sebessége, a pontosság pedig ugye adott - nincs front/back fókusz.
    A dslr obikkal a fő kérdés inkább a fogás, mert kb. 100D markolatot kell elképzelni, egy vékonyabb vázon. Kis obikkal pazar, nagyobbakkal (+ adapter) már kevésbé, de használható.

    A kereső tényleg szaturáltabb mint a végeredmény (nem sokkal), a frissítés levehető 60FPS-re 120-ról energiamenedzsment címszó alatt (én levettem). Kevés fényben mielőtt lock-olna a fókusz be tud kicsit laggolni.
    Manuál fókuszt peaking nélkül nem mondom hogy könnyen abszolválni lehet, de gyorsgombokra rátehető a funkció, úgy egész jó. A dioptria csúszka viszont egy vicc: fokozatmentesen(!) tudod tologatni 3-4mm-t jobbra-balra... de legalább 0-n helyére ugrana kicsit, hogy tudjam az hol van.
    Maga a kép nagyobb, mint egy xxxD keresőképe, valahol a 80D méretén van - ami király. Napfényben (értelemszerűen :) ) még nem volt szerencsém kipróbálni, de hátha nemsokára sikerül. :K

    [ Szerkesztve ]

    http://thebudapestproject.wordpress.com

  • role_of_72

    tag

    válasz MrChris #20 üzenetére

    Igen, biztosan fognak még reszelgetni rajta (és biztosan jó drága is lesz majd a tuti megoldásuk :D ), de nálam már bőven a használható kategória most is. Főleg hogy kb. egy erősebb belépő DSLR váz áráért beszerezhető (igaz szürkén) egy közép(?)kategóriás MILC. Alakul ez... :)

    [ Szerkesztve ]

    http://thebudapestproject.wordpress.com

  • role_of_72

    tag

    válasz MrChris #22 üzenetére

    Az indulás nekem érzésre 1mp fölötti idő (de ha nem akarom kikapcsolni lemegy standby módba - akkor villog a hátsó zöld LED.

    Megnéztem a két fotózás közötti időt: prózai okok miatt erős másodpercenként lehet lőni egyet... de a prózai ok az, hogy 2mp-ig mutatja az előző elkészült képet - ami ugye előny is lehet és ilyen a tükröseknél nincs, tehát így gyorsabbak. A mutatott képet expó gomb félig lenyomással el lehet tüntetni, vagy ki is kapcsolható a visszanézés, akkor gyorsabban lőhetők egymás után a képek - és nem kell pumpálni az expógombot, hogy "vidd már innen az előző képet".
    Olyat nem találtam, hogy csak EVF-nél kapcsolja ki az elkészült kép mutatását.
    Ami még megtoldja a 2 kép közötti időt, az az, hogy ugyan újrafókuszál a gép (egész gyorsan), de totál elfelejti hová tetted tapipaddal a keretet... lehet hogy ez állítható valahol, de még nem találtam meg hol... lehet csak egy fókuszmód.

    A tárcsák egész jól reagálnak, de kicsivel kevésbé reszponzív az egész, mint a tükrös gépek (bár a 450D-t már reflexből állítom, lehet ez a különbség :) ). Igazából ami zavar, az pl. az ISO tekerésénél feljövő kis (kikapcsolhatatlan) animáció, hogy "most te odébb tekerted az érzékenységet, látod?" ahelyett, hogy csak simán átíródna az érték a sarokban - az sokkal gyorsabb lenne. De ez főleg a csodás nevű DIAL. FUNCT. tárcsát érinti, az expógomb körüli az patent, gyors, ugyanígy az expó kompenzáció dedikált tárcsája. A nyílgombok körülinek sokszor funkció sem jut már, de ez legyen a legnagyobb bajunk... :))

    Szerintem is készen van már a Canon a MILC technológiájával, csak még feji a tükrös vonalat. Simán letarolhatná, de nem teszi... Bár lehet hogy egy gyorsabb procira vár, ugyanis néha az az érzésem, hogy max.-on jár a hardver és ennyit tud... ami nem baj, mert használható, de nem DSLR gyorsaságú az élmény.

    http://thebudapestproject.wordpress.com

  • role_of_72

    tag

    válasz hibavissza #129 üzenetére

    Igen, valóban jó árban lévő kis gépnek tűnik... Tényleg, hívhatjuk Árpi-nak? :DDD

    Nyilván az alacsony ár viszonylagos, itthon ÁFA-val lesz vagy 450k csak a váz...

    Mindenesetre az tök jó, hogy RP váz nincs rossz árban, de objektívek közül kb. a 24-240 ami (hobbi szintre, én ilyen szinten gondolkodom :) ) elérhetőbb árú lehet, ill. a 35mm F1.8 persze (+ adapterezve az EF obik). De ezeken kívül egyelőre L-es drágaszágok jöttek ki idáig.

    Engem még az is érdekelne, hogy milyen hatást fog ez gyakorolni az EOS M vonalra. (Nekem jelenleg M5 + EF-M obijaim vannak, így főleg nem mindegy.) Remélem kukázni azért nem fogják az M-et. Szerencsére méretben és árban (még?) az RP nem összemérhető az EOS M + EF-M kittel.

    http://thebudapestproject.wordpress.com

  • role_of_72

    tag

    válasz OPiiPO #146 üzenetére

    Pont most olvastam én is, ott 1500€-t írnak body only (vagy adapterrel). Ugyanez 24-105 RF L obival +1000€.

    Ennek nyomán gyorsan ránéztem a hazai árakra: RP váz + EF to RF adapter (bruttó) ~500k, 24-105 RF L obival ~840k.

    Az M50 kitben az RP váz árának kb. a fele (még az M5 is megvan hasonló árban). Szóval van azért "némi" differenciálás az R és M rendszer között. Ez nyilván egyértelmű volt eddig is, csak forintra átfordítva talán mégjobban értjük. :)

    http://thebudapestproject.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák