Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Ezeket még az anime-totyikba írtam anno, de bemásolom ide is, némi lektorálás után. Melegséggel tölt el, ha nem csak linkek vannak, nem? :>

    Szóval

    Knights of Xentar (aka Dragon Knight III)
    --------------------------------------------------------------------

    Egy japán ero-(kaland)RPG-ről van szó, amit a jól ismert ELF Corporation készített és a Megatech Software jelentetett meg még '91-ben a szigetországban. Az angol verzióra aztán 4 évet várni kellett, egészen '95-ig. Amúgy a mai napig ez az egyetlen Dragon Knight játék, amit Japánon kívül is terjesztettek.

    Klasszikus, felülnézetes jRPG-nek tűnik első ránézésre, de egy kicsit ennél azért bonyolultabb a helyzet; elfuserált humorral nem bántak kesztyűs kézzel a készítők és néha csak azt veszed észre, hogy játék közben vigyorogsz, mint a vadalma (a hozzászólás alján látható feltöltött kép alsó sorában nézelődve kaphatsz minimális ízelítőt :C).
    Számos alkalommal szólítják meg a karakterek magát a játékost, tahó szexista poénok garmadája, Kennedy elnökről vagy egy-két egyéb hírességről is esik szó, néha még a készítők vagy éppen a "közönség" is szabadkoznak, esetleg éppen magyaráznak valamit egy felugró ablak keretein belül. : D

    Maga a játékrendszer nem valami bonyolult, hőseink fejlődése során sem nagyon kapunk szabad kezet; szintlépéskor az adott főjellemzők és a HP egy megadott kereten belüli randomizált értékkel automatikusan nőnek. Néha találhatunk ilyen főjellemzőket turbózó mágikus lötyiket, ezekkel lehet játszani, hogy kinek adjuk őket pluszba.

    A harc is meglehetősen egyszerű, a real-time és a körökre osztott metódus keveréke, de igazából még a célpontunkat sem választhatjuk ki, néhány beállítás kivételével (milyen harcmodorban nyomjuk, mekkora attack gauge-töltöttségnél menjen a csapás, stb.) gyakorlatilag automatikus az egész.
    Kivételt képez ezalól Luna varázslatainak elsütése, amit nekünk kell aktiválnunk, de ezekből sincs túl sok. És persze harc közben használhatunk tárgyakat (amik 99%-ban valamilyen gyógy-, esetleg mana-regeneráló lötyik lesznek, héba-hóba 1-1 füstbomba a zavartalan visszavonulás érdekében), vagy akár dönthetünk úgy is, hogy megfutamodunk, ám ilyenkor a legtöbbször még számolnunk kell némi extra sebződéssel.
    Ahogy észrevettem a szörnyek és egyéb lekaszabolandó lelki nyomorultak esetében nincs szinthezmérés, tehát ha valahol gondjaink adódnak, elmehetünk kicsit tápolni, hogy majd újult erővel (értsd. potion-hegyekkel megpakolva, néhány szintlépés után) térhessünk vissza előzetes kudarcunk helyszínére (ezt hívják amúgy grind-olásnak).

    Pénzzel sem nagyon lesz gondunk, rengeteg lehetőség nyílik csörgő aranyat és XP-t szerezni, mert temérdek random encounter-be fogunk belefutni a világtérképen barangolva. Szabályosan el lehet menni pénzgyűjtő körjáratra, senki nem fog minket sürgetni, mert a quest-eknek nincs teljesítési határidejük.
    Később meg annyi zsetonunk lesz, hogy gyakorlatilag nem számít, hogy mennyit költünk.

    Azt azonban érdemes észben tartani az ínségesebb időkben, hogy ha HP-nk és / vagy manánk az elapadás határát súrolja, bármely település fogadójában éjszakázva (egy minimális összegért cserébe), reggel minden főjellemzőnk maximumán ébredünk. Amúgy van olyan hely is a játékban, ahol még fizetni sem kell az ágyért. :U

    Az ágyakhoz érve... :D
    Mivel ERO-RPG, ezért számtalan hölgyeménnyel is megismerkedhetünk KÖZELEBBRŐL kalandjaink során. Persze (sajna) nem csap át a dolog hentaiba, megmaradunk a softcore szűkös mezsgyéjén - de ha a feltöltött kép középső sorát jobban megnézed, akkor már tudod, hogy nagyjából mire számíthatsz ilyen téren. Viszont az ilyen jelenetek alatt előforduló párbeszédek jó része egyszerűen kiborító. Hősünk egy istentelen tirpák, de szinte mindenki más is az. :' D
    Ami KIFEJEZETTEN búskomorsággal töltött el, hogy loli az nuku. Azaz nai, nyet, nyista, zéró. :(((

    A történet maga sajnos nem túl hosszú, bő 15 óra alatt végigjátszottam, pedig elég alapos voltam, nem siettem félőrült módon a megnyerési képernyő felé. Még egyszer ennyit simán el tudtam volna viselni.
    Túlságosan sok csavar sincs benne, gyakorlatilag a standard, jó-gonosz között megvívott csata húzódik a háttérben. Az események is kifejezetten lineárisan következnek egymásból. Mielőtt félreérthető lennék, igazából nem ez a program lényege, hanem a humor és a lányok.

    A játék mostanra már abandonware, tehát legálisan letölthető ingyen és a cenzúramentes R18-változat mindösszesen ~7 MB. Létezik hozzá egy full audio-patch is a digi beszédekhez, de azzal nem érdemes foglalkozni.
    Futtatásához DOS-környezet szükségeltetik, de szerencsére már Windows 7 alá is van tökéletesen és egyszerűen működő DOSBox.

    (Zárójelben megjegyezném, hogy jónéhány anime OVA is készült a sorozatból.)

    Óriási bánatom, hogy a 4. résznek nincs lokalizált verziója. Pedig..

    Na de ne keseregjünk; nosza, kalandra fel!

    ----------------------------------------------------------------------------------------

    Season of the Sakura (さくらの季節)
    ------------------------------------------------------

    Az eroge, amivel '98 óta akartam játszani. Még egy német Animania újság hasábjain láttam meg először, és bár a cikkből kb. egy kukkot sem értettem, azóta foglalkoztatott a játék (és az újság még mindig megvan ^^). A napokban (ez ugye igazából mán régen vót) véget ért ez a 14 éves várakozás, végre sikerült egy műkődő verziót találnom.

    Szerintem az art nagyon kellemes, annak ellenére, hogy nem egy mai alkotásról van szó. Már másfél évtizeddel ezelőtt is megfogott és most, hogy élőben is látom, ez a benyomás mit sem változott.
    Pontosan ezért a jól megszokott Tsutsu-panorámaképz™ sem maradhatott el. ^^

    Korát meghazudtoló módon sokan a mai napig az egyik legjobb angol nyelven is megjelent dating sim-nek tartják a programot. Jellegzetes, kidolgozott karakterek, remek setting és magas újrajátszhatósági érték jellemzi.

    Zárójelben megjegyezném, hogy idén a JAST USA gondozásában megjelent a JAST Memorial Collection Special Edition kereteiben az újrakiadása. A CD-n a Season of the Sakura mellett megtalálhatjuk még a másik két legsikeresebb JAST eroge-t is, a Runaway City-t és a Three Sisters' Story-t is, felújított engine-nel, kicsit kipolírozva. Megvan ez is, de az eredetiek valahogy jobban tetszenek, ráadásul abandonware kategóriába tartoznak, szóval ingyenesen letölthetőek.

    A gépigény horribilis; egy közepes felszereltségű 486 SX-en, 8 MB RAM-mal már elindul a játék, egy hangkártyával megtámogatott Pentium 75-ösön már egészen lehengerlő az élmény. Ebből gondolom kitaláltátok, hogy DOS-környezet szükséges a futtatásához, de mióta a DOSBox nevezetű kis alkalmazás megjelent, köszönhetően a pofonegyszerű használatának és funkcionalitásának, a DOS-emuláció gyerekjáték a Windows 7 és a 6-8 magos procik korában is.

    Időközben begyűjtöttem mellé még egy eredeti Three Sisters' Story-t meg a Runaway City-t (másik két eroge, ami '98 óta mozgat), a Ys 1 és 2 COMPLETE-et, School Days HQ VN-t, Kanon-t, Higurashi sound novel-eket, néhány Super Nintendo-s klasszikust (Final Fantasy I-VI, Chrono Trigger, Tales of Phantasia, Secret of Mana 1-2, Dragon Knight 4 - ez utóbbiból a PC-s verziót is) meg a PSX-es Final Fantasy IX-et és Legend of Mana-t.

    Úgy érzem, tartalmas lesz az év..

    ------------------------------------

    Knights of Xentar download
    Season of the Sakura download
    DOSBox 0.74 download

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák