Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ldave

    Topikgazda

    válasz Synthwave #13 üzenetére

    Ahogy én látom: már nincs annyi pénz egy ilyen típusú játékban, mint régen. SNES és PS1-2 korszakban egy Final Fantasy játék megjelenése az adott év egyik legfontosabb videojátékos eseménye volt, aztán a 13. résznél megtört ez a dolog, ennek nagyrészt maga a játék az oka, másrészt pedig a nyugati fejlesztők az első Xbox, az X360 és PS3 megjelenésével jóval több játékot készítettek konzolra és elindult a FPS/TPS generáció. PS2-re szinte még nem is volt nem japán játékom, PS3-re meg japán alig van (kis túlzással persze).

    Érdemes csak megnézni a Final Fantasy XV történetét, soha nem telt még el ennyi idő két FF játék között mint most és még most se tudjuk, hogy mikor jelenik meg végre, az E3-on kint se volt, még egy trailer se. A Dragon Quest játékok utolsó pár része már ki se jutott Japánból, régen pedig milliókat adtak el belőlük USA-ban és Európában.

    A Slime draws near! Command?

  • Gabor343

    tag

    válasz Synthwave #13 üzenetére

    Előbb utóbb mindennek kell a változás, megújulás, örökké nem maradhat ugyanolyan.
    Másrészt meg szerintem nem csak a játékmenet határozza meg hogy egy rpg az nyugati vagy japán.
    A japán rpg-k általában egy kész történetet mesélnek el és teljesen kidolgozott karaktereket mutatnak be, nagy hangsúllyal a karakterdrámán. A nyugati rpg-k meg inkább betekintést nyújtanak neked egy világba, ahol létrehozhatsz egy saját karaktert és te formázhatod meg a jellemét, te hozod meg a döntéseket és alakítod a sorsát. De ezen kívül is még sok más szemszögből lehet vizsgálni ezt a 2 fajta rpg irányt.
    Viszont a lényeg az, hogy szerintem abból semmi rossz nem származhat ha kicsit keveredik a 2 stílus, attól még készülhetnek jó játékok amik nagyobb közönséget is meg tudnak fogni. Bár azt tudom hogy a japánok nem nagyon szeretnek nyitni a külvilág fele, pedig nem ártana nekik.

    Ha tudsz angolul, akkor ezt a 2 videót tudom ajánlani, elég jól körbejárja a témát. videó1 videó2

Új hozzászólás Aktív témák